Colloquium Neerlandicum 2 (1964)

Verslag van het tweede colloquium van hoogleraren en lectoren in de nederlandistiek aan buitenlandse universiteiten


Inhoudsopgave

Woord vooraf Door W. Thys Voorzitter van de Werkcommissie

Openingszitting gehouden op woensdag 9 september 1964 te 14.00 uur Openingswoord van de voorzitter

Toespraak van Minister Prof. Mr. H. Fayat

Kort verslag van de secretaris

Eerste werkvergadering gehouden op woensdag 9 september 1964 te 15.30 uur Toespraak van Karel Jonckheere

Het behandelen van Nederlandse poëzie voor een buitenlands gehoor door Prof. Dr. Th. Weevers (Londen)

De directe methode bij de cursus Nederlands voor beginners door Lic. J.C. Wilmots (Frankfort a.d. Main)

Verslag van de discussie op de eerste werkvergadering met als centraal thema: Het academisch onderwijs van het Nederlands in het buitenland (grammatica's, tekstboeken, woordenboeken, audio-visueel leermateriaal, enz.), noden en wensen

Tweede werkvergadering gehouden op donderdag 10 september 1964 te 9.30 uur De huidige situatie van het Nederlands in Japan door Prof. M. Shibusawa (Tokio)

Mededeling over de mogelijkheden voor het Nederlands onderwijs in China door Drs. R. van de Velde (Aarhus)

Verslag van de discussie op de tweede werkvergadering met als centraal thema: De Nederlandse bibliotheek aan een buitenlandse universiteit: boeken, tijdschriften en ander didactisch materiaal (problemen in verband met aankoop, schenkingen, voorziening door openbare instanties in Nederland en België)

Derde werkvergadering gehouden op donderdag 10 september 1964 te 14.00 uur Problemen van een neerlandist bij de overgang van intra naar extra muros door Mej. Drs. G. de Vries (Kopenhagen)

De betekenis van het Nederlands te midden van de andere universitaire talenvakken door Dr. J. Smit (Melbourne)

Verslag van de discussie op de derde Werkvergadering met als centraal thema: De status van de hoogleraar en de lector in de neerlandistiek aan een buitenlandse universiteit. Creatie van nieuwe leerstoelen en lectoraten. Relatie van de neerlandistiek in binnen- en buitenland

Vierde werkvergadering gehouden op vrijdag 11 september 1964 te 9.30 uur Beschouwingen over de spellingsystemen van het Nederlands en het Afrikaans door Prof. Dr. R.K.J.E. Antonissen (Grahamstad)

Nederlandse literatuur in het Engels door Prof. Dr. S.L. Flaxman (New York)

Verslag van de discussie op de vierde Werkvergadering met als centraal thema: De buitenlandse student in de neerlandistiek (studiereizen in Nederland en Vlaanderen, studiebeurzen, vakantiecursussen, werk- en woongelegenheid)

Slotzitting gehouden op vrijdag 11 september 1964 te 14.30 uur Toespraak van de voorzitter

Toespraak van Mr. H.J. Schölvinck Secretaris-Generaal van het Ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen

Toespraak van Dr. M. Grypdonck Adj. Kabinetschef van de Minister van Cultuur

J.A. Alberdingk Thijm als literair-historicus door Prof. Dr. P. Brachin (Universiteit Parijs)

Het tekort van de nederlandistiek door Prof. Dr. K. Heeroma (Universiteit Groningen)

De studie van het Noordnederlandse nationalisme door Prof. Dr. E.H. Kossmann (Universiteit Londen)

Slotwoord van de Voorzitter

Resoluties van het tweede colloquium van hoogleraren en lectoren in de neerlandistiek aan buitenlandse universiteiten, gehouden te Brussel van 9-11 september 1964

Lijst van deelnemers

Ontspanning na inspanning door Dr. J.M. Jalink