terug  begin  verder

[XI.]

XI. Namens de Commissie voor Stemopneming, bestaande uit de dames Van Lessen en Le Poole en de heren Fokkema, Huygens, Juynboll en Pelinck, deelt Mej. Van Lessen de uitslag mede van de stemming voor 25 leden. Ingekomen zijn 317 geldige biljetten en 1 ongeldig biljet. Het wettelijk minimum bedroeg 79 stemmen (een vierde van het aantal geldige stembiljetten). Het hoogste aantal behaalde stemmen bedroeg 223, het laagste 11.

Tot gewoon lid zijn gekozen:

De candidaten binnenland:

H.A. Höweler, Dr H. Plessner, Dr R.W. Zandvoort, Dr J.A. Fijn van Draat, Dr D. Hoek, G. Achterberg, Dr. A.E. Cohen, F. Sierksma, Mevr. Josine Reuling, G.M. de Gelder, Dr P.W.A. Immink, Mr H.R. Hoetink, Mevr. baronesse A. van Haersolte-Van Holten tot Echten, Dr H. Smits Kamp, Dr F. Jansonius, Mevr. J.V.C. Hefting, W. Nijhoff Pzn, Mevr. Hella S. Haasse, Dr C.C.W.J. Hijszeler, Dr J.F. Heybroek, R. Franquinet, Dr L.W.G. Scholten, Dr R.E.J. Weber.

De candidaten buitenland:

Eivind Berggrav, H.A. Gomperts, Dr A.J. Coetzee.

De namen zijn vermeld in de volgorde van het stembiljet. Buitengewone leden zijn niet benoemd.

Nadat deze uitslag bekend is gemaakt, protesteert de heer B. Bakker er tegen, dat er zo weinig zuiver letterkundigen benoemd zijn en vraagt, of daar niet iets aan gedaan kan worden. De voorzitter is het met deze opmerking volkomen eens, geeft toe dat het recht van het bestuur om leden te benoemen in dit geval geen voldoende substitutie is en belooft, dat het bestuur hiervan werk zal maken. De heer Cohen Stuart vindt het aantal leden, dat ten hoogste gekozen kon worden, te klein. De voorzitter antwoordt, dat er geen vast aantal is, doch dat

[p. 226]

dit jaar aan de maandvergadering het getal 25 is voorgesteld, omdat er klachten over een te hoog maximum bij het bestuur zijn binnengekomen. Ook Prof. Van Es dringt aan op een groter aantal, vooral in verband met de oprichting van de Afdelingen. De voorzitter zal met deze opmerkingen zijn voordeel doen bij het samenstellen van de beschrijvingsbrief voor de volgende Jaarvergadering.

Vervolgens deelt de secretaris, mede namens de penningmeester, die met hem de stemopneming op verzoek van de voorzitter heeft verzorgd, de uitslag van de in de beschrijvingsbrief onder XVII, XVIII, XIX en XX omschreven verkiezingen mee. Alle a-candidaten zijn verkozen, te weten in het bestuur: Mr A. Mout, Dr. G J. Lieftinck en Victor E. van Vriesland; in de Commissie voor taal- en letterkunde: Dr F. de Tollenaere en Dr C.C. de Bruin; in de Commissie voor geschied -en oudheidkunde: Dr H.A. Enno van Gelder en Mr H.F.W.D. Fischer; in de Commissie voor schone letteren: J.A. Rispens; in de Commissie voor de uitgaaf van geschriften: Dr L. Brummel en B. Bakker; in de Commissie voor de bibliotheek: Dr Th. J.G. Locher; voor een vertegenwoordiger van de Afdeling België in het bestuur: Dr H. Teirlinck; voor een vertegenwoordiger van de Afdeling voor de drie Noordelijke Provinciën in het bestuur: Dr G.A. van Es; voor een vertegenwoordiger van de Afdeling voor de Zuid-Oostelijke Provinciën in het bestuur: Dr L.C. Michels; voor een vertegenwoordiger van de Afdeling voor de drie Noordelijke Provinciën in de Commissie voor taal- en letterkunde: Dr G.A. van Es; idem in de Commissie voor geschied- en oudheidkunde: Dr W.J. Formsma; idem in de Commissie voor schone letteren: Dr. G.J. Geers; idem in de Commissie voor de uitgaaf van geschriften: Dr H. de Buck.

terug  begin  verder