|
Van de koele meren des doodsFrederik van Eeden
bron
Frederik van Eeden, Van de koele meren des doods. W. Versluys, Amsterdam 1900
codering
DBNL-TEI 1
dbnl-nr eede003vank01_01
logboek
- 2003-12-11 LvtL colofon toegevoegd - 2005-08-10 MG conversie van het bestand naar teixlite
verantwoording
gebruikt exemplaar exemplaar universiteitsbibliotheek Leiden, signatuur: 1227 C 29
algemene opmerkingen Dit bestand is, behoudens enkele hierna te noemen ingrepen, een diplomatische weergave van Van de koele meren des doods van Frederik van Eden uit 1900.
redactionele ingrepen p. 141: gewaarding → gewaarwording; ‘Ook hield zij niet op te praten, want de gewaarwording was niet schokkend en zij was geheel meester van zichzelve.’ p. 451: atendu → attendu; ‘J'ai attendu le Seigneur avec une grande patience’. p. 514: vert-trek → vertrek; ‘Tweede zelfmoord-poging. Vertrek naar Engeland’. De errata van pagina 515 zijn doorgevoerd in de lopende tekst. De lijst op deze pagina is hieronder in het colofon opgenomen. Hierbij dient te worden opgemerkt dat paginanummer 156 in deze errata 157 behoort te zijn.
Bij de omzetting van de gebruikte bron naar deze publicatie in de dbnl is een aantal delen van de tekst niet overgenomen. Hieronder volgen de tekstgedeelten die wel in het origineel voorkomen maar hier uit de lopende tekst zijn weggelaten. Ook de blanco pagina's (p. 1, 4, 6 en 516) zijn niet opgenomen in de lopende tekst.
[pagina ongenummerd (p. 2)] Van denzelfden schrijver:
- De kleine Johannes. - Johannes Viator. Studies. Eerste reeks. Studies. Tweede reeks. Studies. Derde reeks. - Ellen. Een lied van de Smart. De Broeders. Tragedie van het Recht. Het lied van Schijn en Wezen. Boek I. - Lioba. Drama. Van Trouw. - Enkele Verzen. Don Torribio. Een comedie. Het sonnet. Blijspel in drie bedrijven. - Het poortje of de duivel in Kruimelburg. Tooneelspel in vijf bedrijven. Frans Hals. Kluchtspel in twee bedrijven. De student thuis. Blijspel in drie bedrijven. Grassprietjes, door Cornelis Paradijs. Waarvan leven wij? Waarvoor werkt gij?
[pagina ongenummerd (p. 3)] Van de koele meren des doods.
[pagina ongenummerd (p. 5)] Van de Koele Meren des Doods.
Een verhaal door Frederik van Eeden.
Amsterdam. - W. Versluys. - 1900.
[pagina ongenummerd (p. 515)] Errata.
|