terug  begin  verderprepost

Handverzorging.

Welverzorgde handen behooren onontbeerlijk bij beschaafde personen.

Onder welverzorgde handen wordt verstaan: handen, die onberispelijk schoon zijn en waarvan de nagels noch te kort noch te lang zijn. Nagelbijten geldt als zeer onbeschaafd.

De bovenrand van den nagel mag niet meer dan zéér weinig buiten de vingertop uitsteken en dient rond bijgepunt te zijn.

Recht en vierkant afgeknipte nagels staan leelijk en nagels met scherpe lange punten geven iets barbaarsch aan een hand.

De nagels van een welverzorgde mannenhand zullen minder spits toeloopen dan die van de vrouwenhand, terwijl van beiden de nagelriem en alle velletjes, eeltgedeelten e.d. zorgvuldig worden verwijderd.

Van nagels mag men verwachten, dat zij steeds pijnlijk zuiver en schoon zijn. Wie een vuil werkje heeft te doen zette tevoren de

[p. 144]

nagels in zachte zeep. De holte onder den nagel zal zich met zeep vullen, waardoor toetreden van vuil (verf, klei, schoensmeer, zwartsel e.d.) niet mogelijk is.

Voor handenverzorging geldt hetzelfde wat wij voor gelaatsverzorging schreven: ook hier geldt: overdaad schaadt.

Donker of vuurrood gelakte nagels, nagels met parelmoer-goud-of zilverlak behooren thuis bij het variété-tooneel en bij het cabaret, maar vormen een inbreuk op de goede vormen in beschaafd gezelschap.

Mannen mogen hun nagels nooit lakken!

prepostterug  begin  verder