*Van 1668. - Volgens de tekst in Vondels Poëzy 1682 II, blz. 99. Opschrift: jaergetyde: verjaardag; voor Agnes Blok, zie blz. 224 en 307.
4met lust gestelt: vrolik aangeheven (te verbinden, met toon).
7Rekte in Wijnmaent: deed voortduren tot in de wijnmaand.
9Rekent: houd geen rekening met; prijs noch vracht: geen vrachtprijs; tollen: belasting.
10-11Met zy is, schertsend, Agnes zelf bedoeld. De opvatting van Van Lennep is onaannemelik. Agnes was evenals haar beide broeders (zie blz. 202) en haar zuster Nelletje (zie blz. 199) te Emmerik geboren. In de 17e eeuw verhuisden velen uit Emmerik en omliggende plaatsen wegens de ongunstige omstandigheden naar het bloeiende Amsterdam, waarmee men in druk verkeer stond. Zie Van Lennep, Oorkondenboek Van Lennep I, Amst. 1900, blz. 155.
12De moeder: Ida Rutgers, dochter van David en Josyna Lambers, in 1612 getrouwd met Arent Block. Zie Van Lennep, Oorkondenboek Van Eeghen, Amst. 1918, blz. 144. Of en hoe Arend Block, koopman in de Warmoesstraat, verwant was met de familie Block op den Nieuwendijk ‘in 't Blok’ (zie Oorkondenboek Van Eeghen, blz. 3-4), waaruit Cornelia, echtgenote van Hans de Wolf, en haar broer Michiel (in deel 8, blz. 645 verkeerdelik broeder van Agnes genoemd), hebben wij niet kunnen nagaan.
19-21Op het door Adriaan van der Werff geschilderde portret (zie de reproductie bij Leendertz, Het leven van Vondel, blz. 383) is Agnes afgebeeld met een bloemtekening in de hand.