Skiplinks

  • Tekst
  • Verantwoording en downloads
  • Doorverwijzing en noten
Logo DBNL Ga naar de homepage
Logo DBNL

Hoofdmenu

  • Literatuur & taal
    • Auteurs
    • Beschikbare titels
    • Literatuur
    • Taalkunde
    • Collectie Limburg
    • Collectie Friesland
    • Collectie Suriname
    • Collectie Zuid-Afrika
  • Selecties
    • Collectie jeugdliteratuur
    • Basisbibliotheek
    • Tijdschriften/jaarboeken
    • Naslagwerken
    • Collectie e-books
    • Collectie publiek domein
    • Calendarium
    • Atlas
  • Periode
    • Middeleeuwen
    • Periode 1550-1700
    • Achttiende eeuw
    • Negentiende eeuw
    • Twintigste eeuw
    • Eenentwintigste eeuw
Het Belfort. Jaargang 4 (1889)

Informatie terzijde

Titelpagina van Het Belfort. Jaargang 4
Afbeelding van Het Belfort. Jaargang 4Toon afbeelding van titelpagina van Het Belfort. Jaargang 4

  • Verantwoording
  • Inhoudsopgave

Downloads

PDF van tekst (3.71 MB)

Scans (45.08 MB)

XML (1.78 MB)

tekstbestand






Genre

proza
sec - letterkunde

Subgenre

tijdschrift / jaarboek


In samenwerking met:

(opent in nieuw venster)

© zie Auteursrecht en gebruiksvoorwaarden.

Het Belfort. Jaargang 4

(1889)– [tijdschrift] Belfort, Het–rechtenstatus Gedeeltelijk auteursrechtelijk beschermd

Vorige
[pagina 438]
[p. 438]

Aan onze lezers.

WEDEROM hebben wij met deze aflevering eenen jaargang achter den rug.

Met geluk zeggen wij hier openlijk dank aan onze Medewerkers en aan allen die ons met hunnen raad en hunne belangstelling aangemoedigd en geholpen hebben.

Van verschillige kanten hebben wij het verblijdend nieuws vernomen dat ons tijdschrift vruchten draagt en reeds goed en nut gesticht heeft. Het was noodig dat de Vlaamsche katholieke partij een letterkundig en wetenschappelijk orgaan bezat; en met uwe hulp en uwe ondersteuning, geachte Lezers, zullen wij pogen het meer en meer waardig te maken en van u en van onze edele nationale zaak.

Helpt ons dan meer en meer, helpt ons met raad en daad, helpt ons met uwe pen en met uwe propaganda, en wij, van onzen kant, zullen niets verwaarloozen om ons maandschrift nog aantrekkelijker, nog nuttiger te maken.

Onder stoffelijk opzicht zijn ons geene opofferingen te zwaar: wij geven veel meer bladzijden dan het prospectus beloofde, en voor 1890 hebben wij een fijner papier aangenomen dat ons zal toelaten de platen, welke wij in ruimer mate schikken te geven, beter te doen uitkomen.

Met den nieuwen jaargang gaan wij ook eene nieuwe rubriek inhuldigen: ‘Vragen en Wenken’, waarin oneigene uitdrukkingen zullen aangewezen worden, deugdelijke woorden en gezegden aangestipt, woorden voor nieuwe zaken en begrippen voorgesteld, vragen, antwoorden en inlichtingen gesteld en gegeven over het een of ander punt van taalkunde, geschiedenis, wetenschap enz. Aan iedereen zal het mogelijk zijn aan deze practische en nuttige rubriek mede te werken.

Zijn wij door omstandigheden, onafhankelijk van onzen wil, nog eenige artikelen schuldig over aangekondigde onderwerpen, wij zullen de schade trachten in te halen, en voor 1890 mogen wij ons weder reeds verheugen in het aanzeggen van belangrijke en merkwaardige bijdragen. Onder andere zal in de eerste afleveringen eene volledige studie verschijnen over hem, die met Willems de vader der Vlaamsche beweging mag genoemd worden, namelijk Professor David.

Nu, onder de hoede van God en het Vlaamschlievend publiek, wederom vooruit voor Godsdienst, Taal en Vaderland!


Vorige

Footer navigatie

Logo DBNL Logo DBNL

Over DBNL

  • Wat is DBNL?
  • Over ons
  • Selectie- en editieverantwoording

Voor gebruikers

  • Gebruiksvoorwaarden/Terms of Use
  • Informatie voor rechthebbenden
  • Disclaimer
  • Privacy
  • Toegankelijkheid

Contact

  • Contactformulier
  • Veelgestelde vragen
  • Vacatures
Logo DBNL

Partners

Ga naar kb.nl logo KB
Ga naar taalunie.org logo TaalUnie
Ga naar vlaamse-erfgoedbibliotheken.be logo Vlaamse Erfgoedbibliotheken