Skiplinks

  • Tekst
  • Verantwoording en downloads
  • Doorverwijzing en noten
Logo DBNL Ga naar de homepage
Logo DBNL

Hoofdmenu

  • Literatuur & taal
    • Auteurs
    • Beschikbare titels
    • Literatuur
    • Taalkunde
    • Collectie Limburg
    • Collectie Friesland
    • Collectie Suriname
    • Collectie Zuid-Afrika
  • Selecties
    • Collectie jeugdliteratuur
    • Basisbibliotheek
    • Tijdschriften/jaarboeken
    • Naslagwerken
    • Collectie e-books
    • Collectie publiek domein
    • Calendarium
    • Atlas
  • Periode
    • Middeleeuwen
    • Periode 1550-1700
    • Achttiende eeuw
    • Negentiende eeuw
    • Twintigste eeuw
    • Eenentwintigste eeuw
De Hollandsche Lelie. Jaargang 28 (1914-1915)

Informatie terzijde

Titelpagina van De Hollandsche Lelie. Jaargang 28
Afbeelding van De Hollandsche Lelie. Jaargang 28Toon afbeelding van titelpagina van De Hollandsche Lelie. Jaargang 28

  • Verantwoording
  • Inhoudsopgave

Downloads

PDF van tekst (9.69 MB)

Scans (95.78 MB)

ebook (6.75 MB)

XML (4.08 MB)

tekstbestand






Genre

proza
poëzie

Subgenre

tijdschrift / jaarboek


© zie Auteursrecht en gebruiksvoorwaarden.

De Hollandsche Lelie. Jaargang 28

(1914-1915)– [tijdschrift] Hollandsche Lelie, De–rechtenstatus Gedeeltelijk auteursrechtelijk beschermd

Vorige Volgende

Ingezonden stukken.
Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.

Als één, al was 't een dief of een moordenaar, door drie aangevallen werd, dan zou men toespringen om dien eenen te verlossen, of te verdedigen, nietwaar lieve Christenen?

Pardon, onze tegenwoordige nieuwmodische Christenen niet, die halen eerst nog meer hulp, om zich bij die drie te voegen, en vallen dan tegelijk, dien éénen aan, aan alle kanten, omdat ze nu durven, de helden!

Menigeen met mij was benieuwd wat voor een uitbarsting er zou volgen, na de schending van de neutraliteit van Kiautschau door Japan met hulp van Engeland. Hier toch, waar 't zooveel erger is dan in België; want hier was 't geen noodweer van één Staat door vier tegelijk aangevallen, hier was 't geen Christenvolk tegen zooveel Christenvolken, maar hier is 't Japan, met hulp van een Christenvolk, tegen een klein hoopje Christenen, die vredig bewonen een gepacht stuk land van China!!

Hier was 't Japan met hulp van een volk dat beweerde de wapenen op te nemen tot bescherming van de neutraliteit van kleine landen!!

Geen enkel protest tegen deze daad! Een daad, die door onze nakomelingen geminacht en verafschuwd zal worden! Een daad, die door onze echte Christenen later duur betaald zal moeten worden. Maar, wat nood, als dat zoogenaamde Christenvolk 't met kaffers, negers, hindoes, enz. enz. maar wint van dien éénen, dan is iedereen van dat soort karakter, en dat soort eer, tevreden!

Schande over die zoogenaamde Christenen en Neutralen, die dat toelaten. 't Zijn menschen zonder eer of karakter, menschen die alleen hun hebzucht willen bevredigen.

Zutphen.

HENRIËTTE VAN LAAK.


Vorige Volgende

Footer navigatie

Logo DBNL Logo DBNL

Over DBNL

  • Wat is DBNL?
  • Over ons
  • Selectie- en editieverantwoording

Voor gebruikers

  • Gebruiksvoorwaarden/Terms of Use
  • Informatie voor rechthebbenden
  • Disclaimer
  • Privacy
  • Toegankelijkheid

Contact

  • Contactformulier
  • Veelgestelde vragen
  • Vacatures
Logo DBNL

Partners

Ga naar kb.nl logo KB
Ga naar taalunie.org logo TaalUnie
Ga naar vlaamse-erfgoedbibliotheken.be logo Vlaamse Erfgoedbibliotheken