Skiplinks

  • Tekst
  • Verantwoording en downloads
  • Doorverwijzing en noten
Logo DBNL Ga naar de homepage
Logo DBNL

Hoofdmenu

  • Literatuur & taal
    • Auteurs
    • Beschikbare titels
    • Literatuur
    • Taalkunde
    • Collectie Limburg
    • Collectie Friesland
    • Collectie Suriname
    • Collectie Zuid-Afrika
  • Selecties
    • Collectie jeugdliteratuur
    • Basisbibliotheek
    • Tijdschriften/jaarboeken
    • Naslagwerken
    • Collectie e-books
    • Collectie publiek domein
    • Calendarium
    • Atlas
  • Periode
    • Middeleeuwen
    • Periode 1550-1700
    • Achttiende eeuw
    • Negentiende eeuw
    • Twintigste eeuw
    • Eenentwintigste eeuw
Leesidee. Jaargang 3 (1997)

Informatie terzijde

Titelpagina van Leesidee. Jaargang 3
Afbeelding van Leesidee. Jaargang 3Toon afbeelding van titelpagina van Leesidee. Jaargang 3

  • Verantwoording
  • Inhoudsopgave



Genre

sec - letterkunde

Subgenre

tijdschrift / jaarboek


© zie Auteursrecht en gebruiksvoorwaarden.

Leesidee. Jaargang 3

(1997)– [tijdschrift] Leesidee. Kritisch-bibliografisch tijdschrift–rechtenstatus Auteursrechtelijk beschermd

Vorige Volgende

Agenda

* Waar komen de boeken vandaan?

Tentoonstelling waarin alle fasen tussen manuscript en boek worden toegelicht. Nog tot 30 september.

Literair Museum, Bamplaan 35, 3500

Hasselt, open: wo-za / 14-17 uur, inkom: 50 F

Info: 011/26.17.87

* De ingenieuze neogotiek. Techniek en kunst

Tentoonstelling waarin aandacht besteed wordt aan de recentste inzichten over de neogotiek als kunststijl en cultuurfenomeen. Een initiatief van de Stad Leuven, de KUL en het Davidsfonds.

Van 13 september tot 7 december.

Predikherenkerk, Onze-Lieve-Vrouwstraat, Leuven. Info: Tentoonstellingssecretariaat, Brusselsestraat 63, 3000

Leuven, 016/22.45.64

* WeL (Universitaire Werkgroep Literatuur en Media) organiseert in Leuven:

- Creatief schrijven I

Inleiding tot de schrijftechnieken der voornaamste genres. Inschrijving: 7500 F (teksten en jaarabonnement WeL inbegrepen). Vanaf 9 oktober (26 donderdagavonden: 20-23 uur).

- Creatief schrijven 2

Vervolmaking, voor wie de vorige cursus heeft gevolgd. Klemtoon ligt op taalgebruik, stijl, begeleiding van eigen werk en dieper ingaan op eerder behandelde en nieuwe genres. Inschrijving: 4000 F (teksten en jaarabonnement WeL inbegrepen). Vanaf 6 oktober (26 donderdagavonden: 20-23 uur).

- Creatief schrijven 3

Eventueel apart te volgen als cursus semiotiek Wereldbeelden en tekensystemen. Inschrijving: 4000 F (teksten en jaarabonnement WeL inbegrepen). Vanaf 30 september (maandelijks: 20-23 uur). In 't Stuc, Van Evenstraat 2d of boven de bibliotheek Sociale wetenschappen, Van Evenstraat 2 - 1ste verdieping.

Info: Secretariaat, Kapucijnenvoer 67/15, 3000 Leuven, 016/22.93.24

 

* De Hoofdstedelijke Openbare Bibliotheek en de Koninklijke Muntschouwburg organiseren een introductie tot de opera en vier lezingen:

- Algemene inleiding tot de opera - Opera, de toekomst van een verleden. Op 9 september om 10.30 uur.

- Opera als multidisciplinaire kunstvorm - Operaregie en muzikale leiding aan de hand van Otello van Verdi. Op 20 september om 10.30 uur.

- Het libretto - Een literair genre? Op 6 oktober om 20 uur.

- Töne sprechen, Worte klingen - Over zang en stem in de opera. Op 3 december om 20 uur.

De bijdrage per lezing bedraagt 300 F. Voor alle lezingen (inclusief rondleiding in de Muntschouwburg en het bijwonen van een operavoorstelling) 1750 F.

Info: Hoofdstedelijke Openbare Bibliotheek, Muntplein 6, 1000 Brussel, 02/229.18.40

Recent opende het Hasseltse Literair Museum haar deuren. Hoofddoel is een overzicht te bieden van Limburgse invloeden in de literatuur. Er zijn drie permanente tentoonstellingen. Naast het werk van Limburgse jeugdauteurs en -illustratoren zijn er exposities over de visie van Limburgse auteurs op het koloniale verleden en de invloed van de steenkoolmijnen op de Limburgse literatuur. Het gaat om een initiatief van de vzw ATOS, die naast haar uitgebreide geïnventariseerde collectie Limburgse literatuur en een auteursrepertorium. literaire tentoonstellingen in bibliotheken en culturele centra organiseert. (Zie agenda)


Vorige Volgende

Footer navigatie

Logo DBNL Logo DBNL

Over DBNL

  • Wat is DBNL?
  • Over ons
  • Selectie- en editieverantwoording

Voor gebruikers

  • Gebruiksvoorwaarden/Terms of Use
  • Informatie voor rechthebbenden
  • Disclaimer
  • Privacy
  • Toegankelijkheid

Contact

  • Contactformulier
  • Veelgestelde vragen
  • Vacatures
Logo DBNL

Partners

Ga naar kb.nl logo KB
Ga naar taalunie.org logo TaalUnie
Ga naar vlaamse-erfgoedbibliotheken.be logo Vlaamse Erfgoedbibliotheken