Skiplinks

  • Tekst
  • Verantwoording en downloads
  • Doorverwijzing en noten
Logo DBNL Ga naar de homepage
Logo DBNL

Hoofdmenu

  • Literatuur & taal
    • Auteurs
    • Beschikbare titels
    • Literatuur
    • Taalkunde
    • Collectie Limburg
    • Collectie Friesland
    • Collectie Suriname
    • Collectie Zuid-Afrika
  • Selecties
    • Collectie jeugdliteratuur
    • Basisbibliotheek
    • Tijdschriften/jaarboeken
    • Naslagwerken
    • Collectie e-books
    • Collectie publiek domein
    • Calendarium
    • Atlas
  • Periode
    • Middeleeuwen
    • Periode 1550-1700
    • Achttiende eeuw
    • Negentiende eeuw
    • Twintigste eeuw
    • Eenentwintigste eeuw
De muzen (1834-1835)

Informatie terzijde

Titelpagina van De muzen
Afbeelding van De muzenToon afbeelding van titelpagina van De muzen

  • Verantwoording
  • Inhoudsopgave

Downloads

PDF van tekst (2.03 MB)

Scans (64.64 MB)

XML (0.88 MB)

tekstbestand






Genre

proza

Subgenre

tijdschrift / jaarboek


© zie Auteursrecht en gebruiksvoorwaarden.

De muzen

(1834-1835)– [tijdschrift] Muzen, De–rechtenstatus Auteursrechtvrij

Vorige Volgende
[pagina 270]
[p. 270]

Mijn Reisverhaal en Dagboek, door A.M. Kruseman geb. Ross.

 
Wenn Jemand eine Reise thut
 
So kann er was eizählen.
 
claudius.

Te Rotterdam, bij J.L.C. Jacob. Gedrukt te 's Gravenhage, bij A.D. Schinkel.

 

Baden - Baden. - Parijs. - Menig lezer, bij wien wij hier regt aangename herinneringen opwekken. Hunne belangstelling is geboeid - welnu, dezelve rigte zich naar het keurig uitgevoerd boeksken, van hetwelk wij den titel hier opgaven. Mevrouw a.m. kruseman geboren ross bezocht in 1832 en 1833 beide die hoogst belangrijke plaatsen en deelt thans haren landgenooten het verhaal van hare reis naar Baden en heur te Parijs gehouden dagboek mede. ‘Maar men kent Baden uit de reis van Professor lulofs; is Parijs ons uit de geestige schetsen der Fransche letterkundigen niet bijna even goed als Amsterdam bekend?’ - Toegestemd mijn waardste! maar de verstandige, bescheidene en beminnenswaardige dame verhaalt met zooveel oordeel en goeden smaak, dat het ons geen pligt der beleefdheid werd, ten einde toe, onze aandacht bij haar verhaal te vestigen. Elke onzer lezeressen, die, in het jaargetijde der reistogten het Groot-Hertogdom Baden of de prachtige wereldstad bezocht, zij het dagboek van Mevrouw kruseman aanbevolen. De verbeelding zal haar, terwijl

[pagina 271]
[p. 271]

de storm loeit en de hagel raast - terugvoeren naar de door natuur of kunstschoon zoo belangrijke oorden en mogten zij daarbij het verhaal der schrijfster vergeten - deze getrooste zich zulks - want ook in het algemeen wenschen wij haar reisboek in de handen onzer schoonen. Wij durven het verzekeren, het zal haar niet ontbreken aan lezeressen die met ijverige aandacht haar en de haren van 's Gravenhage naar Baden en vervolgens naar Parijs volgende, telkens hulde zullen brengen aan den opmerkingsgeest, zucht tot onderzoek van geschiedkundige bijzonderheden en onderhoudende afwisseling welke Mevrouw kruseman's verhaal oplevert.

De uitvoering van het aardig boeksken laat inderdaad niets te wenschen overig. Men schijnt er zich op toegelegd te hebben kostbare pracht met bevalligen eenvoud te vereenigen. De uitgever is volkomen geslaagd. Een allerliefst plaatjen, het kerkhof van Père La Chaise voorstellende getuigt van het uitmuntend talent des Heeren j.c. elink sterk welke hetzelve op steen bragt.


Vorige Volgende

Footer navigatie

Logo DBNL Logo DBNL

Over DBNL

  • Wat is DBNL?
  • Over ons
  • Selectie- en editieverantwoording

Voor gebruikers

  • Gebruiksvoorwaarden/Terms of Use
  • Informatie voor rechthebbenden
  • Disclaimer
  • Privacy
  • Toegankelijkheid

Contact

  • Contactformulier
  • Veelgestelde vragen
  • Vacatures
Logo DBNL

Partners

Ga naar kb.nl logo KB
Ga naar taalunie.org logo TaalUnie
Ga naar vlaamse-erfgoedbibliotheken.be logo Vlaamse Erfgoedbibliotheken