Skiplinks

  • Tekst
  • Verantwoording en downloads
  • Doorverwijzing en noten
Logo DBNL Ga naar de homepage
Logo DBNL

Hoofdmenu

  • Literatuur & taal
    • Auteurs
    • Beschikbare titels
    • Literatuur
    • Taalkunde
    • Collectie Limburg
    • Collectie Friesland
    • Collectie Suriname
    • Collectie Zuid-Afrika
  • Selecties
    • Collectie jeugdliteratuur
    • Basisbibliotheek
    • Tijdschriften/jaarboeken
    • Naslagwerken
    • Collectie e-books
    • Collectie publiek domein
    • Calendarium
    • Atlas
  • Periode
    • Middeleeuwen
    • Periode 1550-1700
    • Achttiende eeuw
    • Negentiende eeuw
    • Twintigste eeuw
    • Eenentwintigste eeuw
Neerlandia. Jaargang 16 (1912)

Informatie terzijde

Titelpagina van Neerlandia. Jaargang 16
Afbeelding van Neerlandia. Jaargang 16Toon afbeelding van titelpagina van Neerlandia. Jaargang 16

  • Verantwoording
  • Inhoudsopgave

Downloads

PDF van tekst (5.95 MB)

Scans (36.97 MB)

XML (1.88 MB)

tekstbestand






Genre

non-fictie

Subgenre

tijdschrift / jaarboek


In samenwerking met:

(opent in nieuw venster)

© zie Auteursrecht en gebruiksvoorwaarden.

Neerlandia. Jaargang 16

(1912)– [tijdschrift] Neerlandia–rechtenstatus Gedeeltelijk auteursrechtelijk beschermd

Vorige Volgende

Algemeen Nederlandsch Studenten-Verbond.

30 Januari 1910 werd te Antwerpen opgericht een Algemeen Nederlandsch Studenten Verbond met het doel eene nauwere aaneensluiting te bewerken tusschen alle Nederlandsch sprekende studenten. Onder de middelen, om tot dit doel te komen, werd vooral het houden van Groot-Nederlandsche Studenten Congressen met warmte bepleit en het besluit werd genomen, afwisselend in Nederland en België eene groote bijeenkomst te houden.

De groote beteekenis van een congres, waar geleerde mannen hunne gedachten over de gemeenschappelijke belangen, op velerlei gebied dezer beide landen, uiteenzetten, spreken van hun beider roemrijk verleden, hun hoopvol heden, behoeft niet in den breede uiteengezet te worden.

Ieder voelt hoe het sterkt ten strijd, als men het

[pagina 243]
[p. 243]

verleden kent en de wegen weet voor het heden, om te heroveren wat verloren is, te winnen wat nog in de toekomst gloort.

Na Antwerpen, zijn Leiden en Leuven aan de beurt gekomen, om de congressisten binnen hare muren te zien.

Dit jaar verheugt het de Amsterdamsche studenten, te kunnen bijdragen tot het groote doel van het Algemeen Nederlandsch Studenten Verbond.

In de laatste week van Januari, of de eerste van Februari 1913, zal te Amsterdam het Vierde Groot-Nederlandsch Studenten-Congres plaats hebben.

6 Nov. a.s. houdt de commissie ter regeling hare eerste bijeenkomst. En rekenen wij dan reeds op groote belangstelling van alle zijden, vooral op het congres zelf hopen wij U in groote scharen te zien verschijnen, Vlaamsche en Nederlandsche makkers.

Wij behoeven er U zeker niet op te wijzen, dat Gij een gul onthaal zult vinden en wij ons zullen inspannen, dat het Congres U onvergetelijke dagen biedt.

Alle studenten-organisaties kunnen zich als lid opgeven tegen een jaarbijdrage van f 0.12½ per vereenigingslid.

Wordt allen lid en komt naar Holland, Vlaamsche vrienden!

Nederlandsche studenten, laten wjj toonen, dat we voelen voor eene nauwere aaneensluiting met allen, Vlamingen, Zuid-Afrikaners of landgenooten, waar zij zich ook mogen bevinden, die onze taal spreken.

Werkt allen mee tot het welslagen van het Groot-Nederlandsch Studenten-Congres te Amsterdam.

 

De commissie ter regeling:

J.W. TE WINKEL, Voorzitter.

A.J.M.H. SCHILLINGS, Schrijver,

3e Helmersstraat 9.


Vorige Volgende

Footer navigatie

Logo DBNL Logo DBNL

Over DBNL

  • Wat is DBNL?
  • Over ons
  • Selectie- en editieverantwoording

Voor gebruikers

  • Gebruiksvoorwaarden/Terms of Use
  • Informatie voor rechthebbenden
  • Disclaimer
  • Privacy
  • Toegankelijkheid

Contact

  • Contactformulier
  • Veelgestelde vragen
  • Vacatures
Logo DBNL

Partners

Ga naar kb.nl logo KB
Ga naar taalunie.org logo TaalUnie
Ga naar vlaamse-erfgoedbibliotheken.be logo Vlaamse Erfgoedbibliotheken