Skiplinks

  • Tekst
  • Verantwoording en downloads
  • Doorverwijzing en noten
Logo DBNL Ga naar de homepage
Logo DBNL

Hoofdmenu

  • Literatuur & taal
    • Auteurs
    • Beschikbare titels
    • Literatuur
    • Taalkunde
    • Collectie Limburg
    • Collectie Friesland
    • Collectie Suriname
    • Collectie Zuid-Afrika
  • Selecties
    • Collectie jeugdliteratuur
    • Basisbibliotheek
    • Tijdschriften/jaarboeken
    • Naslagwerken
    • Collectie e-books
    • Collectie publiek domein
    • Calendarium
    • Atlas
  • Periode
    • Middeleeuwen
    • Periode 1550-1700
    • Achttiende eeuw
    • Negentiende eeuw
    • Twintigste eeuw
    • Eenentwintigste eeuw
Neerlandia. Jaargang 55 (1951)

Informatie terzijde

Titelpagina van Neerlandia. Jaargang 55
Afbeelding van Neerlandia. Jaargang 55Toon afbeelding van titelpagina van Neerlandia. Jaargang 55

  • Verantwoording
  • Inhoudsopgave



Genre

non-fictie

Subgenre

tijdschrift / jaarboek


In samenwerking met:

(opent in nieuw venster)

© zie Auteursrecht en gebruiksvoorwaarden.

Neerlandia. Jaargang 55

(1951)– [tijdschrift] Neerlandia–rechtenstatus Gedeeltelijk auteursrechtelijk beschermd

Vorige Volgende

Emigratie
Wetsontwerp emigratie

Het wetsontwerp tot instelling van organen ten behoeve van de emigratie is dezer dagen bij de Tweede Kamer ingediend en wij vragen ons af, waarom thans weer zo veel nieuwe instellingen nodig zijn. De bepalingen van dit nieuwe wetsontwerp toch voorzien o.a. in de vorming van een Emigratiedienst en Aanmeldingsorganen met aan het hoofd de Minister van Sociale Zaken.

Wij zien al deze organen niet als instellingen in het belang van de emigranten, integendeel zij zullen weer aanleiding geven tot veel meer formulieren, meer kosten, meer wachten, meer moeilijkheden.

Het emigreren is en blijft een persoonlijke daad en wij vrezen, dat door deze organen uiteindelijk iedere emigrant daadwerkelijk een nummer wordt, waardoor het persoonlijk initiatief in de verdrukking komt, m.a.w., dat hij wel ‘emigreert’, maar als ‘immigrant’ niet daar terecht komt, waar hij volgens zijn wens en persoonlijke ambities zijn toekomst wil opbouwen. Hij zal dan op ambtelijke wijze worden beinvloed en worden ‘uitgevoerd’ om hier de bevolkingsaanwas te verminderen zonder dat men zich er om bekommert wat er verder met hem gebeurt.

Instellingen, die de emigranten met raad en daad terzijde staan en die samengesteld zijn uit personen, die jarenlang zelf in het buitenland hebben vertoefd, juichen wij ten zeerste toe, maar wij moeten ons er voor hoeden hier exportkantoren voor emigranten op te richten. En als zodanig zien wij de organen, die in het wetsontwerp zijn bedoeld. Zij betekenen een opofferen van de emigranten ten voordele van de bevolking hier.


Vorige Volgende

Footer navigatie

Logo DBNL Logo DBNL

Over DBNL

  • Wat is DBNL?
  • Over ons
  • Selectie- en editieverantwoording

Voor gebruikers

  • Gebruiksvoorwaarden/Terms of Use
  • Informatie voor rechthebbenden
  • Disclaimer
  • Privacy
  • Toegankelijkheid

Contact

  • Contactformulier
  • Veelgestelde vragen
  • Vacatures
Logo DBNL

Partners

Ga naar kb.nl logo KB
Ga naar taalunie.org logo TaalUnie
Ga naar vlaamse-erfgoedbibliotheken.be logo Vlaamse Erfgoedbibliotheken