Skiplinks

  • Tekst
  • Verantwoording en downloads
  • Doorverwijzing en noten
Logo DBNL Ga naar de homepage
Logo DBNL

Hoofdmenu

  • Literatuur & taal
    • Auteurs
    • Beschikbare titels
    • Literatuur
    • Taalkunde
    • Collectie Limburg
    • Collectie Friesland
    • Collectie Suriname
    • Collectie Zuid-Afrika
  • Selecties
    • Collectie jeugdliteratuur
    • Basisbibliotheek
    • Tijdschriften/jaarboeken
    • Naslagwerken
    • Collectie e-books
    • Collectie publiek domein
    • Calendarium
    • Atlas
  • Periode
    • Middeleeuwen
    • Periode 1550-1700
    • Achttiende eeuw
    • Negentiende eeuw
    • Twintigste eeuw
    • Eenentwintigste eeuw
Neerlandia. Jaargang 96 (1992)

Informatie terzijde

Titelpagina van Neerlandia. Jaargang 96
Afbeelding van Neerlandia. Jaargang 96Toon afbeelding van titelpagina van Neerlandia. Jaargang 96

  • Verantwoording
  • Inhoudsopgave



Genre

non-fictie

Subgenre

tijdschrift / jaarboek


© zie Auteursrecht en gebruiksvoorwaarden.

Neerlandia. Jaargang 96

(1992)– [tijdschrift] Neerlandia–rechtenstatus Auteursrechtelijk beschermd

Vorige Volgende

De Bo's levenswerk komt opnieuw beschikbaar

Toen in 1885 de priester-taalkundige Leonard-Lodewijk de Bo op 58-jarige leeftijd stierf, liet hij een merkwaardige erfenis na. Ze bestond uit maar liefst 28.000 alfabetisch gerangschikte woorden, zoals die in het West-Vlaanderen van zijn dagen werden gesproken. Het is niemand minder dan de andere Westvlaamse taalgeleerde Guido Gezelle geweest, die er in de jaren 1890-92 voor heeft geijverd dat van dit WESTVLAAMS IDIOTICON een herdruk verscheen als eerbewijs.

Een derde poging, in 1934 ondernomen, om een nieuwe druk op de markt te brengen leed aanvankelijk schipbreuk. Het is aan Michiel Mispelon uit Handzame, oprichter van de sinds 1966 bestaande uitgeverij ‘Patria et Familia’, te danken geweest dat de vrome wens uit de dertiger jaren uiteindelijk in werkelijkheid werd omgezet.

Vorig jaar bestond deze uitgeverij 25 jaar. Het is ter gelegenheid van dit zilveren jubileum dat de huidige eigenaar Donald Vandecandelaere het besluit genomen heeft een nieuwe druk te verzorgen. Naar zijn eigen zeggen is dit de enige manier om dit waardevolle oude boek bij een breed publiek te brengen. In de nabije toekomst zullen belangstellenden dus niet meer op zoek hoeven te gaan in een bibliotheek of snuffelen in een antiquariaat. Ze zullen dan hun ogen al strelend kunnen laten gaan over een eigen exemplaar dat is bijgezet in de eigen boekerij. Voor de goede orde laat ik hier nog het adres volgen waar inlichtingen omtrent dit initiatief ingewonnen kunnen worden. Het is: Patria et Familia, Brugsesteenweg 145, B-8800 Roeselare. (mh)


Vorige Volgende

Footer navigatie

Logo DBNL Logo DBNL

Over DBNL

  • Wat is DBNL?
  • Over ons
  • Selectie- en editieverantwoording

Voor gebruikers

  • Gebruiksvoorwaarden/Terms of Use
  • Informatie voor rechthebbenden
  • Disclaimer
  • Privacy
  • Toegankelijkheid

Contact

  • Contactformulier
  • Veelgestelde vragen
  • Vacatures
Logo DBNL

Partners

Ga naar kb.nl logo KB
Ga naar taalunie.org logo TaalUnie
Ga naar vlaamse-erfgoedbibliotheken.be logo Vlaamse Erfgoedbibliotheken