Skiplinks

  • Tekst
  • Verantwoording en downloads
  • Doorverwijzing en noten
Logo DBNL Ga naar de homepage
Logo DBNL

Hoofdmenu

  • Literatuur & taal
    • Auteurs
    • Beschikbare titels
    • Literatuur
    • Taalkunde
    • Collectie Limburg
    • Collectie Friesland
    • Collectie Suriname
    • Collectie Zuid-Afrika
  • Selecties
    • Collectie jeugdliteratuur
    • Basisbibliotheek
    • Tijdschriften/jaarboeken
    • Naslagwerken
    • Collectie e-books
    • Collectie publiek domein
    • Calendarium
    • Atlas
  • Periode
    • Middeleeuwen
    • Periode 1550-1700
    • Achttiende eeuw
    • Negentiende eeuw
    • Twintigste eeuw
    • Eenentwintigste eeuw
Neerlandia/Nederlands van Nu. Jaargang 109 (2005)

Informatie terzijde

Titelpagina van Neerlandia/Nederlands van Nu. Jaargang 109
Afbeelding van Neerlandia/Nederlands van Nu. Jaargang 109Toon afbeelding van titelpagina van Neerlandia/Nederlands van Nu. Jaargang 109

  • Verantwoording
  • Inhoudsopgave



Genre

non-fictie

Subgenre

tijdschrift / jaarboek


In samenwerking met:

(opent in nieuw venster)

© zie Auteursrecht en gebruiksvoorwaarden.

Neerlandia/Nederlands van Nu. Jaargang 109

(2005)– [tijdschrift] Neerlandia–rechtenstatus Auteursrechtelijk beschermd

Vorige Volgende
[pagina 2]
[p. 2]

[Nummer 4]

Redactioneel
Het is feest!



illustratie
Een tekening van een foto van mr. H.L.A. Visser (1874-1943), uit wiens nalatenschap de Visser-Neerlandiaprijzen zijn ingesteld. In opdracht gemaakt door Hans van den Tillaart.


In dit nummer is een programma bijgesloten van de feestelijke bijeenkomst ter gelegenheid van het feit dat de ANV-Visser-Neerlandiaprijzen dit jaar gedurende vijftig jaar zijn uitgereikt. Plaats van handeling is het theater Diligentia in Den Haag, waar op 26 november 2005 de viering plaatsvindt en de prijzen worden uitgereikt die in het programma staan vermeld. Met een forum en muziek, met feestelijke toespraken, met genodigden uit alle sferen die betrokken zijn bij de Nederlandse taal en cultuur belooft het een rijke middag te worden!

Deze aflevering is slechts voor een deel gewijd aan vijftig jaar Visser-Neerlandiaprijzen, want op de middag zelf wordt de publicatie 50 jaar ANV-Visser-Neerlandiaprijzen gepresenteerd en daarom zenden wij het boek mee met het volgende nummer - een geschenk van het ANV aan zijn leden, die zo vaak het ANV iets geschonken hebben.

 

Alle feestelijkheden mogen ons niet afleiden van de artikelen die u in dit nummer aantreft. Bijna traditiegetrouw bevat Neerlandia een professionele beschouwing op algemeen cultureel of politiek vlak. Dat is, nu wij opstomen naar het einde van het Benelux-verdrag, een beschouwing over de waarden van de Benelux voor de participerende landen, waarbij het steeds meer opvalt hoe weinig discussie daarover men in of vanuit Nederland kan opvangen. Wij mogen toch niet wachten tot de dag ervoor? Verder kunt u weer belangrijke zaken op gebied van de kunst en muziek lezen, en in het volgende nummer wordt ook de letterkunde tot ons genoegen een vast onderdeel van Neerlandia. En in het discussieforum poogt Peter Debrabandere de fel opgelaaide discussie over ‘Het echec van de ABN-actie in Vlaanderen’ te beëindigen in de hoop dat die zich verder voortzet in de verantwoordelijke kringen in de maatschappij zelf. En wij gaan dan weer verder met een nieuw heet hangijzer!

 

Veel genoegen met dit nummer en een mooi feest toegewenst!


Vorige Volgende

Footer navigatie

Logo DBNL Logo DBNL

Over DBNL

  • Wat is DBNL?
  • Over ons
  • Selectie- en editieverantwoording

Voor gebruikers

  • Gebruiksvoorwaarden/Terms of Use
  • Informatie voor rechthebbenden
  • Disclaimer
  • Privacy
  • Toegankelijkheid

Contact

  • Contactformulier
  • Veelgestelde vragen
  • Vacatures
Logo DBNL

Partners

Ga naar kb.nl logo KB
Ga naar taalunie.org logo TaalUnie
Ga naar vlaamse-erfgoedbibliotheken.be logo Vlaamse Erfgoedbibliotheken