Skiplinks

  • Tekst
  • Verantwoording en downloads
  • Doorverwijzing en noten
Logo DBNL Ga naar de homepage
Logo DBNL

Hoofdmenu

  • Literatuur & taal
    • Auteurs
    • Beschikbare titels
    • Literatuur
    • Taalkunde
    • Collectie Limburg
    • Collectie Friesland
    • Collectie Suriname
    • Collectie Zuid-Afrika
  • Selecties
    • Collectie jeugdliteratuur
    • Basisbibliotheek
    • Tijdschriften/jaarboeken
    • Naslagwerken
    • Collectie e-books
    • Collectie publiek domein
    • Calendarium
    • Atlas
  • Periode
    • Middeleeuwen
    • Periode 1550-1700
    • Achttiende eeuw
    • Negentiende eeuw
    • Twintigste eeuw
    • Eenentwintigste eeuw
De Nieuwe Gids. Jaargang 49 (1934)

Informatie terzijde

Titelpagina van De Nieuwe Gids. Jaargang 49
Afbeelding van De Nieuwe Gids. Jaargang 49Toon afbeelding van titelpagina van De Nieuwe Gids. Jaargang 49

  • Verantwoording
  • Inhoudsopgave

Downloads

PDF van tekst (5.86 MB)

Scans (61.21 MB)

ebook (4.13 MB)

XML (2.63 MB)

tekstbestand






Genre

sec - letterkunde

Subgenre

tijdschrift / jaarboek


© zie Auteursrecht en gebruiksvoorwaarden.

De Nieuwe Gids. Jaargang 49

(1934)– [tijdschrift] Nieuwe Gids, De–rechtenstatus Gedeeltelijk auteursrechtelijk beschermd

Vorige Volgende
[pagina 595]
[p. 595]

Belangrijk bericht voor den nieuwen 50en jaargang van De Nieuwe Gids.

Met ingang van 1935 zal het abonnement op De Nieuwe Gids met f 5, - worden verlaagd, zoodat voor den geheelen jaargang in het vervolg wordt betaald:

f 20.-

Wat de plannen voor De Nieuwe Gids betreft, kunnen wij het volgende mededeelen:

In de eerste plaats vragen wij de aandacht voor den nagelaten roman van Karel Damme, getiteld: Ik ben zoo gelukkig....

Deze, helaas laatste roman van dezen schrijver is nog dieper, treffender en menschelijker dan Het Gezellenhuis (eveneens in De Nieuwe Gids verschenen en later uitgegeven door de firma P.N. van Kampen te Amsterdam), ofschoon ook dit boek reeds de aandacht trok, en waarvan o.a. Den Gulden Winckel zeide:

Deze roman is verrassend levendig, beweeglijk en geestig geschreven. Als het een eersteling is, en de auteur is een jonge man, dan zijn serieuse verwachtingen gewettigd. Hij heeft twee eigenschappen, die een romancier tot een goed romancier maken; hij verstaat de kunst van beeldend vertellen en hij weet zijn personages scherp en zuiver te karakteriseeren. En De Calvinistische Studentenbladen: Dit is een bijna vlekkeloos boek. Wat de auteur hier gepresteerd heeft is een uitnemend kunstwerk. En Karel Wasch in Ned. Bibliographie: Dit boek is uitstekend geschreven, scherp en fijn en met groot psychologisch inzicht. Het werk boeit verwonderlijk, aangezien de auteur de gave bezit, in hetgeen gezegd wordt de karakters te creëeren. Hij schiep kostelijke levensware typen, die ons interesseeren, al zijn het in den grond der zaak doodgewone menschen. Een boek en een auteur om te onthouden!

En de Vragen van den Dag: De vier karakters met hun wisselwerkingen zijn goed en levendig beschreven, ook de gesprekken, die mede om hun inhoud belangrijk zijn.

Slauerhoff in Arnhemsche Courant: Een aardig gegeven. Dit boek bevat veel levenswijsheid. Borel in Het Vaderland: Dit boek laat zich prettig lezen, er is iets echt menschelijks in. En de

[pagina 596]
[p. 596]

University Oklahoma Press U.S.A.: The author describes with great skill his contacts with the other types: psychologically he handles his story well up; a worthwile book.

 

Behalve werk der redacteuren liggen voor den nieuwen jaargang o.a. gereed: proza en poëzie van de navolgende auteurs:

Mevr. Armstrong-van Hogendorp (een studie over Mary Webb), Tjeerd Adema, Fred Batten, Frans Bastiaanse, Cornelius Comijn (Over de Indiaansche folklore), Josef Cohen, J.F. van Deene, R. van Ebbenhorst Tengbergen-van Heyningen, Nell Engelkamp-Caesar, Maria Favai-Kievits, A.H. v.d. Feen, J.J. van Geuns, Jan Hell, A. Hallema (Juliana Cornelia de Lannoy), Jacob Hiegentlich, Dr. Joan C. Hol, Dr. G. Kalff Jr. (Het geschonden Mausoleum), Max Kijzer, E.J. Koppeschaar (Oud-Egyptisch religieus droomspel), A. Kerssemakers (Amerika-reizen vóór Columbus), Hendrik Kroon (Over den aanvang van den ontwikkelingsgang der menschheid), Dr. H. van Loon (Heinrich Heine en Frankrijk), M. Mok, Henriëtte Mooy, H.H.J. Maas, Mr. Herman J. Maas (Richtingen in de moderne letterkunde), A.J.D. van Oosten, Frits Pijl (Kwatrijnen, uit het Perzisch vertaald), Dr. Boris Rapchinsky (Dostojewski en Tourgenjew), Joannes Reddingius, Hélène Swarth, Dr. André Schillings, Joh. Albinn Stellwag, H.W. Sandberg, Dr. Aegidius W. Timmerman (een studie over Herman Gorter), Felix Timmermans, An Veltman, Maurits Wagenvoort (Over Smyrna), H. v.d. Wal, Willem de Wijk.

Voorts zal de belangrijke Nieuwe Gids-correspondentie worden voortgezet; het Maandelijksch Overzicht behandelt de brandende kwesties van den dag, een Bibliographie geeft een geregeld overzicht der nieuw verschenen boeken, Maurits Wagenvoort verzorgt het Buitenlandsch Overzicht, en in Feiten en Fantasieën, de dames-rubiek, hoopt Jeanne Kloos, na o.a. behandeld te hebben George Eliot, George Sand, Harriet Beecher Stowe, Bettina von Arnim en Die Günderode, Colette, en Fanny Burney, thans een studie te beginnen over de drie gezusters Brontë: Acton, Ellis en Currer Bell.

Ten slotte kan worden medegedeeld, dat de a.s. October-aflevering een herdenkingsnummer zal zijn, waarvan de prijs f 4,50 bedraagt, maar die in het abonnement is inbegrepen.


Vorige Volgende

Footer navigatie

Logo DBNL Logo DBNL

Over DBNL

  • Wat is DBNL?
  • Over ons
  • Selectie- en editieverantwoording

Voor gebruikers

  • Gebruiksvoorwaarden/Terms of Use
  • Informatie voor rechthebbenden
  • Disclaimer
  • Privacy
  • Toegankelijkheid

Contact

  • Contactformulier
  • Veelgestelde vragen
  • Vacatures
Logo DBNL

Partners

Ga naar kb.nl logo KB
Ga naar taalunie.org logo TaalUnie
Ga naar vlaamse-erfgoedbibliotheken.be logo Vlaamse Erfgoedbibliotheken