Skiplinks

  • Tekst
  • Verantwoording en downloads
  • Doorverwijzing en noten
Logo DBNL Ga naar de homepage
Logo DBNL

Hoofdmenu

  • Literatuur & taal
    • Auteurs
    • Beschikbare titels
    • Literatuur
    • Taalkunde
    • Collectie Limburg
    • Collectie Friesland
    • Collectie Suriname
    • Collectie Zuid-Afrika
  • Selecties
    • Collectie jeugdliteratuur
    • Basisbibliotheek
    • Tijdschriften/jaarboeken
    • Naslagwerken
    • Collectie e-books
    • Collectie publiek domein
    • Calendarium
    • Atlas
  • Periode
    • Middeleeuwen
    • Periode 1550-1700
    • Achttiende eeuw
    • Negentiende eeuw
    • Twintigste eeuw
    • Eenentwintigste eeuw
Raster. Nieuwe reeks. Jaargang 1996 (nrs. 73-76) (1996)

Informatie terzijde

Titelpagina van Raster. Nieuwe reeks. Jaargang 1996 (nrs. 73-76)
Afbeelding van Raster. Nieuwe reeks. Jaargang 1996 (nrs. 73-76)Toon afbeelding van titelpagina van Raster. Nieuwe reeks. Jaargang 1996 (nrs. 73-76)

  • Verantwoording
  • Inhoudsopgave



Genre

proza
poëzie

Subgenre

tijdschrift / jaarboek


In samenwerking met:

(opent in nieuw venster)

© zie Auteursrecht en gebruiksvoorwaarden.

Raster. Nieuwe reeks. Jaargang 1996 (nrs. 73-76)

(1996)– [tijdschrift] Raster–rechtenstatus Auteursrechtelijk beschermd

Vorige Volgende
[pagina 197]
[p. 197]

Over de medewerkers

Willem van Toom (1935) Recente publikaties: Het verhaal van een middag (roman 1994), Dooltuin (gedichten 1995), X eilanden (gedichten 1996).

 

Cyrille Offermans (1945) Recente Publikaties: Sporen van Montaigne (essays 1994), De vogelman (jeugdroman 1996). Binnenkort verschijnt de essaybundel Dag lieve vis.

 

Alexander Kluge: zie de inleiding van Cyrille Offermans.

 

Leonardo Sciascia: zie Raster 67.

 

Pietha de Voogd vertaalde uit het Italiaans o.a. Umberto Eco, De naam van de roos, Antonio Tabucchi, Indiase nocturne, Carlo Ginzburg, De kaas en de wormen, Federigo Tozzi, Met gesloten ogen, Vincenzo Consolo, Retabel en (met Mieke Geuzebroek) Pellegrino Artusi, De wetenschap in de keuken en de kunst om goed te eten.

 

Jacq Vogelaar (1944) Recente publikaties: De dood als meisje van acht (roman 1991), Striptease van een ui (essays 1993), Weg van de pijn (roman 1994). Binnenkort verschijnt de bundel ‘beeldverhalen’ Uit het oog.

 

Nicolaas Matsier (1945) Recente publikaties Gesloten huis (roman 1994), Was Sinterklaas maar een gracht (pamflet 1995), Alice in Verbazië (essays 1996), Dicht bij huis (kort proza, 1996).

 

Lidia Ginzburg: zie de inleiding van Nicolaas Matsier.

Miroslav Krleža: zie Raster 73.

 

Guido Snel (1972) Vertaalde werk van Danilo Kiš, Miroslav Krleža en Marija Čudina. Medewerker aan het Slavisch Seminarium aan de Universiteit van Amsterdam.

 

Dubravka Ugrešić schreef verhalen, roman en essays. Haar ‘patchworkverhaal’ Steffie Steek in de klauwen van het leven (1984) verscheen in een Nederlands vertaling, evenals Nationaliteit: geen (1993) en De cultuur van leugens (1995).

 

Roel Schuyt (1948) studeerde Slavische taal- en letterkunde aan de Universiteit van Amsterdam en promoveerde in 1990 aan de Rijksuniversiteit Leiden. Vertaalde uit het Russisch, Servokroatisch, Sloveens en Macedonisch werk van o.a. Tokareva, Kiš, Jončar, Karakeson, Ugrešić en Gjuzel.

 

Thijs Hendriks (1966) studeerde Slavische taal- en letterkunde in Leiden en vertaalde een aantal verhalen van Varlam Sjalamov.

 

J.J. Oversteegen: zie Raster 69-74. Recente publikaties De redelijke natuur (over Multatuli, 1987), In het schuim van grauwe wolken en Gemunt op wederkeer, tweedelige biografie van de Antilliaanse schrijver en staatsman Cola Debrot (1994).

 

Hans Tentje (1944). Recente publikaties: Van lente en sterfte (gedichten 1995) en Drenkplaatsen (verzamelde gedichten 1995).

[pagina 198]
[p. 198]

Hester Knibbe (1946) Recente publicaties: Meisje in badpak (gedichten 1992) en Een hemd van vlees (gedichten 1994).

 

Esther Jansma publiceerde de gedichtenbundels Stem onder mijn bed (1988), Bloem, steen (1990) en Waaigat (1993).

Eva Gerlach (1948). Recente publikaties: De kracht van verlamming (gedichten 1988), In een bocht van de zee (gedichten 1990), Wat zoek raakt (1994).

 

H.H. ter Balkt (1938). recente publikaties: Ode aan de Grote Kiezelwal (gedichten 1992), Laaglandse Hymnen (gedichten 1993).


Vorige Volgende

Footer navigatie

Logo DBNL Logo DBNL

Over DBNL

  • Wat is DBNL?
  • Over ons
  • Selectie- en editieverantwoording

Voor gebruikers

  • Gebruiksvoorwaarden/Terms of Use
  • Informatie voor rechthebbenden
  • Disclaimer
  • Privacy
  • Toegankelijkheid

Contact

  • Contactformulier
  • Veelgestelde vragen
  • Vacatures
Logo DBNL

Partners

Ga naar kb.nl logo KB
Ga naar taalunie.org logo TaalUnie
Ga naar vlaamse-erfgoedbibliotheken.be logo Vlaamse Erfgoedbibliotheken