Skiplinks

  • Tekst
  • Verantwoording en downloads
  • Doorverwijzing en noten
Logo DBNL Ga naar de homepage
Logo DBNL

Hoofdmenu

  • Literatuur & taal
    • Auteurs
    • Beschikbare titels
    • Literatuur
    • Taalkunde
    • Collectie Limburg
    • Collectie Friesland
    • Collectie Suriname
    • Collectie Zuid-Afrika
  • Selecties
    • Collectie jeugdliteratuur
    • Basisbibliotheek
    • Tijdschriften/jaarboeken
    • Naslagwerken
    • Collectie e-books
    • Collectie publiek domein
    • Calendarium
    • Atlas
  • Periode
    • Middeleeuwen
    • Periode 1550-1700
    • Achttiende eeuw
    • Negentiende eeuw
    • Twintigste eeuw
    • Eenentwintigste eeuw
Raster. Nieuwe reeks. Jaargang 1998 (nrs. 81-84) (1998)

Informatie terzijde

Titelpagina van Raster. Nieuwe reeks. Jaargang 1998 (nrs. 81-84)
Afbeelding van Raster. Nieuwe reeks. Jaargang 1998 (nrs. 81-84)Toon afbeelding van titelpagina van Raster. Nieuwe reeks. Jaargang 1998 (nrs. 81-84)

  • Verantwoording
  • Inhoudsopgave



Genre

proza
poëzie

Subgenre

tijdschrift / jaarboek


In samenwerking met:

(opent in nieuw venster)

© zie Auteursrecht en gebruiksvoorwaarden.

Raster. Nieuwe reeks. Jaargang 1998 (nrs. 81-84)

(1998)– [tijdschrift] Raster–rechtenstatus Auteursrechtelijk beschermd

Vorige Volgende
[pagina 197]
[p. 197]

Over de medewerkers

Cyrille Offermans (1945) is redacteur van Raster. Recente publicaties: De Vogelman (jeugdroman 1996); Dag lieve vis (essays 1996); Dossier Simon N. (jeugdroman 1997).

 

Willem van Toorn (1935). Recente publicaties: Dooltuin (gedichten 1995); Tegen de tijd (gedichten 1997; Heer Doos (jeugdroman 1997); Leesbaar landschap (essays 1998).

 

Dick van Halsema (1943) is hoogleraar Nieuwe Nederlandse Letterkunde aan de Vrije Universiteit in Amsterdam. Hij promoveerde op de dichterlijke nalatenschap van J.H. Leopold. Over de poëzie en het dichterschap van Leopold verschijnt eind dit jaar de bundel opstellen Dit eene brein.

 

Henk Simons (1940) is als classicus werkzaam in het onderwijs. Publicatie in voorbereiding: De kalfsdrager, een vertaling van Persius.

 

Frans Smits (1958) is hoofdredacteur van het Historisch Nieuwsblad.

 

Yves van Kempen (1944) is leraar Nederlands en medewerker van De Groene. Hij publiceerde in Raster en De Revisor.

 

Krijn van der Hoofd (1945) is docent Engels aan het Hermann Wesselinkcollege in Amstelveen, sinds 1971.

 

Jan de Ruijter (1946). Studeerde wis en natuurkunde aan de Universiteit van Amsterdam. Sinds 1980 leraar wiskunde aan het Barlaeus-gymnsium in Amsterdam.

 

Leo G.M. Prick (1939) studeerde Nederlands aan de Rijksuniversiteit Groningen en psychologie aan de Universiteit van Amsterdam. Hij promoveerde op een onderzoek naar stress, arbeidssatisfactie en loopbaanontwikkeling. Medewerker van NRC Handelsblad. Recente publikatie: Vitale leraren (1995).

 

Jacq Vogelaar (1944). Recente publicaties: Striptease van een ui (essays 1993); Weg van de pijn (roman 1994); Uit het oog (beeldverhalen 1997); Klaaglied om Ka (gedichten 1997); Inktvraat (gedichten 1998).

 

Miroslav Holub (1923-1998) is een van de belangrijkste moderne Tsjechische dichters en een vooraanstaand wetenschapsman: hij werkte als immunologisch onderzoeker in Praag. Holubs eerste bundel verscheen in 1957: Denní sluzba (Dagdienst). Daarna verschenen vijftien dichtbundels, negen prozawerken en een aantal monografieën. In het Nederlands verscheen o.a. Hoewel (1992), gedichten en essays uit de periode 1958-1992.

 

Erik Menkveld (1959) is medewerker van Poetry International Rotterdam. Recente publicaties: De karpersimulator (gedichten 1997).


Vorige Volgende

Footer navigatie

Logo DBNL Logo DBNL

Over DBNL

  • Wat is DBNL?
  • Over ons
  • Selectie- en editieverantwoording

Voor gebruikers

  • Gebruiksvoorwaarden/Terms of Use
  • Informatie voor rechthebbenden
  • Disclaimer
  • Privacy
  • Toegankelijkheid

Contact

  • Contactformulier
  • Veelgestelde vragen
  • Vacatures
Logo DBNL

Partners

Ga naar kb.nl logo KB
Ga naar taalunie.org logo TaalUnie
Ga naar vlaamse-erfgoedbibliotheken.be logo Vlaamse Erfgoedbibliotheken