Skiplinks

  • Tekst
  • Verantwoording en downloads
  • Doorverwijzing en noten
Logo DBNL Ga naar de homepage
Logo DBNL

Hoofdmenu

  • Literatuur & taal
    • Auteurs
    • Beschikbare titels
    • Literatuur
    • Taalkunde
    • Collectie Limburg
    • Collectie Friesland
    • Collectie Suriname
    • Collectie Zuid-Afrika
  • Selecties
    • Collectie jeugdliteratuur
    • Basisbibliotheek
    • Tijdschriften/jaarboeken
    • Naslagwerken
    • Collectie e-books
    • Collectie publiek domein
    • Calendarium
    • Atlas
  • Periode
    • Middeleeuwen
    • Periode 1550-1700
    • Achttiende eeuw
    • Negentiende eeuw
    • Twintigste eeuw
    • Eenentwintigste eeuw
Tijdschrift voor Taalbeheersing. Jaargang 10 (1988)

Informatie terzijde

Titelpagina van Tijdschrift voor Taalbeheersing. Jaargang 10
Afbeelding van Tijdschrift voor Taalbeheersing. Jaargang 10Toon afbeelding van titelpagina van Tijdschrift voor Taalbeheersing. Jaargang 10

  • Verantwoording
  • Inhoudsopgave

Downloads

PDF van tekst (2.67 MB)

ebook (4.26 MB)

tekstbestand






Genre

non-fictie
sec - taalkunde

Subgenre

tijdschrift / jaarboek


In samenwerking met:

(opent in nieuw venster)

© zie Auteursrecht en gebruiksvoorwaarden.

Tijdschrift voor Taalbeheersing. Jaargang 10

(1988)– [tijdschrift] Tijdschrift voor Taalbeheersing–rechtenstatus Auteursrechtelijk beschermd

Vorige Volgende
[pagina 271]
[p. 271]

Nieuws uit het vakgebied

ACON: een nieuwe vereniging op het terrein van zakelijke communicatie

Nederland kent sinds kort een nieuwe vereniging op het terrein van de zakelijke communicatie: de ACON, Associatie voor Communicatie in Organisaties, Nederland. Deze vereniging is op 27 mei j.l. officieel opgericht.

De centrale doelstelling van de ACON is: het bevorderen van de kwaliteit van zakelijke communicatie in of door bedrijven, de overheid en non-profit organisaties. Zakelijke communicatie wordt daarbij ruim opgevat: het gaat om al die vormen van schriftelijke, mondelinge, audiovisuele en elektronische communicatie, dieworden ingezet om de doelstellingen van een organisatie te realiseren.

 

De ACON wil op het brede terrein van de zakelijke communicatie een echte associatie zijn, waarin mensen uit alle communicatiedisciplines samenwerken en kennis en ervaring uitwisselen. Zij probeert de praktijkmensen en de docenten en onderzoekers aan hbo's en universiteiten nader tot elkaar te brengen.

De ACON organiseert onder meer werkbijeenkomsten, verzorgt publikaties, verzamelt en verspreidt informatie, stelt onderzoekswerkgroepen in, zorgt voor de promotie van het vak. Samen met de Vlaamse Vereniging voor Zakelijke Communicatie, de VVZC, brengt de ACON zes keer per jaar een verenigingsblad uit, Intercommunicatief genaamd. De eerste ACON-werkbijeenkomst vond plaats op 30 September j.l., onderwerp: Communicatie bij crises. De tweede werkbijeenkomst is op 25 november, onderwerp: Bedrijfsvideo's.

 

Het voorlopig bestuur van de ACON bestaat uit drs. J. Jaspers (universitair docent Tekstwetenschap Katholieke Universiteit Brabant; voorzitter), drs. R. Gaanderse (beleidsmedewerker Interne Communicatie Postbank N.V.) en drs. M.J. de Rooij (communicatie-adviseur).

 

Wilt u meer informatie over de ACON en haar activiteiten, of heeft u ideeën of suggesties? Neem dan contact op door een brief te sturen naar ACON, Postbus 85214 3508 AE Utrecht. U kunt u via die weg ook opgeven als lid.

 

ANÉLA-studiedag: computerondersteund talenonderwijs

 

De Nederlandse Vereniging voor Toegepaste Taalwetenschap (ANÉLA) in samenwerking met de Vereniging van Leraren in Levende Talen organiseert een studiedag over Computerondersteund Talenonderwijs: computerondersteunde instructie; computerondersteund leren; onderzoek en trends in het COO; demonstratie van programme's.

Datum: zaterdag 19 november 1988; Tijd: 10.00-15.30 uur;

Plaats: Vrije Universiteit, Hoofdgebouw De Boelelaan 1105, Amsterdam;

Toegang: gratis voor leden van de ANÉLA en de V.L.L.T.

Inlichtingen en aanmelding: Mevr. Drs. D.T. Greidanus, Vrije Universiteit, Faculteit der Letteren, Postbus 7161, 1007 MC Amsterdam.


Vorige Volgende

Footer navigatie

Logo DBNL Logo DBNL

Over DBNL

  • Wat is DBNL?
  • Over ons
  • Selectie- en editieverantwoording

Voor gebruikers

  • Gebruiksvoorwaarden/Terms of Use
  • Informatie voor rechthebbenden
  • Disclaimer
  • Privacy
  • Toegankelijkheid

Contact

  • Contactformulier
  • Veelgestelde vragen
  • Vacatures
Logo DBNL

Partners

Ga naar kb.nl logo KB
Ga naar taalunie.org logo TaalUnie
Ga naar vlaamse-erfgoedbibliotheken.be logo Vlaamse Erfgoedbibliotheken