Skiplinks

  • Tekst
  • Verantwoording en downloads
  • Doorverwijzing en noten
Logo DBNL Ga naar de homepage
Logo DBNL

Hoofdmenu

  • Literatuur & taal
    • Auteurs
    • Beschikbare titels
    • Literatuur
    • Taalkunde
    • Collectie Limburg
    • Collectie Friesland
    • Collectie Suriname
    • Collectie Zuid-Afrika
  • Selecties
    • Collectie jeugdliteratuur
    • Basisbibliotheek
    • Tijdschriften/jaarboeken
    • Naslagwerken
    • Collectie e-books
    • Collectie publiek domein
    • Calendarium
    • Atlas
  • Periode
    • Middeleeuwen
    • Periode 1550-1700
    • Achttiende eeuw
    • Negentiende eeuw
    • Twintigste eeuw
    • Eenentwintigste eeuw
De Vlaamsche School. Jaargang 13 (1867)

Informatie terzijde

Titelpagina van De Vlaamsche School. Jaargang 13
Afbeelding van De Vlaamsche School. Jaargang 13Toon afbeelding van titelpagina van De Vlaamsche School. Jaargang 13

  • Verantwoording
  • Inhoudsopgave

Downloads

PDF van tekst (6.29 MB)

Scans (24.60 MB)

ebook (8.03 MB)

XML (1.10 MB)

tekstbestand






Genre

proza
non-fictie

Subgenre

tijdschrift / jaarboek


© zie Auteursrecht en gebruiksvoorwaarden.

De Vlaamsche School. Jaargang 13

(1867)– [tijdschrift] Vlaamsche School, De–rechtenstatus Auteursrechtvrij

Vorige Volgende

Kronijk.

Antwerpen. - De heer Hacke van Mijnden, van Amsterdam, heeft een exemplaar zijner Nederlandsche vertaling van Dante's Inferno (groot in-folio) aan de stadsbibliotheek geschonken. Wij meenen te weten dat er van dit werk tot hiertoe nog maar twee exemplaren in België zijn (een te Brussel bij den heer M. van Lee). Zooals wij reeds gemeld hebben (blz. 140) is het niet in den handel.

- De heer H. Hertoghe is benoemd tot leeraar van landmeetkunde aan de koninklijke academie, in vervanging van wijlen den heer Gras.

Brussel. - Prijsvragen van de klasse der schoone kunsten van de koninklijke academie van België: 1o Den oorsprong en de inrichting der kapelmeesterschappen in de Nederlanden en het land van Luik blootleggen; zeggen, welk deel deze meesterschappen in den voortgang der muziekkunst hebben genomen: de oorzaken van hunnen bloei en van hun verval aanduiden. - 2o Quinten Massys als schilder waardeeren en den invloed vaststellen, dien hij heeft uitgeoefend. - 3o De geschiedenis schrijven van de medaillongraveerkunst in België, sedert de XVIe eeuw tot in 1794. Deze geschiedenis moet het grondgebied omvatten van het tegenwoordige België, en tevens eene levensbeschrijving der kunstenaars en eene beoordeeling hunner werken inhouden. - 4o Op welk tijdstip de bouwkunst in de Nederlanden den Italiaanschen invloed heeft ondergaan? de personen aanduiden, wien dien invloed moet toegeschreven worden en de werken dezer kunstenaars aanhalen. - Voor beide eerste vragen is de prijs 800 fr.; voor de twee laatste 1000 fr. - De prijsstukken vrachtvrij vóór 1 Juni 1868 aan den bestendigen secretaris toezenden.

Gent. - De maatschappij het Vlaamsch Volk heeft haar nieuw bestuur als volgt samengesteld: voorzitter, M. Rooses; ondervoorzitter, J.-O. de Vigne; secretaris, J. Sabbe, ondersecretaris, Th. Vermaere; bestuurleden, L. Tydgadt, K. Ledeganck, van Oye en Cnudde.

- Aangekondigd om binnen kort te verschijnen: Wildzangen, gedichten door H Ledeganck. Een boekdeel van ongeveer 120 bladz. Prijs: bij inteekening: fr. 1.50.

Brugge. - Door den heer J. Brandel, klokgieter, zijn dezer dagen twee schoone klokken gegoten en geleverd, te weten: eene van 180 kilos zwaarte, voor Vijve-Capelle en eene van 4000 kil., voor Kiedrich, in Duitschland.

Buitenland.

's-Gravenhage. - Het gieten in brons, van het onlangs ingehuldigde Vondel's standbeeld, vervaardigd door den heer L. Royer, heeft in de fabriek der heeren van Enthoven plaats gehad. Dit is het eerste beeld van zulke grootte welk in Nederland gegoten wordt.

Amsterdam. - In Duitschland is onder den titel Hänschen Siebenstern, eene door Adolf Glaser bewerkte vertaling van van Lennep's beroemden roman, Klaasje Zevenster, verschenen.

- De heer J. de Vos Jz. heeft eene galerij aangelegd, welke uitsluitend is samengesteld uit geschilderde schetsen van Nederlandsche meesters, wier onderwerpen de geheele Nederlandsche geschiedenis omvatten, 253 in getal zijn, en door de 29 volgende schilders werden vervaardigd: Zürcher, Wijnveld, van Dijck, Egenberger, van Koningsveld, Israëls, Scholten, Rochussen, P.-T. van Elven, Lingeman, Taurel, Bombled, van der Kellen, Ebersbach, Cornet, Gerstenauer, Zimmerman, Kannemans, Peduzzi, Koster, Leon, Allebé, Taanman, Brouwer, N. Pieneman, Janin, Neuhuys, H. ten Kate, Alma Tadema, van Trigt.

Arnhem. - Onder toezicht van Nicolaas Beets, gaat bij D.-A. Thieme in het licht verschijnen eene nieuwe uitgaaf van den Bijbel, bevattende de kanonieke boeken van het Oude en Nieuwe Testament, met twee honderd platen van Gust. Doré. Het geheel zal volledig zijn in 100 afleveringen, waarvan er maandelijks twee zullen verschijnen. De prijs per aflevering is 90 cents.

Londen. - Charles Edmunds, van de firma Wellis en Sotheran, heeft in de bibliotheek van sir Charles Islam te Laneport (Northamptonshire) eenen merkwaardigen vond gedaan, namelijk eenen afdruk van Shakespeare's Passionate Pelgrim. Het boekje was samengebonden met eene uitgaaf van de Venus en Adonis. In dezelfden band bevinden zich nog twee zeldzame boekjes, namelijk de Epigrammes and Elegies van J.D. en C.M. (sir Jonh Davies en Christoupher Marlow) en Certaine of Ovids Elegies, door C. Marlow. De Venus en Adonis is in 1599 gedrukt door Wm. Leake. Het is het eenig bekende exemplaar van deze uitgaaf.


Vorige Volgende

Footer navigatie

Logo DBNL Logo DBNL

Over DBNL

  • Wat is DBNL?
  • Over ons
  • Selectie- en editieverantwoording

Voor gebruikers

  • Gebruiksvoorwaarden/Terms of Use
  • Informatie voor rechthebbenden
  • Disclaimer
  • Privacy
  • Toegankelijkheid

Contact

  • Contactformulier
  • Veelgestelde vragen
  • Vacatures
Logo DBNL

Partners

Ga naar kb.nl logo KB
Ga naar taalunie.org logo TaalUnie
Ga naar vlaamse-erfgoedbibliotheken.be logo Vlaamse Erfgoedbibliotheken