Skiplinks

  • Tekst
  • Verantwoording en downloads
  • Doorverwijzing en noten
Logo DBNL Ga naar de homepage
Logo DBNL

Hoofdmenu

  • Literatuur & taal
    • Auteurs
    • Beschikbare titels
    • Literatuur
    • Taalkunde
    • Collectie Limburg
    • Collectie Friesland
    • Collectie Suriname
    • Collectie Zuid-Afrika
  • Selecties
    • Collectie jeugdliteratuur
    • Basisbibliotheek
    • Tijdschriften/jaarboeken
    • Naslagwerken
    • Collectie e-books
    • Collectie publiek domein
    • Calendarium
    • Atlas
  • Periode
    • Middeleeuwen
    • Periode 1550-1700
    • Achttiende eeuw
    • Negentiende eeuw
    • Twintigste eeuw
    • Eenentwintigste eeuw
De Vlaamsche School. Jaargang 32 (1886)

Informatie terzijde

Titelpagina van De Vlaamsche School. Jaargang 32
Afbeelding van De Vlaamsche School. Jaargang 32Toon afbeelding van titelpagina van De Vlaamsche School. Jaargang 32

  • Verantwoording
  • Inhoudsopgave

Downloads

PDF van tekst (10.84 MB)

Scans (535.87 MB)

ebook (9.90 MB)

XML (1.16 MB)

tekstbestand






Genre

proza
non-fictie

Subgenre

tijdschrift / jaarboek


© zie Auteursrecht en gebruiksvoorwaarden.

De Vlaamsche School. Jaargang 32

(1886)– [tijdschrift] Vlaamsche School, De–rechtenstatus Gedeeltelijk auteursrechtelijk beschermd

Vorige Volgende

Sterfgevallen.

Pieter Jan Wouters, de geleerde geschiedkundige, leeraar aan de Gentsche hoogeschool en leeraar van kunstgeschiedenis aan de Gentsche academie, werd den 23n Juni te St.-Amandsberg begraven. Hij stierf, na slechts eenige dagen onpasselijk te zijn geweest, den 20n Juni Zijn dood veroorzaakt den onderwijsinrichtingen, waaraan hij was verbonden, een zeer groot verlies. De betreurde geleerde werd te Gent geboren, den 3n September 1830.

Alexander Nicolaievitch Ostrowski, Ruslands beste en vruchtbaarste tooneelschrijver, is volgens een bericht van 21 Juni, schielijk gestorven op zijn buitenverblijf, in het gouvernement Kostroma. Hij was te Moskou geboren, den 30n Maart 1823.

Vincentius Hendrik Dillen, 12 Februari 1808 te Turnhout geboren en 29 Juni te Antwerpen overleden, verdient te worden genoemd als een man die zich in zijne loopbaan van advocaat en pleitbezorger, hoogst verdienstelijk maakte en buitendien op velerlei gebied, waartusschen niet het minst dat van tuin- en landbouw, voor de samenleving nuttig werkzaam was. Zijnen landaard getrouw, betoonde hij zich steeds een vriend en bevorderaar van de Vlaamsche zaak en letterkunde. Hij was een der medestichters van het Handelsblad van Antwerpen. De diepbetreurde en door allen die hem kenden hooggewaardeerde overledene werd te Capellen begraven.

Jan Baptist Bruylant, de groote uitgever te Brussel, is aldaar den 29n Juni overleden. Hij was te Dendermonde geboren, 8 Januari 1817.

Herman Abich, de beroemde Russische natuurkundige, is volgens een bericht van 5 Juli te Weenen overleden, 80 jaren oud Het lijk zal worden overgebracht naar Gotha, waar zoogenoemde lijkovens bestaan, om te worden verbrand, volgens den wensch van den overledene.


Vorige Volgende

Footer navigatie

Logo DBNL Logo DBNL

Over DBNL

  • Wat is DBNL?
  • Over ons
  • Selectie- en editieverantwoording

Voor gebruikers

  • Gebruiksvoorwaarden/Terms of Use
  • Informatie voor rechthebbenden
  • Disclaimer
  • Privacy
  • Toegankelijkheid

Contact

  • Contactformulier
  • Veelgestelde vragen
  • Vacatures
Logo DBNL

Partners

Ga naar kb.nl logo KB
Ga naar taalunie.org logo TaalUnie
Ga naar vlaamse-erfgoedbibliotheken.be logo Vlaamse Erfgoedbibliotheken