Skiplinks

  • Tekst
  • Verantwoording en downloads
  • Doorverwijzing en noten
Logo DBNL Ga naar de homepage
Logo DBNL

Hoofdmenu

  • Literatuur & taal
    • Auteurs
    • Beschikbare titels
    • Literatuur
    • Taalkunde
    • Collectie Limburg
    • Collectie Friesland
    • Collectie Suriname
    • Collectie Zuid-Afrika
  • Selecties
    • Collectie jeugdliteratuur
    • Basisbibliotheek
    • Tijdschriften/jaarboeken
    • Naslagwerken
    • Collectie e-books
    • Collectie publiek domein
    • Calendarium
    • Atlas
  • Periode
    • Middeleeuwen
    • Periode 1550-1700
    • Achttiende eeuw
    • Negentiende eeuw
    • Twintigste eeuw
    • Eenentwintigste eeuw
De Vlaamsche School. Jaargang 32 (1886)

Informatie terzijde

Titelpagina van De Vlaamsche School. Jaargang 32
Afbeelding van De Vlaamsche School. Jaargang 32Toon afbeelding van titelpagina van De Vlaamsche School. Jaargang 32

  • Verantwoording
  • Inhoudsopgave

Downloads

PDF van tekst (10.84 MB)

Scans (535.87 MB)

ebook (9.90 MB)

XML (1.16 MB)

tekstbestand






Genre

proza
non-fictie

Subgenre

tijdschrift / jaarboek


© zie Auteursrecht en gebruiksvoorwaarden.

De Vlaamsche School. Jaargang 32

(1886)– [tijdschrift] Vlaamsche School, De–rechtenstatus Gedeeltelijk auteursrechtelijk beschermd

Vorige Volgende

Sterfgevallen.

Maxime Lalanne, de beroemde Fransche etser en schilder, die met zooveel eer vertegenwoordigd was op de Antwerpsche wereldtentoonstelling voor schoone kunsten in 1885, is einde Juli te Parijs gestorven, 69 jaren oud. Deze voortreffelijke kunstenaar werd te Bordeaux geboren en was een leerling van Jan Gigoux.

Wilhelm Scherer, hoogleeraar in de nieuwere Duitsche letterkunde te Berlijn, is in Augustus overleden. Geboren te Schönborn, 26 April 1841.

Barones James Rothschild, om haren kunstzin en hare liefdadigheid en hare bekwaamheid als waterverfschilderes gunstig bekend, is op haar kasteel te Boulogne overleden en den 3n September op de begraafplaats Père-Lachaise te Parijs ter aarde besteld.

Ch. Perkins, de schrijver van het bekende werk in 9 deelen, Les sculpteurs italiens, is dood gebleven met uit een rijtuig te vallen. Hij was 63 jaren oud.

Karel Peter Burnitz, de uitstekende landschapschilder, is in zijne geboortestad Frankfort overleden, in de eerste helft van September, 62 jaar oud.

Julius David Chassagnole, een niet onverdienstelijk kunstschilder, kleinzoon van den beroemden Franschen schilder L. David, is omtrent half September te Parijs overleden, 57 jaar oud.

Hippolyte Michaux, historieschilder, 63 jaar oud, is half September te Parijs overleden.

Ernest Eugenius Hiolle is volgens een bericht uit Parijs van 10 October overleden. Tot de beste werken van dezen te Valencijn geboren bekwamen beeldhouwer, behooren het gedenkteeken, door de stad Kamerijk opgericht voor de soldaten die in den Fransch-Duitschen oorlog van 1870 zijn gesneuveld, benevens de bronzen standbeelden van generaal Foy, in de stad Ham en van generaal de Lafayette, in de stad Puy. Hij maakte een groot getal goede borstbeelden van Fransche beroemdheden, was leeraar aan de school van schoone kunsten te Parijs en ridder van het Legioen van Eer.


Vorige Volgende

Footer navigatie

Logo DBNL Logo DBNL

Over DBNL

  • Wat is DBNL?
  • Over ons
  • Selectie- en editieverantwoording

Voor gebruikers

  • Gebruiksvoorwaarden/Terms of Use
  • Informatie voor rechthebbenden
  • Disclaimer
  • Privacy
  • Toegankelijkheid

Contact

  • Contactformulier
  • Veelgestelde vragen
  • Vacatures
Logo DBNL

Partners

Ga naar kb.nl logo KB
Ga naar taalunie.org logo TaalUnie
Ga naar vlaamse-erfgoedbibliotheken.be logo Vlaamse Erfgoedbibliotheken