Skiplinks

  • Tekst
  • Verantwoording en downloads
  • Doorverwijzing en noten
Logo DBNL Ga naar de homepage
Logo DBNL

Hoofdmenu

  • Literatuur & taal
    • Auteurs
    • Beschikbare titels
    • Literatuur
    • Taalkunde
    • Collectie Limburg
    • Collectie Friesland
    • Collectie Suriname
    • Collectie Zuid-Afrika
  • Selecties
    • Collectie jeugdliteratuur
    • Basisbibliotheek
    • Tijdschriften/jaarboeken
    • Naslagwerken
    • Collectie e-books
    • Collectie publiek domein
    • Calendarium
    • Atlas
  • Periode
    • Middeleeuwen
    • Periode 1550-1700
    • Achttiende eeuw
    • Negentiende eeuw
    • Twintigste eeuw
    • Eenentwintigste eeuw
Vooys. Jaargang 26 (2008)

Informatie terzijde

Titelpagina van Vooys. Jaargang 26
Afbeelding van Vooys. Jaargang 26Toon afbeelding van titelpagina van Vooys. Jaargang 26

  • Verantwoording
  • Inhoudsopgave

Downloads

PDF van tekst (6.32 MB)

Scans (61.11 MB)

ebook (8.21 MB)

XML (1.11 MB)

tekstbestand






Genre

proza
poëzie
sec - letterkunde
sec - taalkunde

Subgenre

tijdschrift / jaarboek


In samenwerking met:

(opent in nieuw venster)

© zie Auteursrecht en gebruiksvoorwaarden.

Vooys. Jaargang 26

(2008)– [tijdschrift] Vooys–rechtenstatus Auteursrechtelijk beschermd

Vorige
[pagina 70]
[p. 70]

[Personalia]

Renée van Baalen behaalde in 2005 haar bachelordiploma Illustratieve Vormgeving aan de Academie St. Joost te Breda. Daarna studeerde ze Filosofie aan de Erasmus Universiteit Rotterdam. Sinds 2007 volgt ze de opleiding Nederlandse taal en cultuur aan de Universiteit Utrecht.

 

Jan Bloemendal is in 2006 benoemd tot bijzonder hoogleraar Neolatinistiek aan de UvA, verbonden aan de leerstoelgroep Latijn. Hij doet onderzoek naar Neolatijnse letterkunde, met speciale aandacht voor de letterkunde in Nederland, waarbij zijn interesse vooral uitgaat naar Nederlands toneel in de zestiende en zeventiende eeuw.

 

Jo Bogaerts studeerde Germaanse filologie aan de Universiteit van Gent en volgde nadien een master-na-master opleiding Literatuurwetenschap waarin hij zich toelegde op het werk van Kafka. Zijn eindverhandeling aan de Universiteit Gent richtte zich op laat-moderne subjectiviteitsvraagstukken en maakte onder meer gebruik van de theorieën van Foucault, het gedachtegoed van de Frankfurter Schüle en Bachtin. Zijn interessegebieden zijn onder meer poststructuralistische filosofie, ruimte in de literatuur en melodrama.

 

Gerard Bouwmeester studeerde Medieval Studies in York en Nederlands in Utrecht. Op het moment is hij als junior-docent verbonden aan het Departement Nederlands van de Universiteit Utrecht.

 

Jeroen Dera rondde in juli 2008 cum laude zijn bachelor Nederlandse taal en cultuur af aan de Radboud Universiteit Nijmegen, alwaar hij momenteel de onderzoeksmaster Letterkunde en Literatuurwetenschap volgt. Hij is hoofdredacteur van Vooys en schrijft tevens interviews en poëziekritieken voor het literaire internetmagazine Meander.

 

Jaap Faber is voormalig redacteur van Vooys en volgt de onderzoeksmaster ‘Dutch Language & Literature’ met als richting moderne letterkunde. In het kader van deze opleiding studeert hij momenteel aan de University of Sheffield (UK).

 

Anja de Feijter is hoogleraar moderne Nederlandse letterkunde aan de Radboud Universiteit Nijmegen. Zij levert een bijdrage aan de bundel Een of twee Nederlandse literaturen? Contacten tussen de Nederlandse en Vlaamse literatuur sinds 1830 (Leuven, 2008) en is lid van de redactie van Spiegel der Letteren.

 

Emy Koopman rondde in 2006 cum laude haar Bachelor Klinische Psychologie aan de Universiteit Utrecht af. Momenteel volgt ze aan diezelfde universiteit de Research Master Literary Studies.

 

Mariska Koopman-Thurlings is als universitair docent Franse Letterkunde verbonden aan de Radboud Universiteit Nijmegen. Ze is geïnteresseerd in het fantastische en het kwade bij auteurs als Michel Tournier, Barbey d'Aurevilly en Sylvie Germain; daarnaast werkt ze momenteel op het gebied van de stilistiek. In 2007 publiceerde ze Sylvie Germain, La Hantise du mal bij L'Harmattan (Parijs) en met Ria van den Brandt de bundel Bricoler la mémoire, la théologie et les arts face au déclin de la tradition bij Les éditions du Cerf (Parijs). Onlangs is onder haar redactie de interdisciplinaire bundel Sylvie Germain, regards croisés sur Immensités uitgekomen bij L'Harmattan.

[pagina 71]
[p. 71]

Eva Meylink is tweedejaarsstudente Nederlandse taal en cultuur aan de Universiteit Utrecht en is chef eindredactie van Vooys.

 

Marleen van de Pol is derdejaarsstudente Nederlandse taal en cultuur aan de Universiteit Utrecht, alwaar zij volgend jaar hoopt te beginnen aan de researchmaster Dutch Language and Literature. Zij is redacteur en webmaster van Vooys.

 

Luc Princen is inmiddels bezig met zijn laatste jaar Communcation & Multimedia Design in Breda, en runt tussen zijn studie door al weer 2,5 jaar zijn multimediabedrijfje To Wonder.

 

Mathijs Sanders studeerde Nederlandse Taal- en Letterkunde aan de Universiteit Utrecht en promoveerde aldaar in 2002 op een poëticahistorisch proefschrift Het Spiegelend Venster. Katholieken in de Nederlandse Literatuur, 1870-1940 (Nijmegen, Vantilt). Thans is hij als universitair docent werkzaam bij de opleidingen Algemene Cultuurwetenschappen en Literatuurwetenschap van de Radboud Universiteit Nijmegen.

 

Kila van der Starre is tweedejaarsstudente Taal- en cultuurstudies en eerstejaarsstudente Literatuurwetenschap. Naast haar studie is ze actief als chef PR bij Vooys en als helft van dichtersduo Kila&Babsie (www.kilababsie.nl) waarbij ze in heel Nederland optreedt met hun zogenoemde stereopoëzie.

[achterplat]
[achterplat]

Vorige

Footer navigatie

Logo DBNL Logo DBNL

Over DBNL

  • Wat is DBNL?
  • Over ons
  • Selectie- en editieverantwoording

Voor gebruikers

  • Gebruiksvoorwaarden/Terms of Use
  • Informatie voor rechthebbenden
  • Disclaimer
  • Privacy
  • Toegankelijkheid

Contact

  • Contactformulier
  • Veelgestelde vragen
  • Vacatures
Logo DBNL

Partners

Ga naar kb.nl logo KB
Ga naar taalunie.org logo TaalUnie
Ga naar vlaamse-erfgoedbibliotheken.be logo Vlaamse Erfgoedbibliotheken