Skiplinks

  • Tekst
  • Verantwoording en downloads
  • Doorverwijzing en noten
Logo DBNL Ga naar de homepage
Logo DBNL

Hoofdmenu

  • Literatuur & taal
    • Auteurs
    • Beschikbare titels
    • Literatuur
    • Taalkunde
    • Collectie Limburg
    • Collectie Friesland
    • Collectie Suriname
    • Collectie Zuid-Afrika
  • Selecties
    • Collectie jeugdliteratuur
    • Basisbibliotheek
    • Tijdschriften/jaarboeken
    • Naslagwerken
    • Collectie e-books
    • Collectie publiek domein
    • Calendarium
    • Atlas
  • Periode
    • Middeleeuwen
    • Periode 1550-1700
    • Achttiende eeuw
    • Negentiende eeuw
    • Twintigste eeuw
    • Eenentwintigste eeuw
Vrij Nederland. Boekenbijlage 1989 (1989)

Informatie terzijde

Titelpagina van Vrij Nederland. Boekenbijlage 1989
Afbeelding van Vrij Nederland. Boekenbijlage 1989Toon afbeelding van titelpagina van Vrij Nederland. Boekenbijlage 1989

  • Verantwoording
  • Inhoudsopgave

Downloads

PDF van tekst (34.67 MB)

ebook (33.69 MB)

XML (7.46 MB)

tekstbestand






Genre

non-fictie
sec - letterkunde

Subgenre

tijdschrift / jaarboek


In samenwerking met:

(opent in nieuw venster)

© zie Auteursrecht en gebruiksvoorwaarden.

Vrij Nederland. Boekenbijlage 1989

(1989)– [tijdschrift] Vrij Nederland–rechtenstatus Auteursrechtelijk beschermd

Vorige Volgende

Brieven



illustratie

Phil Spector

Jaap Boots' bespreking van He's A Rebel, de biografie van platenproducer Phil Spector (Boekenbijlage, 12 augustus) bevat enkele storende fouten. Niet Spector, maar Annette Kleinbard, nu beter bekend als Carol Connors, zong Spectors eerste hit To Know Him Is To Love Him. Behalve Spector kon iedereen fluiten naar royalties van He's A Rebel, want Spector liet op deze Crystals- (en niet Chrystals-) plaat Darlene Love tegen een sessiehonorarium zingen. Ribowsky's boek staat zo vol feiten dat deze fouten niet nodig waren. Over Spectors gedrag tijdens de uitreiking van de Lifetime Achievement Award van de Academy of Rock ‘n’ Roll, dat Ribowsky niet meer mee kon nemen en waarnaar Boots benieuwd is, schreef Rolling Stone: weinig coherent en veel bodyguards.

Belangrijker dan feiten en fouten is, en dat komt in het boek onvoldoende naar voren en Boots signaleert dat niet, dat Spector niet alleen zakelijk de touwtjes bij zijn Philles-label in handen had, maar dat hij als jonge twintiger de gevestigde bazen uit de platenindustrie (cigar-chewing fatties, zie ook Spectors logo) dan wel links liet liggen dan wel hun spelletjes net zo doortrapt meespeelde. Dát leverde Spector zijn vijanden op en dat werd zijn ondergang. Tegelijkertijd werd het de start van een omwenteling in de platenindustrie. De jeugd kreeg meer te zeggen dan ooit.

Een biografie van een muzikant, want alhoewel hij slechts af en toe gitaar speelt en een enkel achtergrondje meezingt, als iets anders is Spector niet te omschrijven, maakt in het beste geval de lezer nieuwsgierig naar zijn muziek. Ribowsky slaagt daar niet in. Overigens zou dat in Spectors geval problemen opleveren, want anders dan antiquarisch en voor veel geld is zijn beste werk uit de jaren zestig niet te krijgen. Spector is daar zelf debet aan. Ook dat is een onderdeel van zijn gekte. En dat had in Boots' recensie best vermeld mogen worden, als navrante slotnoot.

Utrecht

Michiel Moll

Göring

Karel Wolters uit Zwolle schrijft in de rubriek ‘Brieven’ in de Boekenbijlage van 19 augustus dat Göring ‘Schmitt’ genoemd mocht worden, indien er ook maar één geallieerde bom op een Duitse stad zou vallen. Ik meen echter dat hij in dit verband niet ‘Schmitt’ maar ‘Meier’ zei. De eigennaam Meier is ook veel logischer, want Meier in Duitsland is het synoniem voor Jansen in Nederland.

Oosterwolde

H.W. van Onsenoord


Vorige Volgende

Footer navigatie

Logo DBNL Logo DBNL

Over DBNL

  • Wat is DBNL?
  • Over ons
  • Selectie- en editieverantwoording

Voor gebruikers

  • Gebruiksvoorwaarden/Terms of Use
  • Informatie voor rechthebbenden
  • Disclaimer
  • Privacy
  • Toegankelijkheid

Contact

  • Contactformulier
  • Veelgestelde vragen
  • Vacatures
Logo DBNL

Partners

Ga naar kb.nl logo KB
Ga naar taalunie.org logo TaalUnie
Ga naar vlaamse-erfgoedbibliotheken.be logo Vlaamse Erfgoedbibliotheken