Skiplinks

  • Tekst
  • Verantwoording en downloads
  • Doorverwijzing en noten
Logo DBNL Ga naar de homepage
Logo DBNL

Hoofdmenu

  • Literatuur & taal
    • Auteurs
    • Beschikbare titels
    • Literatuur
    • Taalkunde
    • Collectie Limburg
    • Collectie Friesland
    • Collectie Suriname
    • Collectie Zuid-Afrika
  • Selecties
    • Collectie jeugdliteratuur
    • Basisbibliotheek
    • Tijdschriften/jaarboeken
    • Naslagwerken
    • Collectie e-books
    • Collectie publiek domein
    • Calendarium
    • Atlas
  • Periode
    • Middeleeuwen
    • Periode 1550-1700
    • Achttiende eeuw
    • Negentiende eeuw
    • Twintigste eeuw
    • Eenentwintigste eeuw
Briefwisseling en aantekeningen. Deel 2 (1976)

Informatie terzijde

Titelpagina van Briefwisseling en aantekeningen. Deel 2
Afbeelding van Briefwisseling en aantekeningen. Deel 2Toon afbeelding van titelpagina van Briefwisseling en aantekeningen. Deel 2

  • Verantwoording
  • Inhoudsopgave

Downloads

PDF van tekst (3.58 MB)

XML (1.75 MB)

tekstbestand






Editeurs

P. Geyl

Geerten Gossaert



Genre

non-fictie

Subgenre

non-fictie/brieven


In samenwerking met:

(opent in nieuw venster)

© zie Auteursrecht en gebruiksvoorwaarden.

Briefwisseling en aantekeningen. Deel 2

(1976)–Willem Bentinck–rechtenstatus Auteursrechtelijk beschermd

Vorige Volgende

454
D. IngilbyGa naar voetnoot1) aan Willem Bentinck

[B.M., Eg. 1746]

Delft, 18 oktober 1751

De heeren burgemeesteren deser stad, geconsidereert dat volgens het octroy van haar E.G.M. van den jaeren 1709, als mede van het jaar 1734, het schout-ofte officierschap op het eynde deses jaars moetende verandert en ten dien eynde opden eersten maandag van november aanstaande een nominatie van drie bij

[pagina 199]
[p. 199]

heeren veertigenGa naar voetnoot2) gemaakt werden, dog daar benevens met de gelukkige verandering der regeringGa naar voetnoot3) verscheijde inconvenimente omtrent het practiseeren van dat octroy bevonden, en daarom verpligt aan S.H.D. onsen stadhouder bij deputatie op den 17 deser door de heeren burgemeesteren Van BleiswijkGa naar voetnoot4) en Ingilby, geassisteert met den pensionaris, gedaan, 't selve te declareeren en teffens te versoeken, te moogen weten S.H.Ds. intentie des aangaande; wanneer het gemelde H.D. behaagt heeft aan gemelde gedeputeerde te declareren te verstaan, als dat op deselve regten als Z.V.Ds. predecesseurs aangesteld sijnde, begreep, dat octroy niet meer appicabel te sijn. De pensionaris heeft ook uyt naam van burgemeesteren aan S.H.D. versogt, indien imant op de nominatie geliefde te hebben tot officier oft tot de suppletie van de vacante veertigsplaats ende alle andere saken wegens de regering, soo goet te willen wesen van door een missiven aan burgemeesteren daar kennissen van te geven.

U.H.Ed. kan uijt dit bovenstaande sien, ofte het selven van mijn indispensablen pligt niet geagt moet hebben U.H.Ed. mits desen te moeten communiceren, dewijl bemerken, dat seer veel bewegingen gemaakt werden, door die geenen, die meenen door de heer Van H ...Ga naar voetnoot5) een officier te krijgen, die voor haar partij het meeste genegen is, te meer dewijl na het oud gebruijk der stadhouderlijken reggering voor advitam staat gedisponeert te werden en dus wel van de uijterste importantieGa naar voetnoot6).

voetnoot1)
Burgemeester van Delft. Zie Ned. Jb. 1748, p. 11, alsmede Jorissen, p. 191.

voetnoot2)
Het lichaam dat in andere steden vroedschap heet.
voetnoot3)
Namelijk doordat Willem IV stadhouder werd.
voetnoot4)
Maarten van Bleiswijk, burgemeester van Delft. Zie onder andere Ned. Jb. 1747, p. 25; ibidem 1748, p. 10 en ibidem 1751, p. 802.
voetnoot5)
O.Z. van Haren. Zie Bentinck II, nr. 463.
voetnoot6)
Zie voor de achtergrond van deze brief Ned. Jb. 1748, p. 1126 vlg.

Vorige Volgende

Footer navigatie

Logo DBNL Logo DBNL

Over DBNL

  • Wat is DBNL?
  • Over ons
  • Selectie- en editieverantwoording

Voor gebruikers

  • Gebruiksvoorwaarden/Terms of Use
  • Informatie voor rechthebbenden
  • Disclaimer
  • Privacy
  • Toegankelijkheid

Contact

  • Contactformulier
  • Veelgestelde vragen
  • Vacatures
Logo DBNL

Partners

Ga naar kb.nl logo KB
Ga naar taalunie.org logo TaalUnie
Ga naar vlaamse-erfgoedbibliotheken.be logo Vlaamse Erfgoedbibliotheken

Over het gehele werk

titels

  • Briefwisseling en aantekeningen


auteurs

  • Geerten Gossaert

  • P. Geyl

  • over Frederik Hendrik van Wassenaer

  • over Charles J. Bentinck

  • over Hendr. Fagel

  • over A.A. Iddekinge

  • over Charles J. Bentinck


landen

  • over Groot-BrittanniĆ« (en Noord-Ierland)


Over dit hoofdstuk/artikel

datums

  • 18 oktober 1748