Skiplinks

  • Tekst
  • Verantwoording en downloads
  • Doorverwijzing en noten
Logo DBNL Ga naar de homepage
Logo DBNL

Hoofdmenu

  • Literatuur & taal
    • Auteurs
    • Beschikbare titels
    • Literatuur
    • Taalkunde
    • Collectie Limburg
    • Collectie Friesland
    • Collectie Suriname
    • Collectie Zuid-Afrika
  • Selecties
    • Collectie jeugdliteratuur
    • Basisbibliotheek
    • Tijdschriften/jaarboeken
    • Naslagwerken
    • Collectie e-books
    • Collectie publiek domein
    • Calendarium
    • Atlas
  • Periode
    • Middeleeuwen
    • Periode 1550-1700
    • Achttiende eeuw
    • Negentiende eeuw
    • Twintigste eeuw
    • Eenentwintigste eeuw
Langs een omweg (1924)

Informatie terzijde

Titelpagina van Langs een omweg
Afbeelding van Langs een omweg  Toon afbeelding van titelpagina van Langs een omweg

  • Verantwoording
  • Inhoudsopgave

Downloads

PDF van tekst (2.48 MB)

XML (0.20 MB)

tekstbestand






Illustrator

Rob. Graafland



Genre

proza
jeugdliteratuur

Subgenre

roman


In samenwerking met:

(opent in nieuw venster)

© zie Auteursrecht en gebruiksvoorwaarden.

Langs een omweg

(1924)–W. Blomberg-Zeeman–rechtenstatus Auteursrecht onbekend

Vorige
[pagina 184]
[p. 184]

Slot.

Die heerlijke Paaschvacantie was voor allen omgevlogen. 't Scheen wel, of na dien tijd Greets werklust was toegenomen. Toonen wat zij kon, dat wilde zij, dat moest voor vader en moeder het bewijs zijn, dat ze gegroeid was in alle opzichten.

 

En nu wil ik een jaar overslaan. Een jaar van veel en echt geluk. Greet is nu weer in 't ouderlijk huis. Dagelijks reist ze naar Dordt, waar ze al leerling van de tweede klasse is.

Ze is nu pas thuis gekomen uit Haarlem, waar ze haar vacantie heeft doorgebracht, deels bij grootmoeder, deels bij Beb. Ja, bij Beppie Klaassen, meneer Van der Wielen had haar zelf genoodigd.

Alle dagen zijn de vriendinnen samen geweest. Bep was juist geslaagd voorde Meisjes Kweekschool. Als ze klaar was, hoopte ze in de buurt van Greet onderwijzeres te worden.

Greet heeft prettige dagen achter den rug en toch verlangde ze heel erg naar huis. Want er is thuis iets heerlijks gebeurd: Greet heeft een zusje gekregen. Zenuwachtig blij ontdoet ze zich van haar goed. Sien heeft haar verteld, dat moeder rustte. Maar

[pagina 185]
[p. 185]

ze kan het niet langer uithouden, ze verlangt zoo naar moeder en het nieuwe zusje. Ze luistert aan de kamerdeur. Ze hoort een gekraai en dan opent ze de deur en sluipt op haar teenen de slaapkamer binnen.

Voor 't wiegje blijft ze staan. Heel voorzichtig

illustratie

slaat ze het wiegekleed ter zijde. Op het kleine kussentje rust een goudblond kopje.

‘Moeders evenbeeld,’ fluistert ze. En dan bukt ze zich over het kindje en kust de rose wangetjes. ‘Lief, lief zusje ...’

Moeder slaat de oogen op. ‘Greet, ben jij het?’

‘Dag moesje. Hoe heerlijk is alles. Wat een schattig kindje. Maar nu ben ik uw eenigste dochter niet meer.’

‘Neen Greet, maar mijn oudste dochter blijf je altijd.’

‘Ja, dat blijf ik altijd,’ zegt Greet.

[pagina 186]
[p. 186]

Stil en rustig zit ze naast moeders bed, af en toe glurend in het wiegje, al maar denkend aan dat blonde, snoezige zusje.

Maar mevrouw is nu vervuld met dankbare gedachten aan haar oudste. Greet heeft zichzelf nu een plaats veroverd in moeders hart en in moeders huis, al was het dan ook - Langs een Omweg.


Vorige

Footer navigatie

Logo DBNL Logo DBNL

Over DBNL

  • Wat is DBNL?
  • Over ons
  • Selectie- en editieverantwoording

Voor gebruikers

  • Gebruiksvoorwaarden/Terms of Use
  • Informatie voor rechthebbenden
  • Disclaimer
  • Privacy
  • Toegankelijkheid

Contact

  • Contactformulier
  • Veelgestelde vragen
  • Vacatures
Logo DBNL

Partners

Ga naar kb.nl logo KB
Ga naar taalunie.org logo TaalUnie
Ga naar vlaamse-erfgoedbibliotheken.be logo Vlaamse Erfgoedbibliotheken