Skiplinks

  • Tekst
  • Verantwoording en downloads
  • Doorverwijzing en noten
Logo DBNL Ga naar de homepage
Logo DBNL

Hoofdmenu

  • Literatuur & taal
    • Auteurs
    • Beschikbare titels
    • Literatuur
    • Taalkunde
    • Collectie Limburg
    • Collectie Friesland
    • Collectie Suriname
    • Collectie Zuid-Afrika
  • Selecties
    • Collectie jeugdliteratuur
    • Basisbibliotheek
    • Tijdschriften/jaarboeken
    • Naslagwerken
    • Collectie e-books
    • Collectie publiek domein
    • Calendarium
    • Atlas
  • Periode
    • Middeleeuwen
    • Periode 1550-1700
    • Achttiende eeuw
    • Negentiende eeuw
    • Twintigste eeuw
    • Eenentwintigste eeuw
Nederlands gebarenboekje (1980)

Informatie terzijde

Titelpagina van Nederlands gebarenboekje
Afbeelding van Nederlands gebarenboekjeToon afbeelding van titelpagina van Nederlands gebarenboekje

  • Verantwoording
  • Inhoudsopgave

Downloads

PDF van tekst (12.76 MB)

Scans (51.65 MB)

ebook (16.78 MB)

XML (0.14 MB)

tekstbestand






Illustrator

Pat Andrea



Genre

sec - taalkunde

Subgenre

woordenboek / lexicon


© zie Auteursrecht en gebruiksvoorwaarden.

Nederlands gebarenboekje

(1980)–Herman Pieter de Boer–rechtenstatus Auteursrechtelijk beschermd

Vorige Volgende
[pagina 92]
[p. 92]


illustratie

Wat een ellende

Hand voor ogen om éven de ramp niet te zien, éven weg te wezen van de wereld, verscholen voor het leed des levens. Hier is de ramp inktzwarte koffie (met bijtende zoetstof erin) over zeer kostbaar, tevens geleend boek.

Andere aanleidingen tot ‘wat een ellende’-gebaar? Ziehier.

 

·Vrijgezel is van militaire dienst nog gewend om een vouw in zijn broek te slapen. Dat gaat als volgt. Met zeep over binnenkant vouw wrijven. Of vouw vochtig maken. Dan pantalon tussen matras en onderdek/laken leggen, goed gevouwen natuurlijk. Vervolgens daar
[pagina 93]
[p. 93]
de hele nacht op slapen. 's Morgens gratis messcherpe vouw in broek.
Okee. Vrijgezel doet dit dus weer eens. Wordt 's morgens wakker, trekt onderdek/laken weg, tovert pantalon tevoorschijn, wat ontdekt hij? Avond tevoren broek niet goed in de vouw gelegd, nu nieuwe vouw naast oude vouw, dus in beide pijpen rails.
Vrijgezel heeft maar één broek, tevens die dag afspraak met de beeldschone jonge barones Hélène van H.t.S.
Hij gaat op de rand van zijn bed zitten en maakt het gebaar.
·Belastingaanslag ontvangen, vlak na rekening voor nieuwe dakgoot ter hoogte van f 8.785,50.
Indien u dan nog in staat bent het gebaar te maken: niets aan de hand. Onthutsend verhaal gehoord van schatrijke beschuitfabrikant die 's morgens (neuriënd) post uit brievenbus thuis nam, blauwe belastingenvelop opende, aanslag bekeek, daarvan zó schrok dat hij een hartverlamming kreeg en dood bleef op de deurmat.
·Al veertien dagen hunkerend uitgezien naar grote wedstrijd Nederland-Noorwegen (soort sport laten we gemakshalve in het midden), op de middag zit man ssst! ssst! sissend voor de televisie, wat gebeurt er? Er wordt aan de voordeurbel gerukt, de vrouw des huizes doet open en jubelt het uit: ‘Henk, kom gauw, je raadt nooit wie hier zijn!’
·Fotomodel is uitgenodigd voor party in filmwereld. Op haar Amsterdamse flatje bereidt ze zich voor op glorieuze entree plus verovering van titelrol in Nederlands-Vlaamse produktie Het meisje met het rode haar. Geld noch tijd voor dure kapper. Heeft in oosterse boetiek pakje henna gekocht. Verft haar. Kijkt in de spiegel. Haar nu blauw met groene scheuten. Roept wáááá. Kijkt op verpakking henna. Is geen hennaverpakking maar doosje van oriëntaals liefdespoeder.
Fotomodel gaat aan neergeklapte eetplank zitten, steunt voorhoofd, bedekt ogen, kortom: maakt het gebaar.
·Hoofdpijn, maagzuur, brief vergeten te posten, Basje voor derde keer in modderplas gevallen.


Vorige Volgende

Footer navigatie

Logo DBNL Logo DBNL

Over DBNL

  • Wat is DBNL?
  • Over ons
  • Selectie- en editieverantwoording

Voor gebruikers

  • Gebruiksvoorwaarden/Terms of Use
  • Informatie voor rechthebbenden
  • Disclaimer
  • Privacy
  • Toegankelijkheid

Contact

  • Contactformulier
  • Veelgestelde vragen
  • Vacatures
Logo DBNL

Partners

Ga naar kb.nl logo KB
Ga naar taalunie.org logo TaalUnie
Ga naar vlaamse-erfgoedbibliotheken.be logo Vlaamse Erfgoedbibliotheken