Skiplinks

  • Tekst
  • Verantwoording en downloads
  • Doorverwijzing en noten
Logo DBNL Ga naar de homepage
Logo DBNL

Hoofdmenu

  • Literatuur & taal
    • Auteurs
    • Beschikbare titels
    • Literatuur
    • Taalkunde
    • Collectie Limburg
    • Collectie Friesland
    • Collectie Suriname
    • Collectie Zuid-Afrika
  • Selecties
    • Collectie jeugdliteratuur
    • Basisbibliotheek
    • Tijdschriften/jaarboeken
    • Naslagwerken
    • Collectie e-books
    • Collectie publiek domein
    • Calendarium
    • Atlas
  • Periode
    • Middeleeuwen
    • Periode 1550-1700
    • Achttiende eeuw
    • Negentiende eeuw
    • Twintigste eeuw
    • Eenentwintigste eeuw
De briefwisseling tussen P.N. van Eyck en Albert Verwey. Deel 1: juli1904-april 1914 (1988)

Informatie terzijde

Titelpagina van De briefwisseling tussen P.N. van Eyck en Albert Verwey. Deel 1: juli1904-april 1914
Afbeelding van De briefwisseling tussen P.N. van Eyck en Albert Verwey. Deel 1: juli1904-april 1914Toon afbeelding van titelpagina van De briefwisseling tussen P.N. van Eyck en Albert Verwey. Deel 1: juli1904-april 1914

  • Verantwoording
  • Inhoudsopgave

Downloads

PDF van tekst (9.60 MB)

Scans (27.87 MB)

XML (2.06 MB)

tekstbestand






Editeur

H.A. Wage



Genre

sec - letterkunde

Subgenre

non-fictie/brieven


In samenwerking met:

(opent in nieuw venster)

© zie Auteursrecht en gebruiksvoorwaarden.

De briefwisseling tussen P.N. van Eyck en Albert Verwey. Deel 1: juli1904-april 1914

(1988)–P.N. van Eyck, Albert Verwey–rechtenstatus Auteursrechtelijk beschermd

Vorige Volgende

359. P.N. van Eyck aan Albert Verwey, 4 maart 1918

1918 4 Maart, Driebergen.

 

Zeergeachte Heer,

Gaarne bewaar ik mijn Bloy voor de Mei-aflevering, om dan nòg een maand rustig aan Platoon te kunnen werken. Voor April zend ik U dan bijgaande ‘Lezing en Herdenking’Ga naar voetnoot496 en denk U ook nog een bespreking van Timmermans [sic] Kindeke Jezus

[pagina 202]
[p. 202]

te kunnen sturen. Ik doe dan aan mijn toezegging van een 20 pagina's niet veel meer te kort. Wat het nu gezondene betreft, ik hoop dat het U bevallen zal. een zeer overbodige opmerking! Ik wou U alleen nog vragen of U 't boekje ontvangen hebt. Zoo niet, dan zal ik 't voor mij zelf aanvragen - ik heb het geleend - zoo ja, dan, wanneer U er geen bijzondere prijs op stelt, zout U er mij veel genoegen mee doen. Ik bezit graag de boeken die ik besproken heb.

Voor heden zal ik U weinig méér schrijven. De brief moet weg. Ik las met veel belangstelling Uw sobere en spannende geschiedenis van den Spanjaard, en eveneens Uw mooie kritiek op Danser. ‘Ontmoetingen’,Ga naar voetnoot497 - is 't geen karakteristieke titel tegenover een als ‘Herscheppingen’?

Wanneer U boeken of boekjes ontvangt, waarvan U vermoeden kunt dat zij een goede aanleiding zijn, en U bespreekt ze niet zelf, dan houd ik mij aanbevolen. Met hartelijke groeten van ons beiden aan U en de heele familie, en ook aan Mientje, die ik op 't oogenblik met pleizier in Uw huiselijke avondkring denk,

geheel Uw

PN.v.Eyck

 

Kan ik de proeven niet iets eerder ontvangen? De 25ste! Was, het vel al afgedrukt? Wat de puntjes in het eerste gedicht (derde strofe) beteekenen, zal de lezer een mysterie zijn. In de overdrukken staan ze niet! Een tweede mysterie.

voetnoot496
In De Beweging 14 (1918) 1 (april), p. 285-293 zou als negende aflevering van de rubriek ‘Lezing en Herdenking’ een bespreking van Hersenen en cultuur van L. Bolk verschijnen.
voetnoot497
In De Beweging 14 (1918) 1 (maart), p. 145-165 was ‘Een Spaansch gevangene in een Duitsch kamp’ verschenen en op p. 210-214 in de rubriek ‘Boeken, Menschen en Stroomingen’ een bespreking van de bundel Ontmoetingen van J.G. Danser.

Vorige Volgende

Footer navigatie

Logo DBNL Logo DBNL

Over DBNL

  • Wat is DBNL?
  • Over ons
  • Selectie- en editieverantwoording

Voor gebruikers

  • Gebruiksvoorwaarden/Terms of Use
  • Informatie voor rechthebbenden
  • Disclaimer
  • Privacy
  • Toegankelijkheid

Contact

  • Contactformulier
  • Veelgestelde vragen
  • Vacatures
Logo DBNL

Partners

Ga naar kb.nl logo KB
Ga naar taalunie.org logo TaalUnie
Ga naar vlaamse-erfgoedbibliotheken.be logo Vlaamse Erfgoedbibliotheken

Over het gehele werk

titels

  • over Uren met Platoon

  • over De getooide doolhof

  • over Het ronde perk

  • over Uitzichten


auteurs

  • over Paul Cronheim

  • over J.C. Bloem

  • over Nine van der Schaaf

  • over [tijdschrift] Beweging, De

  • over P.C. Boutens

  • over Stefan George

  • over Geerten Gossaert

  • over Jan Greshoff

  • over Willem Kloos

  • over Aart van der Leeuw


landen

  • Italië


Over dit hoofdstuk/artikel

datums

  • 4 maart 1918