Skiplinks

  • Tekst
  • Verantwoording en downloads
  • Doorverwijzing en noten
Logo DBNL Ga naar de homepage
Logo DBNL

Hoofdmenu

  • Literatuur & taal
    • Auteurs
    • Beschikbare titels
    • Literatuur
    • Taalkunde
    • Collectie Limburg
    • Collectie Friesland
    • Collectie Suriname
    • Collectie Zuid-Afrika
  • Selecties
    • Collectie jeugdliteratuur
    • Basisbibliotheek
    • Tijdschriften/jaarboeken
    • Naslagwerken
    • Collectie e-books
    • Collectie publiek domein
    • Calendarium
    • Atlas
  • Periode
    • Middeleeuwen
    • Periode 1550-1700
    • Achttiende eeuw
    • Negentiende eeuw
    • Twintigste eeuw
    • Eenentwintigste eeuw
Stiemer en Stalma (1957)

Informatie terzijde

Titelpagina van Stiemer en Stalma
Afbeelding van Stiemer en StalmaToon afbeelding van titelpagina van Stiemer en Stalma

  • Verantwoording
  • Inhoudsopgave

Downloads

PDF van tekst (3.99 MB)

Scans (56.17 MB)

XML (0.21 MB)

tekstbestand






Illustrator

Leo Vroman



Genre

proza
jeugdliteratuur

Subgenre

roman


© zie Auteursrecht en gebruiksvoorwaarden.

Stiemer en Stalma

(1957)–Anton Koolhaas–rechtenstatus Auteursrechtelijk beschermd

Vorige Volgende

Mist

Stiemer zei tegen de secretarisvogel, dat hij eerst op verkenning zou uitgaan en dat het vlot pas zee mocht kiezen, als hij een teken gaf. De secretarisvogel meende daarentegen, dat het beter was, dat eerst het vlot zou gaan, om de dieren en mensen, die mogelijk in de buurt waren, vast te verschrikken, waarna Stiemer dan geheel ongestoord naar Stalma zou kunnen varen. Maar toen Stiemer zei, dat de dieren van Zoönesie veel belangrijker werk te doen zouden krijgen, dan het veroorzaken van schrik, was hij het daarmee eens en liet hij Stiemer eerst gaan. En

[pagina 70]
[p. 70]

gij, mijn vechters, zo sprak hij vervolgens de dieren op het vlot toe, gij zult terugkeren als overwinnaars, of in het geheel niet! De leeuwen en de olifanten keken niet eens om na deze dappere woorden, want zij wilden liever als overwinnaars in het geheel niet uitvaren en nu maakten de apen zich gereed om het vlot weg te duwen. De secretarisvogel lette verder namelijk in het geheel niet meer op de afspraak die hij met Stiemer gemaakt had en deed het vlot met het grote wild onmiddellijk vertrekken.



illustratie

De dieren hadden er echter niet op gelet, dat er een vrij dichte mist boven de Kraalbocht was komen te hangen. Dat was in deze zonnige streek een zeer ongewoon verschijnsel. Toen de apen een half uur aan het varen waren, wisten ze niet meer of Zoönesië voor hen, of achter hen lag. Ze besloten in ieder geval maar door te gaan, in de hoop dan wel spoedig weer op het strand te zullen staan.

De Boeglanders waren intussen begonnen aan de uitvoering van het plan van de ‘triomfantelijke rondvaart’ en ook zij hadden veel last van de mist. Aan de andere kant noemden zij dit natuurverschijnsel een voordeel, want nu konden de vissersschepen tenminste ongemerkt hun gang gaan. De oorlogsschepen waren hun dolle ren om de vreedzame vaartuigen heen al begonnen en daarbij toeterden zij voortdurend zo luid mogelijk.

Stiemer had kans gezien bij de Koraalwand geheel onopgemerkt af te dalen. Hij was nu bij Stalma. De wondervis had hem direct gezien en verbaasd had zij een grote kring om hem heen gezwommen.


Vorige Volgende

Footer navigatie

Logo DBNL Logo DBNL

Over DBNL

  • Wat is DBNL?
  • Over ons
  • Selectie- en editieverantwoording

Voor gebruikers

  • Gebruiksvoorwaarden/Terms of Use
  • Informatie voor rechthebbenden
  • Disclaimer
  • Privacy
  • Toegankelijkheid

Contact

  • Contactformulier
  • Veelgestelde vragen
  • Vacatures
Logo DBNL

Partners

Ga naar kb.nl logo KB
Ga naar taalunie.org logo TaalUnie
Ga naar vlaamse-erfgoedbibliotheken.be logo Vlaamse Erfgoedbibliotheken