Skiplinks

  • Tekst
  • Verantwoording en downloads
  • Doorverwijzing en noten
Logo DBNL Ga naar de homepage
Logo DBNL

Hoofdmenu

  • Literatuur & taal
    • Auteurs
    • Beschikbare titels
    • Literatuur
    • Taalkunde
    • Collectie Limburg
    • Collectie Friesland
    • Collectie Suriname
    • Collectie Zuid-Afrika
  • Selecties
    • Collectie jeugdliteratuur
    • Basisbibliotheek
    • Tijdschriften/jaarboeken
    • Naslagwerken
    • Collectie e-books
    • Collectie publiek domein
    • Calendarium
    • Atlas
  • Periode
    • Middeleeuwen
    • Periode 1550-1700
    • Achttiende eeuw
    • Negentiende eeuw
    • Twintigste eeuw
    • Eenentwintigste eeuw
't Is vol van schatten hier... (1986)

Informatie terzijde

Titelpagina van 't Is vol van schatten hier...
Afbeelding van 't Is vol van schatten hier...Toon afbeelding van titelpagina van 't Is vol van schatten hier...

  • Verantwoording
  • Inhoudsopgave

Downloads

PDF van tekst (85.92 MB)

XML (2.13 MB)

tekstbestand






Genre

sec - letterkunde

Subgenre

non-fictie/biografie


In samenwerking met:

(opent in nieuw venster)

© zie Auteursrecht en gebruiksvoorwaarden.

't Is vol van schatten hier...

(1986)–Anton Korteweg, Murk Salverda–rechtenstatus Auteursrechtelijk beschermd

Vorige Volgende
[pagina 213]
[p. 213]

[Kleurenillustratries]



illustratie
Omslagfoto van de ‘zedenschets’ Han de Wit gaat in ontwikkelingshulp (1972) door Heere Heeresma.




illustratie
Tableau littéraire (1981) bij een fragment uit Made in U$A (1969) door Jan Cremer. Door De Enschedese School.




illustratie
Affiche (1970) door Jan Cremer voor ‘De stukken van Jan Cremer’: The late late show (1968) en Oklahoma Motel (1969), gespeeld door Studio.


[pagina 214]
[p. 214]


illustratie
Vel kopij voor de roman De ziekte van Middleton (1969) door Gerrit Krol.




illustratie
Affiche (1973) voor de film naar de roman Turks fruit (1969) door Jan Wolkers.




illustratie
Roman (1962). Omslag: Pim van Boxsel.


[pagina 215]
[p. 215]


illustratie
Roman (1983), met een omslag geïnspireerd op een schilderij van Vincent van Gogh. Ontwerp: Peter van Poppel en J. Tapperwijn.




illustratie
Drukproef van het verhaal ‘Goeiemorgen, Juffrouw Beuker’ door Lizzy Sara May, gebundeld in De haaien (1969).




illustratie
Brief van Andreas Burnier.


Paris, le 12 janvier 1981 / Hôtel de Lutèce (ch. 54) / 65, rue Saint-Louis-en-I'lle / Paris IV / tél.: 326.23.52 // Mes garçons bien aimés, / Na de overweldigende Egypte-ervaringen, met als hoogtepunten het / betreden van de pyramiden (via moeizame afdalingen en beklimmingen, / soms door lange, duistere gangen van minder dan éen meter hoog), / een Nijl-cruise tot in het diepste zuiden nabij de Sudan van / vijf dagen en een bliksembezoek, per taxi door de woestijn, aan / Alexandrië's gigantische kust, ben ik aan het uitrusten, verwerken, / regenereren in Parijs: stil, schoon, ordelijk en vertrouwd na het / helse, verloederde Caïro. Het is wonderlijk dat mijn kamer hier / nog het meeste heeft van een pyramide-constructie: er is een entree, éen / trede op naar een slaapgedeelte, een paar treden op naar het schrijfgedeelte, dan / een trap met twee bochten die leidt naar de badkamer en een / extra bed onder de trap. Het geheel van grote charme (balkenplafond) en / vaak totale stilte, iets zéer ongewoons in Parijs. // Het is volslagen onmogelijk jullie per brief over het reisgebeuren ook / maar enigszins te informeren. Misschien zien wij elkander binnenkort / bij een haardvuur-in-een-herberg-aan-de-bosrand? Ik bewaar de / verhalen liever voor die zitting. // Vandaag bezocht ik (op advies van een van mijn reisgenoten in de / groep) het Musée Guimet, place d'léna, in Parijs. Een sublieme / collectie Aziatische kunst, per land geordend, in een nauwelijks / bezocht museum. Iets om minstens vijf keer te bezoeken. // In de groep waarmee ik door Egypte reisde bleek een sterke onderlinge / sympathie te heersen. Wij hielden zelfs twee ‘anthroposofische’ avondjes / in Luxor en Assuan! In éen geval ging de sympathie te ver: / een dame (kasteelvrouwe!) van 35 jaar, vroeg of zij de nachten op / het cruiseschip in mijn hut mocht passeren. Ik was, uiteraard, / zeer gevleid, maar heb alles geweigerd, al was het alleen maar omdat / ik, zelfs zó ver van huis en 5000 jaar terug in de tijd, door / ondraaglijke wroeging zou worden gekweld als ik jullie ook maar / even ontrouw zou zijn. Voor het overige: tot binnenkort. // Soyez embrassés, / Andreas.
[pagina 216]
[p. 216]


illustratie
Gedicht door Dick Hillenius, gebundeld in Het romantisch mechaniek (1969).


ik zou in Babel geleefd willen hebben / met stijgende ergernis / (daar komt de uitdrukking van) / hebben aangezien het opstapelen / het vreemde werkvolk / af en toe groot plezier / bij onweer, zware regen / als alles stil lag / de architecten / en de koning vloekend onder een afdakje / ik bijna godsdienstig / iedereen afsmekend om hulp van boven / laat de boel instorten / lieve dame / sla weg die vingerwijzing van bederf / en dan de dag / onmenselijk plezier / als de aarde / woedend, huiverend van afschuw / het vuil van haar vel schudt // Zo aardig in Babel / stijgende ergernis / (vandaar) / het vreemde werkvolk / opstapelend / zonder kennis van basis / toren van schimmel / vretend verledenresten


illustratie
Schrift waarin Karel van het Reve Het geloof der kameraden (1969) schreef. In het Russisch staat er op: ‘Voor dit schrift geeft een roebel K. van het Reve, Kutusovski Prospekt 13, flat 52, telefoon 31753’.




illustratie
Karel van het Reve (l.) bij zijn ‘afscheid van Leiden’ als hoogleraar Slavische letterkunde, 1983. Naast hem Maarten 't Hart, die optrad in De revisor van Gogol, opgevoerd ter gelegenheid van het afscheid. Foto: Eva Biesheuvel.



Vorige Volgende

Footer navigatie

Logo DBNL Logo DBNL

Over DBNL

  • Wat is DBNL?
  • Over ons
  • Selectie- en editieverantwoording

Voor gebruikers

  • Gebruiksvoorwaarden/Terms of Use
  • Informatie voor rechthebbenden
  • Disclaimer
  • Privacy
  • Toegankelijkheid

Contact

  • Contactformulier
  • Veelgestelde vragen
  • Vacatures
Logo DBNL

Partners

Ga naar kb.nl logo KB
Ga naar taalunie.org logo TaalUnie
Ga naar vlaamse-erfgoedbibliotheken.be logo Vlaamse Erfgoedbibliotheken