Skiplinks

  • Tekst
  • Verantwoording en downloads
  • Doorverwijzing en noten
Logo DBNL Ga naar de homepage
Logo DBNL

Hoofdmenu

  • Literatuur & taal
    • Auteurs
    • Beschikbare titels
    • Literatuur
    • Taalkunde
    • Collectie Limburg
    • Collectie Friesland
    • Collectie Suriname
    • Collectie Zuid-Afrika
  • Selecties
    • Collectie jeugdliteratuur
    • Basisbibliotheek
    • Tijdschriften/jaarboeken
    • Naslagwerken
    • Collectie e-books
    • Collectie publiek domein
    • Calendarium
    • Atlas
  • Periode
    • Middeleeuwen
    • Periode 1550-1700
    • Achttiende eeuw
    • Negentiende eeuw
    • Twintigste eeuw
    • Eenentwintigste eeuw
Insecten in plastic (1952)

Informatie terzijde

Titelpagina van Insecten in plastic
Afbeelding van Insecten in plasticToon afbeelding van titelpagina van Insecten in plastic

  • Verantwoording
  • Inhoudsopgave

Downloads

PDF van tekst (0.62 MB)

Scans (3.78 MB)

ebook (3.14 MB)

XML (0.11 MB)

tekstbestand






Illustrator

Jean Paul Vroom



Genre

proza

Subgenre

novelle(n)


© zie Auteursrecht en gebruiksvoorwaarden.

Insecten in plastic

(1952)–Manuel van Loggem–rechtenstatus Auteursrecht onbekend

Vorige Volgende
[pagina 3]
[p. 3]

Voorwoord

De lezer kent misschien de helderdoorzichtige plasticblokjes, waarin insecten van allerlei aard worden geconserveerd. Over deze blokjes en die insecten zal men in deze novelle niets vinden. Toch is de titel van het verhaal ons inziens zeer kenmerkend voor de inhoud. Zeer waarschijnlijk zal men, wanneer men de hierna volgende bladzijden gelezen heeft, zeggen: ‘inderdaad: insecten in plastic!’ en men zal aan deze woorden de veelzeggende inhoud geven, die deze nog niet konden hebben, toen de novelle nog gelezen moest worden.

Thans een enkel woord over het ontstaan van dit Boekenweekgeschenk en de daaraan voor de lezer verbonden prijsvraag.

Zoals ook in vorige jaren heeft de Commissie voor de Propaganda van het Nederlandse Boek een prijsvraag uitgeschreven onder een groot aantal Nederlandse schrijfsters en schrijvers, ter verkrijging van een novelle, bestemd om te worden uitgegeven als Boekenweekgeschenk, een Geschenk, dat in die dagen door de boekverkoper gegeven kan worden aan kopers die f 4,50 of meer, contant aan boeken besteden.

Vierendertig auteurs stuurden manuscripten in. Uit deze inzendingen werd ‘Insecten in plastic’ gekozen en bekroond.

De jury werd gevormd door Hella S. Haasse, Antoon Coolen, Ben Stroman, Garmt Stuiveling en de drie leden onzer Commissie, F.J. Dupont, Chr. Leeflang en P.J. Venemans.

De lezer wordt nu gevraagd te beoordelen wie de

[pagina 4]
[p. 4]

novelle geschreven heeft. Zij, die manuscripten inzonden, zijn allen op de laatste bladzijden van dit boekje vermeld, terwijl bij hun naam enige titels van publicaties van hun hand zijn opgenomen. Bij de beoordeling zal het werk, dat men van de daar genoemde schrijfsters en schrijvers gelezen heeft, de beste leidraad zijn voor het vinden van de auteur dezer novelle.

Het antwoord op de vraag, wie de auteur is, dient vóór 1 April 1952 onder gebruikmaking van de aangehechte kaart, bij het bureau onzer Commissie te worden ingezonden. Later in het jaar zullen de naam van de auteur en de namen van de winnaars der drie hoofdprijzen officieel worden bekendgemaakt.

De kaart moet - boven het gebruikelijke briefkaart-tarief - met f 0,10 extra worden gefrankeerd. Deze f 0,10, die wij van de P.T.T. terugontvangen, zullen worden gestort in het Pensioenfonds van de Vereeniging van Letterkundigen.

Drie boekprijzen, een eerste prijs ter waarde van f 125. -, een tweede ter waarde van f 100. -, en een derde ter waarde van f 75. -, zomede vijftig kleine boekprijzen zullen worden verloot onder hen, die de juiste auteursnaam vonden.

Wij wensen U een juist inzicht en een goede intuïtie toe bij het zoeken van de naam van hem of haar, die ‘Insecten in Plastic’ schreef.

 

de commissie voor de propaganda van het nederlandse boek


Vorige Volgende

Footer navigatie

Logo DBNL Logo DBNL

Over DBNL

  • Wat is DBNL?
  • Over ons
  • Selectie- en editieverantwoording

Voor gebruikers

  • Gebruiksvoorwaarden/Terms of Use
  • Informatie voor rechthebbenden
  • Disclaimer
  • Privacy
  • Toegankelijkheid

Contact

  • Contactformulier
  • Veelgestelde vragen
  • Vacatures
Logo DBNL

Partners

Ga naar kb.nl logo KB
Ga naar taalunie.org logo TaalUnie
Ga naar vlaamse-erfgoedbibliotheken.be logo Vlaamse Erfgoedbibliotheken