Skiplinks

  • Tekst
  • Verantwoording en downloads
  • Doorverwijzing en noten
Logo DBNL Ga naar de homepage
Logo DBNL

Hoofdmenu

  • Literatuur & taal
    • Auteurs
    • Beschikbare titels
    • Literatuur
    • Taalkunde
    • Collectie Limburg
    • Collectie Friesland
    • Collectie Suriname
    • Collectie Zuid-Afrika
  • Selecties
    • Collectie jeugdliteratuur
    • Basisbibliotheek
    • Tijdschriften/jaarboeken
    • Naslagwerken
    • Collectie e-books
    • Collectie publiek domein
    • Calendarium
    • Atlas
  • Periode
    • Middeleeuwen
    • Periode 1550-1700
    • Achttiende eeuw
    • Negentiende eeuw
    • Twintigste eeuw
    • Eenentwintigste eeuw
Dagboekfragmenten 1940-1945 (1954)

Informatie terzijde

Titelpagina van Dagboekfragmenten 1940-1945
Afbeelding van Dagboekfragmenten 1940-1945Toon afbeelding van titelpagina van Dagboekfragmenten 1940-1945

  • Verantwoording
  • Inhoudsopgave

Downloads

PDF van tekst (5.31 MB)

ebook (3.42 MB)

XML (1.42 MB)

tekstbestand






Genre

non-fictie

Subgenre

bloemlezing
non-fictie/dagboek
non-fictie/geschiedenis/Tweede Wereldoorlog


© zie Auteursrecht en gebruiksvoorwaarden.

Dagboekfragmenten 1940-1945

(1954)–T.M. Sjenitzer-van Leening–rechtenstatus Auteursrecht onbekend

Vorige Volgende

Boerendochter, 24 jaar - Lijmers
15 Maart 1945

- Vanmiddag hebben de jagers bommen laten vallen op de kanonnen die hier vlak in de buurt staan Een is er kapot en drie soldaten gewond. Het was 'n geknetter! De laatste paar dagen was 't toch druk in de lucht met dit mooie weer. Klaas is vanmiddag druk geweest met bakken. Piet Bons is Zondag jarig en dat vieren we. Cor bracht vanmorgen suiker mee uit Gendering die had Alie achterover getrokken van de soldaten. Het zit er dus aan!!

De Russen zitten 20 KM. van Berlijn ze zijn de Oder over.

Zaterdag 17 Maart

- Vanmiddag met Willy naar Genderingen geweest boodschappen doen. meteen gebiecht, 'n goede vracht brood meegebracht. We zijn druk geweest voor morgen Piet z'n verjaardag. We hebben 'n fijne rijstpudding gemaakt, Klaas heeft ze prachtig opgemaakt met vruchten. Hij was zoo druk, vanmorgen broodjes gebakken en 2 taarten opgemaakt. Dan is hij zoo druk, daar kijk je met plezier naar.

Het is vandaag zoo druk met de granaten, ze vallen wel niet erg kort bij maar je kunt ze goed horen fluiten. Hier de kanonnen

[pagina 555]
[p. 555]

hebben ook nog geschoten. Ze hebben echter nog steeds niet geantwoord. Van de oorlog weinig nieuws Van het Westfront hoor je heel niet toch geloof ik dat er wel doorgewerkt wordt. Hier vlaktegenover staat 'n schijnwerper van de Tommys kort bij, ik denk aan de Rijn. De kerk van Praest is de toren al af, daar zijn er wat ingeslagen vandaag!

Zondag 18 Maart

- Vandaag echt gezellig Piet z'n verjaardag gevierd, 't is wel geslaagd. We waren met 'n heel stel, Agaath kwam natuurlijk voór de middag en Alie en de dokter met 2 kinderen. Willie en ik hebben gekookt, Cor had natuurlijk vrije dag vandaag met haar Piet. 's Middags kwamen Fien en Willem op de thee, Alie zat juist voor de piano. Dat maakt 't altijd zoo gezellig 'n stukje muziek met 'n liedje. 's Avonds bij de boterham had Klaas gezorgd voor 'n sla'tje. 't Was 'n klein hapje maar iets fijns!!! We hebben met ons vier paartjes nog 'n eindje gewandeld, waren juist onderweg toen hier op de WalsGa naar voetnoot* de kanonnen begonnen te blaffen. Was me dat even schrikken! Agaath en Theo waren er vlak bij geweest.

Maandag 19 Maart

- Vandaag St. Jozef. Ik ben vanmorgen naar de kerk geweest. Onder de Mis nog even in de rats gezeten 't Ging er toch op in de lucht, op Ulft aan vielen bommen. Je kon goed merken dat de mensen in Gendringen bang geworden zijn laatst Vanmiddag kregen we de vuile was van de jongens uit Rees die in Genderingen opgepast worden. Nee maar dat had ik nooit kunnen denken zoo'n smeerboel en zoveel luizen. Het is om te griezelen Gelukkig is 't ontsmet. Maar we zijn er 'n een paar dagen mooi mee.

voetnoot*
Buurtschap bij Gendringen

Vorige Volgende

Footer navigatie

Logo DBNL Logo DBNL

Over DBNL

  • Wat is DBNL?
  • Over ons
  • Selectie- en editieverantwoording

Voor gebruikers

  • Gebruiksvoorwaarden/Terms of Use
  • Informatie voor rechthebbenden
  • Disclaimer
  • Privacy
  • Toegankelijkheid

Contact

  • Contactformulier
  • Veelgestelde vragen
  • Vacatures
Logo DBNL

Partners

Ga naar kb.nl logo KB
Ga naar taalunie.org logo TaalUnie
Ga naar vlaamse-erfgoedbibliotheken.be logo Vlaamse Erfgoedbibliotheken

Over dit hoofdstuk/artikel

datums

  • 15 maart 1945

  • 17 maart 1945

  • 18 maart 1945

  • 19 maart 1945