Skiplinks

  • Tekst
  • Verantwoording en downloads
  • Doorverwijzing en noten
Logo DBNL Ga naar de homepage
Logo DBNL

Hoofdmenu

  • Literatuur & taal
    • Auteurs
    • Beschikbare titels
    • Literatuur
    • Taalkunde
    • Collectie Limburg
    • Collectie Friesland
    • Collectie Suriname
    • Collectie Zuid-Afrika
  • Selecties
    • Collectie jeugdliteratuur
    • Basisbibliotheek
    • Tijdschriften/jaarboeken
    • Naslagwerken
    • Collectie e-books
    • Collectie publiek domein
    • Calendarium
    • Atlas
  • Periode
    • Middeleeuwen
    • Periode 1550-1700
    • Achttiende eeuw
    • Negentiende eeuw
    • Twintigste eeuw
    • Eenentwintigste eeuw
De eerste Surinaamse sportencyclopedie (1893-1988) (1990)

Informatie terzijde

Titelpagina van De eerste Surinaamse sportencyclopedie (1893-1988)
Afbeelding van De eerste Surinaamse sportencyclopedie (1893-1988)Toon afbeelding van titelpagina van De eerste Surinaamse sportencyclopedie (1893-1988)

  • Verantwoording
  • Inhoudsopgave

Downloads

PDF van tekst (11.94 MB)

ebook (13.43 MB)

XML (1.19 MB)

tekstbestand






Genre

non-fictie
jeugdliteratuur

Subgenre

non-fictie/naslagwerken (alg.)
non-fictie/sport


© zie Auteursrecht en gebruiksvoorwaarden.

De eerste Surinaamse sportencyclopedie (1893-1988)

(1990)–Ricky W. Stutgard–rechtenstatus Auteursrechtelijk beschermd

Vorige Volgende

Fifa;

Fifa; Federation International Football Association oftewel de Wereldvoetbal Bond: Op 21 mei 1904 werd de basis voor de wereldkampioenschappen voetbal gelegd in de Rue St. Honore van Parijs. Toen kwamen voetbalvertegenwoordigers van Frankrijk, België, Nederland, Denemarken, Zwitserland, Zweden en Spanje bij elkaar voor de oprichting van de internationale voetbalfederatie. Duitsland werd nog hetzelfde jaar lid, Engeland volgde in 1905, stapte tot tweemaal toe uit deze organisatie om in 1946 dan te stabiliseren. Suriname werd op het congres van 17 en 18 mei 1929 te Madrid tot lid toegelaten (zie voetbal).

De Fifa is de grootste internationale sportorganisatie met meer dan 142 leden en meer dan 20 miljoen voetballers die bij deze organisatie zijn aangesloten.

In 1930 werden na jaren van hard werken door de toenmalige voorzitter Jules Rimet van Frankrijk de eerste wereldvoetbalkampioenschappen georganiseerd. Uraquay werd de eerste wereldkampioen.

Ook Suriname heeft aan voorronde-wedstrijden voor de wereldkampioenschappen deelgenomen, maar de eindronde heeft zij nog nooit gehaald (zie voetbal).

Op het organisatorische vlak heeft Suriname het beter gedaan, namelijk in de persoon van Andre Kamperveen, die op het congres van 6 en 7 juni 1980 tot bestuurslid van het hoofdbestuur van de Fifa werd gekozen (zie Andre Kamperveen).


Vorige Volgende

Footer navigatie

Logo DBNL Logo DBNL

Over DBNL

  • Wat is DBNL?
  • Over ons
  • Selectie- en editieverantwoording

Voor gebruikers

  • Gebruiksvoorwaarden/Terms of Use
  • Informatie voor rechthebbenden
  • Disclaimer
  • Privacy
  • Toegankelijkheid

Contact

  • Contactformulier
  • Veelgestelde vragen
  • Vacatures
Logo DBNL

Partners

Ga naar kb.nl logo KB
Ga naar taalunie.org logo TaalUnie
Ga naar vlaamse-erfgoedbibliotheken.be logo Vlaamse Erfgoedbibliotheken