Skiplinks

  • Tekst
  • Verantwoording en downloads
  • Doorverwijzing en noten
Logo DBNL Ga naar de homepage
Logo DBNL

Hoofdmenu

  • Literatuur & taal
    • Auteurs
    • Beschikbare titels
    • Literatuur
    • Taalkunde
    • Collectie Limburg
    • Collectie Friesland
    • Collectie Suriname
    • Collectie Zuid-Afrika
  • Selecties
    • Collectie jeugdliteratuur
    • Basisbibliotheek
    • Tijdschriften/jaarboeken
    • Naslagwerken
    • Collectie e-books
    • Collectie publiek domein
    • Calendarium
    • Atlas
  • Periode
    • Middeleeuwen
    • Periode 1550-1700
    • Achttiende eeuw
    • Negentiende eeuw
    • Twintigste eeuw
    • Eenentwintigste eeuw
De eerste Surinaamse sportencyclopedie (1893-1988) (1990)

Informatie terzijde

Titelpagina van De eerste Surinaamse sportencyclopedie (1893-1988)
Afbeelding van De eerste Surinaamse sportencyclopedie (1893-1988)Toon afbeelding van titelpagina van De eerste Surinaamse sportencyclopedie (1893-1988)

  • Verantwoording
  • Inhoudsopgave

Downloads

PDF van tekst (11.94 MB)

ebook (13.43 MB)

XML (1.19 MB)

tekstbestand






Genre

non-fictie
jeugdliteratuur

Subgenre

non-fictie/naslagwerken (alg.)
non-fictie/sport


© zie Auteursrecht en gebruiksvoorwaarden.

De eerste Surinaamse sportencyclopedie (1893-1988)

(1990)–Ricky W. Stutgard–rechtenstatus Auteursrechtelijk beschermd

Vorige Volgende

Oemrawsing, Soerdjoesingh

Oemrawsing, Soerdjoesingh (geb. 20-10-'42) was al van kleins af geinteresseerd in de worstelsport en thuis oefende hij vaak met zijn broertjes. Vader Oerawsing die zelf een goede worstelaar is geweest, fungeerde als trainer.

Op 18-jarige leeftijd werd hij lid van een vereniging en zijn eerste partij vocht hij in 1961 en wel tegen Adar. Hij verloor deze partij, maar dat zou in de volgende 30 partijen niet meer gebeuren.

In 1965 kreeg hij een grotere belangstelling voor deze tak van sport toen hij de Nederlandse kampioen Ab Rosbag zag winnen van Ambikapersad. Laatstgenoemde behoorde niet alleen tot één van de beste worstelaars van Suriname, maar hij was ook Soerdjoesingh's idool. Vanaf toen beoefende hij serieuzer deze tak van sport. In 1967 kwam de Nederlandse worstelaar Ed Alflen naar Suriname en Oemrawsing meldde zich aan bij hem, later werd hij zelfs Eds assistent en plaatsvervanger. In 1971 had Oemrawsing al 31 partijen gevochten, slechts één verloren tegen Adar en 3 in een draw beslecht. De partijen die in remise eindigden waren tegen Theo Wannes (3x Nederlands kampioen), Ashok Kumar van Domburg en Eric de Clerq. Aangetekend kan worden dat in het gevecht tegen Ashok, Soerdjoesingh slechts 78 kg woog, terwijl Ashok 112 kg zwaar was. Een ander gevecht van Oemrawsing, waarbij het gewichtsverschil boekdelen sprak, was tegen de 33 kg zwaarder wegende Levant (118 kg)en dit gevecht vond op 7 mei 1972 plaats. Soerdjoesingh versloeg Levant binnen drie en een halve minuut.


Vorige Volgende

Footer navigatie

Logo DBNL Logo DBNL

Over DBNL

  • Wat is DBNL?
  • Over ons
  • Selectie- en editieverantwoording

Voor gebruikers

  • Gebruiksvoorwaarden/Terms of Use
  • Informatie voor rechthebbenden
  • Disclaimer
  • Privacy
  • Toegankelijkheid

Contact

  • Contactformulier
  • Veelgestelde vragen
  • Vacatures
Logo DBNL

Partners

Ga naar kb.nl logo KB
Ga naar taalunie.org logo TaalUnie
Ga naar vlaamse-erfgoedbibliotheken.be logo Vlaamse Erfgoedbibliotheken