De grondbeginselen der Nederlandsche spelling - ontwerp der spelling voor het aanstaande Nederlandsch woordenboek

L.A. te Winkel

verantwoording

GEBRUIKT EXEMPLAAR

exemplaar Universiteitsbibliotheek Leiden, sign. 707 D 1

 

ALGEMENE OPMERKINGEN

Grondbeginselen der Nederlandsche spelling wordt hier diplomatisch weergegeven. Hierbij is echter het verschil in corpsgrootte tussen verschillende tekstgedeelten genegeerd. De noten die in het origineel onderaan de pagina staan, zijn in het digitale bestand direct gekoppeld aan de plaats waar ze op teruggaan.

 

REDACTIONELE INGREPEN

p. 12, § 56: De benaming Begel der Gelijkvormigheid -> De benaming Regel der Gelijkvormigheid

p. 32, § 91: seherp -> scherp

p. 43, § 107: van van -> van

p. 47, § 115: desnïettemin -> desniettemin

p. 62, § 146: dnffer -> doffer

p. 63, § 147: syntacticus, -> syntacticus.

p. 76, § 174: aannomen -> aangenomen

p. 78: kop ‘Misstellingen’ tussen vierkante haken toegevoegd.

 

Bij de omzetting van het oorspronkelijke tekstverwerkingsbestand naar deze publicatie in de dbnl is een aantal delen van de tekst niet overgenomen. Hieronder volgen de tekstgedeelten die wel in het origineel voorkomen maar hier uit de lopende tekst zijn weggelaten. Ook de blanco pagina's zijn niet overgenomen in de lopende tekst.

 

[(pI)]

ONTWERP DER SPELLING VOOR HET AANSTAANDE NEDERLANDSCH WOORDENBOEK.

 

[(pIII)]

DE GRONDBEGINSELEN DER NEDERLANDSCHE SPELLING.

ONTWERP DER SPELLING VOOR HET AANSTAANDE NEDERLANDSCH WOORDENBOEK.

VAN WEGE DE REDACTIE BEWERKT DOOR Dr. L. A. TE WINKEL.

 

LEIDEN, D. NOOTHOVEN VAN GOOR. 1863.

 

[(pIV)]

Die art und weise wie wir unsere sprache mit buchstaben schreiben, dies köstliche mittel das fliegende wort zu fassen, zu verbreiten und ihm dauer zu sichern, muss allen völkern eine der wichtigsten angelegenheiten sein, und die freude, welche eine vollkommne schrift gewährt, trägt wesentlich dazu bei den stolz auf die heimische sprache zu erhöhen und ihre ausbildung zu fördern.

Jacob Grimm.

 

DRUK VAN D. NOOTHOVEN VAN GOOR.

 

copyright 2000 dbnl

 

DBNL-nr wink003gron01_01

bron

L.A. te Winkel, De Grondbeginselen der Nederlandsche spelling - ontwerp der spelling voor het aanstaande Nederlandsch woordenboek. D. Noothoven van Goor, Leiden 1863

 

codering DBNL-TEI 1

logboek

  • 2000-03-09 CB afwerking tekstbestand
  • 2000-07-14 RvS toevoeging colofon
  • 2000-12-06 IH wijzigingen SGML-bestand doorgevoerd
  • 2002-09-20 IH bestand verbeterd volgens richtlijnen oktober 2002