Skiplinks

  • Tekst
  • Verantwoording en downloads
  • Doorverwijzing en noten
Logo DBNL Ga naar de homepage
Logo DBNL

Hoofdmenu

  • Literatuur & taal
    • Auteurs
    • Beschikbare titels
    • Literatuur
    • Taalkunde
    • Collectie Limburg
    • Collectie Friesland
    • Collectie Suriname
    • Collectie Zuid-Afrika
  • Selecties
    • Collectie jeugdliteratuur
    • Basisbibliotheek
    • Tijdschriften/jaarboeken
    • Naslagwerken
    • Collectie e-books
    • Collectie publiek domein
    • Calendarium
    • Atlas
  • Periode
    • Middeleeuwen
    • Periode 1550-1700
    • Achttiende eeuw
    • Negentiende eeuw
    • Twintigste eeuw
    • Eenentwintigste eeuw
Die eerste Bliscap van Maria (1931)

Informatie terzijde

Titelpagina van Die eerste Bliscap van Maria
Afbeelding van Die eerste Bliscap van MariaToon afbeelding van titelpagina van Die eerste Bliscap van Maria

  • Verantwoording
  • Inhoudsopgave

Downloads

PDF van tekst (1.20 MB)

Scans (10.71 MB)

XML (0.50 MB)

tekstbestand






Editeur

W.L. de Vreese



Genre

drama

Subgenre

sinnespel


© zie Auteursrecht en gebruiksvoorwaarden.

Die eerste Bliscap van Maria

(1931)–Anoniem Bliscapen van Maria–rechtenstatus Auteursrecht onbekend

Vorige Volgende
[pagina t.o. III]
[p. t.o. III]


illustratie
Het proces in den hemel
Hs. Cambridge, Fitzwilliam Museum 25 (verkleind)
Zie blz. xxviii vlg. en de aant. bij vs. 961 vlgg.


[pagina VII]
[p. VII]

L.S.

Eindelijk verschijnt dan deze, reeds zoo lang aangekondigde nieuwe uitgave van de Eerste Bliscap van Maria, die oorspronkelijk vanwege de Koninklijke Vlaamsche Academie voor Taal- en Letterkunde te Gent het licht zou zien.

De schoone vellen van den niet verschenen tekst zijn indertijd ter beschikking van wijlen Prof. J. Verdam gesteld en als Blisc. v. M.2 in 't Middelnederlandsch Woordenboek geregeld aangehaald.

 

Deze uitgave is vóór alles een tekstuitgave, bedoelende te geven een nauwkeurigen, betrouwbaren, naar den eisch toegelichten tekst. Vandaar dan, dat men hier te vergeefs een uitvoerige inleiding zoeken zal, die in dit geval des te minder noodig is, daar dit Brabantsche mysteriespel stééds de aandacht van binnen- en buitenlandsche historici getrokken heeft, zoodat wel niet alles er over gezegd is, maar toch zeer véél, dat niet noodzakelijk hoeft herhaald.

 

Aan den eigenaar van het handschrift der Eerste Bliscap, Zijn Doorluchtige Hoogheid Engelbert, Prins en Hertog van Arenberg, die mij destijds vrijen toegang tot zijn kostbare boekerij verleende en daardoor haar schatten ten dienste der wetenschap stelde, zij hier nogmaals allerhartelijkste dank betuigd.

 

Het is een niet minder aangename plicht, openbaar getuigenis af te leggen van de groote verplichtingen welke deze uitgave heeft tegenover mijn hooggeschatte ambtgenooten: Dr. P.C. Molhuysen, directeur der Koninklijke Bibliotheek te 's-Gra-

[pagina VIII]
[p. VIII]

venhage; Dr. Victor Tourneur, directeur der Koninklijke Bibliotheek te Brussel; Mr. Sydney C. Cockerell, director of the Fitzwilliam Museum te Cambridge; Prof. Dr. Paul Bergmans, Dr. F.C. Wieder, Prof. Dr. J.S. Theissen, directeuren der Universiteitsbibliotheken te Gent, Leiden en Amsterdam; de heeren Em. de Bom en A. de Poorter, stadsbibliothecarissen te Antwerpen en te Brugge; de heeren P. Bonaventura Kruitwagen, O.F.M., te Woerden; P. Dr. D.A. Stracke, S.J., te Antwerpen; Dr. Willem van Eeghem, te Brussel; L. Lievevrouw-Coopman, te Gent; die allen met onuitputtelijke welwillendheid mijn werk hebben bevorderd, evenals tegenover den heer Wouter Nijhoff, die niets ongedaan heeft gelaten van wat een uitgave als deze toekomt.

 

Daarenboven gewerden mij in den loop der jaren van velerlei zijden blijken van levendige belangstelling in het lot dezer uitgave, die maar ‘steeds op zich liet wachten’: meer dan één heeft er van afgezien, zelf de hand aan den ploeg te slaan, in het vertrouwen dat ze toch wel komen zou.

Dat het mij nu gegeven wordt, dit vertrouwen niet te beschamen, ook dat stemt tot warme erkentelijkheid.

 

Rotterdam, 7 Februari 1931. WILLEM DE VREESE.


Vorige Volgende

Footer navigatie

Logo DBNL Logo DBNL

Over DBNL

  • Wat is DBNL?
  • Over ons
  • Selectie- en editieverantwoording

Voor gebruikers

  • Gebruiksvoorwaarden/Terms of Use
  • Informatie voor rechthebbenden
  • Disclaimer
  • Privacy
  • Toegankelijkheid

Contact

  • Contactformulier
  • Veelgestelde vragen
  • Vacatures
Logo DBNL

Partners

Ga naar kb.nl logo KB
Ga naar taalunie.org logo TaalUnie
Ga naar vlaamse-erfgoedbibliotheken.be logo Vlaamse Erfgoedbibliotheken