Skiplinks

  • Tekst
  • Verantwoording en downloads
  • Doorverwijzing en noten
Logo DBNL Ga naar de homepage
Logo DBNL

Hoofdmenu

  • Literatuur & taal
    • Auteurs
    • Beschikbare titels
    • Literatuur
    • Taalkunde
    • Collectie Limburg
    • Collectie Friesland
    • Collectie Suriname
    • Collectie Zuid-Afrika
  • Selecties
    • Collectie jeugdliteratuur
    • Basisbibliotheek
    • Tijdschriften/jaarboeken
    • Naslagwerken
    • Collectie e-books
    • Collectie publiek domein
    • Calendarium
    • Atlas
  • Periode
    • Middeleeuwen
    • Periode 1550-1700
    • Achttiende eeuw
    • Negentiende eeuw
    • Twintigste eeuw
    • Eenentwintigste eeuw
Colloquium Neerlandicum 9 (1985) (1986)

Informatie terzijde

Titelpagina van Colloquium Neerlandicum 9 (1985)
Afbeelding van Colloquium Neerlandicum 9 (1985)Toon afbeelding van titelpagina van Colloquium Neerlandicum 9 (1985)

  • Verantwoording
  • Inhoudsopgave



Genre

sec - letterkunde
sec - taalkunde

Subgenre

tijdschrift / jaarboek
lezing / voordracht


In samenwerking met:

(opent in nieuw venster)

© zie Auteursrecht en gebruiksvoorwaarden.

Colloquium Neerlandicum 9 (1985)

(1986)– [tijdschrift] Handelingen Colloquium Neerlandicum–rechtenstatus Auteursrechtelijk beschermd

Verslag van het negende colloquium van docenten in de neerlandistiek aan buitenlandse universiteiten


Vorige Volgende
[pagina 261]
[p. 261]

‘Gebruiksmogelijkheden van een audiovisueel talenlab voor individueel gebruik’
J. Kokkelmans

Aan de Facultés Universitaires Catholiques de Mons (Fucam) in Mons/Bergen (B) worden aan studenten economie en bestuurswetenschappen de talen Duits, Engels, Nederlands en Spaans onderwezen. Er wordt alleen aan taalverwerving gedaan. In '84-'85 kozen 289 studenten Nederlands; zij legden ook examen af. In de toekomst zal het aantal studenten dat Nederlands kiest nog toenemen.

Ter ondersteuning van het onderwijs beschikt de afdeling talen, naast een talenlab met 72 cabines voor geluidscassettes, sinds enkele maanden ook over drie cabines voor audiovisuele programma's. Deze zijn toegankelijk voor autodidacten, studenten, onderwijzend personeel en mensen van buiten de universiteit. Elke cabine is uitgerust met een monitor Panasonic TV 800 (17 cm) en een afstandsbediening voor een videorecorder Panasonic AG - 6200 (VHS). Het geluid kan via de koptelefoon of via de monitor beluisterd worden. De individuele gebruikers kunnen een videoband bekijken en beluisteren, waarbij ze naast de mogelijkheden van snel vooruit of achteruit spoelen, stilstaand beeld (zonder geluid) en langzaam voor- of achteruit (om een beeld of passage te zoeken of beter te begrijpen), ook de mogelijkheid hebben om hun eigen stem via een microfoon in de cabine op te nemen. Dit gebeurt op een apart spoor. Hiervoor moesten speciale koppen vervaardigd worden. De gebruiker kan aldus traditionele drills afwerken, een antwoord op vragen geven, een dialoog naspelen, enz. en de juistheid achteraf controleren.

Tot dusver hebben we wegens tijdgebrek voor het Nederlands nog geen programma's kunnen kopen of zelf maken. We zijn van plan bruikbaar lesmateriaal samen te stellen. Hopelijk kan op het Tiende Colloquium Neerlandicum verslag worden uitgebracht van de ervaringen met dit materiaal.


Vorige Volgende

Footer navigatie

Logo DBNL Logo DBNL

Over DBNL

  • Wat is DBNL?
  • Over ons
  • Selectie- en editieverantwoording

Voor gebruikers

  • Gebruiksvoorwaarden/Terms of Use
  • Informatie voor rechthebbenden
  • Disclaimer
  • Privacy
  • Toegankelijkheid

Contact

  • Contactformulier
  • Veelgestelde vragen
  • Vacatures
Logo DBNL

Partners

Ga naar kb.nl logo KB
Ga naar taalunie.org logo TaalUnie
Ga naar vlaamse-erfgoedbibliotheken.be logo Vlaamse Erfgoedbibliotheken

Over het gehele werk

datums

  • 31 augustus 1985

  • 30 augustus 1985

  • 28 augustus 1985

  • 29 augustus 1985

  • 27 augustus 1985

  • 26 augustus 1985


Over dit hoofdstuk/artikel

auteurs

  • J. Kokkelmans