Skiplinks

  • Tekst
  • Verantwoording en downloads
  • Doorverwijzing en noten
Logo DBNL Ga naar de homepage
Logo DBNL

Hoofdmenu

  • Literatuur & taal
    • Auteurs
    • Beschikbare titels
    • Literatuur
    • Taalkunde
    • Collectie Limburg
    • Collectie Friesland
    • Collectie Suriname
    • Collectie Zuid-Afrika
  • Selecties
    • Collectie jeugdliteratuur
    • Basisbibliotheek
    • Tijdschriften/jaarboeken
    • Naslagwerken
    • Collectie e-books
    • Collectie publiek domein
    • Calendarium
    • Atlas
  • Periode
    • Middeleeuwen
    • Periode 1550-1700
    • Achttiende eeuw
    • Negentiende eeuw
    • Twintigste eeuw
    • Eenentwintigste eeuw
Jaarboek van de Maatschappij der Nederlandse Letterkunde, 1865 (1865)

Informatie terzijde

  • Verantwoording
  • Inhoudsopgave

Downloads

PDF van tekst (2.32 MB)

XML (1.20 MB)

tekstbestand






Genre

sec - letterkunde
sec - taalkunde

Subgenre

tijdschrift / jaarboek


In samenwerking met:

(opent in nieuw venster)

© zie Auteursrecht en gebruiksvoorwaarden.

Jaarboek van de Maatschappij der Nederlandse Letterkunde, 1865

(1865)– [tijdschrift] Jaarboek van de Maatschappij der Nederlandse Letterkunde [1801-1900]–rechtenstatus Auteursrechtvrij

Vorige Volgende

VI.

Hierna komt ter tafel het Voorstel van de Maandelijksche Vergadering betreffende den Roman van de Rose. Dr. E. Verwijs had namelijk dit Middelnederlandsch gedicht voor de uitgave bewerkt, en de hulp der Maatschappij ingeroepen, om die te doen verschijnen. Het Bestuur had bevonden, dat de kas niet toelaat de geheele uitgave te bekostigen, maar wel, dat eene toelage van ƒ 300.- kon worden afgezonderd; daarvoor zou de boekhandelaar Martinus Nyhoff zich met de uitgave willen belasten, doch op voorwaarde, dat de 30 exemplaren, die hij bereid was te geven, niet aan de Leden werden afgestaan voor halfgeld, volgens de bepaling van art. 109 onzer Wet.

De Voorzitter dit voorstel nader toelichtende zegt, dat die bepaling voor den uitgever belemmerend is, en licht tot misbruik aanleiding kan geven; daarom had de Maandelijksche Vergadering voorgesteld, dat voor de uitgave van dit werk de Leden vrijstelling zouden geven van die bepaling.

[pagina 63]
[p. 63]

De Heer L.P.C. van den Bergh, ofschoon de ondersteuning toejuichende, heeft bedenking tegen het voorstel, daar de Roman van de Rose reeds is uitgegeven, en vroeger een voorstel van den Heer A.C. Oudemans, om den Ferguut door de Maatschappij weder te laten uitgeven, op dien grond was afgestemd. De Voorzitter toont aan, dat dit antecedent niet gelijkstaat, en er thans alleen sprake is van dit gedicht, omdat het voor de uitgave behoorlijk is bewerkt.

De Heer Scholten vraagt, of deze Vergadering zulk eene vrijstelling mag geven, hetgeen de Voorzitter toestemmend beantwoordt. Bij verdere beraadslaging, waaraan ook de Heer Ising deel neemt, merkt de Heer Bischop aan, dat de Taalkundige Commissie zich overtuigd heeft van de vele verbeteringen in deze bewerking, en geeft de Heer Goudsmit te kennen, dat hij het verleenen van die vrijstelling als eene wetsverandering beschouwt, waarop de Heer de Wal met beroep op art. 129 der Wet aantoont, dat tot zulk eene verandering mag besloten worden, mits met twee derden der stemmen van de aanwezige Leden.

Hierop wordt het Voorstel der Maandelijksche Vergadering in omvraag gebracht en met 50 tegen 12 stemmen aangenomen.

De Heer Bergman geeft den wensch te kennen, dat deze vrijstelling alleen voor dit werk gelde. De Voorzitter merkt op, dat dit ook de bedoeling van het Bestuur geweest is.


Vorige Volgende

Footer navigatie

Logo DBNL Logo DBNL

Over DBNL

  • Wat is DBNL?
  • Over ons
  • Selectie- en editieverantwoording

Voor gebruikers

  • Gebruiksvoorwaarden/Terms of Use
  • Informatie voor rechthebbenden
  • Disclaimer
  • Privacy
  • Toegankelijkheid

Contact

  • Contactformulier
  • Veelgestelde vragen
  • Vacatures
Logo DBNL

Partners

Ga naar kb.nl logo KB
Ga naar taalunie.org logo TaalUnie
Ga naar vlaamse-erfgoedbibliotheken.be logo Vlaamse Erfgoedbibliotheken