Skiplinks

  • Tekst
  • Verantwoording en downloads
  • Doorverwijzing en noten
Logo DBNL Ga naar de homepage
Logo DBNL

Hoofdmenu

  • Literatuur & taal
    • Auteurs
    • Beschikbare titels
    • Literatuur
    • Taalkunde
    • Collectie Limburg
    • Collectie Friesland
    • Collectie Suriname
    • Collectie Zuid-Afrika
  • Selecties
    • Collectie jeugdliteratuur
    • Basisbibliotheek
    • Tijdschriften/jaarboeken
    • Naslagwerken
    • Collectie e-books
    • Collectie publiek domein
    • Calendarium
    • Atlas
  • Periode
    • Middeleeuwen
    • Periode 1550-1700
    • Achttiende eeuw
    • Negentiende eeuw
    • Twintigste eeuw
    • Eenentwintigste eeuw
Neerlandia. Jaargang 21 (1917)

Informatie terzijde

Titelpagina van Neerlandia. Jaargang 21
Afbeelding van Neerlandia. Jaargang 21Toon afbeelding van titelpagina van Neerlandia. Jaargang 21

  • Verantwoording
  • Inhoudsopgave

Downloads

PDF van tekst (3.76 MB)

Scans (24.71 MB)

XML (1.29 MB)

tekstbestand






Genre

non-fictie

Subgenre

tijdschrift / jaarboek


In samenwerking met:

(opent in nieuw venster)

© zie Auteursrecht en gebruiksvoorwaarden.

Neerlandia. Jaargang 21

(1917)– [tijdschrift] Neerlandia–rechtenstatus Gedeeltelijk auteursrechtelijk beschermd

Vorige Volgende

Mededeelingen en Allerlei.

Dringende verzoeken.

Aan alle Afdeelingspenningmeesters:

Vraagt tijdig aan de administratie te Dordrecht het benoodigde aantal kwitantiekaarten om begin Januari de bijdragen der leden te kunnen innen.

[pagina 213]
[p. 213]

Aan alle leden:

Houdt het Verbondskantoor en het Bestuur der Afdeeling, waartoe gij behoort, bij verhuizing nauwkeurig op de hoogte van Uw adresverandering.

Van Groep Nederland.

In de 24 Nov. te 's-Gravenhage onder leiding van den heer Marc. Emants gehouden buitengewone Groepsvergadering is in beginsel besloten tot hervorming der Groep over te gaan.

Als lid van het Hoofdbestuur werd met algemeene stemmen gekozen de heer Mr. B. de Gaay Fortman te Dordrecht.

Postzegelvereeniging Kamp Harderwijk.

Vlaamsche geïnterneerden in het Kamp Harderwijk hebben een postzegelsverzamelaarsafdeeling opgericht.

Zij verzoeken met postzegelsverzamelaars in betrekking te komen. Adres: Gustaaf Trostman, Barak 7, Muziekkamp Harderwijk.

Tak Antwerpen.

Gedurende dezen winter geeft de heer Frans van Laer een leergang in kunstgeschiedenis en schoonheidsleer. Dr. Maarten Rudelsheim een in Nederl. Letterkunde. Ook de volkszangavonden hebben geregeld in dezen tak, evenals te Mechelen, plaats.

Nederlandsche liederen en balladen.

In een zeer mooi, buigzaam, bruinlinnen bandje met goud bedrukt is bij C.M.B. Bixon & Co. te Apeldoorn een verzameling Nederl. llederen en balladen verschenen, een rijke verscheidenheid van volkspoëzie, bijeengegaard uit oude en nieuwe dichtwerken.

Bureau voor Handelsinrichtingen.

Verschenen is het 13de Jaarverslag van de Vereeniging Bureau voor Handelsinlichtingen, gevestigd te Amsterdam, Oudeburgsteeg 16.

De beteekenis van dit bureau, op aanstichting van de Maatschappij van Nijverheid tot stand gekomen, mogen wij bekend achten bij onze lezers.

In het verslag lezen wij o.m.: ‘Wat met hulp van de Regeering en ook met die onzer instelling beoogd werd, was voor Nederland het terrein der rechtstreeksche zakenbetrekkingen op ieder gebied, (handel, scheepvaart, nijverheid, landbouw en visscherij) uit te breiden.

Onze zaken-propaganda in de overzeesche gewesten kon op verrassende uitkomsten bogen, terwijl de oorlog in het licht stelde, hoe vele oogen op Nederland werden gericht ter voorziening in behoeften, die vóór den oorlog elders gedekt werden en waarvoor destijds te vergeefs aanbiedingen van Nederlandsche zijde waren gedaan.

Van twee personen, de heeren A. Kamelingh Onnes te Medan en Jhr. G.C. Quarles van Ufford (de Voorzitter) ontving de vereeniging een schenking van f 25000.- ieder voor de stichting van een Overzee-Instituut, dat beoogen zal tentoonstelling van handelsmonsters uit overzeesche gewesten en verbetering van het tentoonstellen van Nederlandsche artikelen.

Aan het verslag zijn twee zeer belangrijke bijlagen toegevoegd. De eerste bevat eene opgave van artikelen, welke in Nederland niet gemaakt worden. De tweede bijlage houdt in een lijst van nieuwe artikelen in Nederland gemaakt. Op grond van verklaringen, aan het Bureau verstrekt uit de Nederlandsche bedrijfs- en zakenkringen, werden niet minder dan 720 dezer nieuwe artikelen ingeschreven.

Hollandsch invloed op EngelandGa naar voetnoot*).

In Chicago is verschenen een studie over Hollands invloed op de Engelsche taal en letterkunde door Prof. T. de Vries, geboren in Groningen. Hij studeerde aan de Vrije Universiteit te Amsterdam. Sedert verscheidene jaren is Prof. de Vries in Amerika gevestigd en hoogleeraar in de Nederlandsche Geschiedenis, Kunst en Letterkunde aan de Universiteit te Chicago. Hij heeft reeds verschillende werken het licht doen zien. Het laatste werk nu: ‘Hollands influence on English Language and Literature’ is de vrucht van onderzoek van vele jaren en is zoowel voor den Amerikaanschen student als voor den Nederlandschen lezer zeer belangwekkend. De rol, welke Nederland gedurende tal van eeuwen heeft gespeeld in de ontwikkeling der Engelsche taal en letterkunde, al hetgeen ons land heeft bijgedragen tot de beschaving, de wetenschap, de kunst, de letterkunde, de staatkunde, de godsdienst. de wijsbegeerte, de heldendaden welke het heeft getoond en het martelaarschap dat het onderging, worden in dit, met vele platen verlucht werk nauwkeurig behandeld en als een bijdrage beschouwd voor het nationale leven van de nieuwe wereld. Het is het eerste en eenige tot nu in het Engelsch geschreven werk dat het geheele veld van Hollands invloed omvat en bevat een schat van wetenswaardigheden, zoo omvangrijk en belangwekkend, dat we niet aarzelen het werk in handen te wenschen van ieder die belang stelt in Nederlands plaats onder de volken in het verleden en in het heden en den invloed van onze natie op de haar omringende volkeren.

Tweede Nederlandsche Jaarbeurs.

Voor deze Jaarbeurs zijn reeds meer dan 1000 deelnemers ingeschreven. (Aantal der eerste Jaarbeurs 690).

Aan den 1000sten deelnemer, de firma F.A.J. van Kuijk te Amsterdam, werd namens den Raad van Beheer als herinnering een zilveren afslag van de Jaarbeursplaquette aangeboden.

Vraag om inlichting.

Wie kan het juiste adres meedeelen van:

A. Veenstra, vroeger Junusstraat A 105B Wageningen.
W.C.B.v.d. Zwaan, vroeger Groenhovenstr. 7 Leiden (thans in Indië).
Mej. G.C. ter Haar, vroeger Weltevreden.
W.C. Geeve, vroeger Beambte Petr. Mij. Balikpapan.
N.M.v.d. Roer, vroeger Pasoeroean.
H.C.P. de Bruijn, vroeger Blankenburgstr. 28 Den Haag.
J.J. Schilthuis, vroeger Voldersgracht 27 Delft, (thans in Indië).

voetnoot*)
Bij C Grenzebach, Chicago. 2729 California Ave, 1916, $ 2.50.


Vorige Volgende

Footer navigatie

Logo DBNL Logo DBNL

Over DBNL

  • Wat is DBNL?
  • Over ons
  • Selectie- en editieverantwoording

Voor gebruikers

  • Gebruiksvoorwaarden/Terms of Use
  • Informatie voor rechthebbenden
  • Disclaimer
  • Privacy
  • Toegankelijkheid

Contact

  • Contactformulier
  • Veelgestelde vragen
  • Vacatures
Logo DBNL

Partners

Ga naar kb.nl logo KB
Ga naar taalunie.org logo TaalUnie
Ga naar vlaamse-erfgoedbibliotheken.be logo Vlaamse Erfgoedbibliotheken