Lang was het geleden dat onze Afdeeling nog eene voordracht te St-Joost-ten-Oode gehouden had en het was dan ook met koortsachtigheid, dat ons Bestuur den dag der voordracht verwachtte, vreezende geene toehoorders te zullen hebben. Eindelijk was de dag daar en de niet al te ruime zaal was, bij de opening, op eenige oogenblikken gansch bezet en nog steeds daagden er personen op, zoodanig talrijk zelfs dat we aan vele onzer leden, die wat te laat toegekomen waren, geene plaats meer konden bezorgen. Onnoodig te zeggen welken bijval de uitvoerders van, het concert: Mej. d'Harley en de HH. Dupuis, Meeuws, Van der Stalle, Ledom en Herbosch bekwamen. Ook de spreker: M. Van Autenboer Jozef werd graag aangehoord. In zijne voordracht over de Vlaamsche Beweging, wist hij heel juist de Franskiljonsche gezindheid van sommige Brusselsche dagbladen te hekelen.
Welgelukte voordracht en schoon concert, welke nog lang in net geheugen van de toehoorders zullen blijven als eene blijde herinnering.
3o Ons Kerstfeest, zooals alle jaren op Kerstdag. Wat er van te zeggen? Dat het oprecht goed gelukt is, dat het concert door de aanwezige kinderen gegeven puik was, dat we vooral den jongen heer Ernest Stevens toegejuicht hebben, die opperbest een aria voor clarinet speelde, begeleid op klavier door zijne zuster Eugenie Stevens, dat al de kleinen den schoonen kerstboom bewonderd hebben, dat ze met vreugde de vruchten van den boom afgeplukt hebben, dat zij zich wel vergast hebben aan de koeken en het gebak door de bestuurleden mild uitgedeeld en dat ze daarna heel vroolijk gedanst hebben tot ze moede doch voldaan en tevreden met hunne gelukkige ouders huiswaarts togen om van dien genoeglijken avond zoet te droomen.
4o Op Donderdag 31 Januari 1901, tooneelfeest in den Koninklijken Vlaamschen Schouwburg van Brussel. ‘Het Blinde Kind’, tooneelspel in één bedrijf van vrouw Anna Slimbroeck-Depeuter deed de talrijke aanwezigen menigen gevoelvollen traan storten, terwijl ‘Triconie en Cie’ van ons geacht bestuurlid, M. Aug. Hendrickx, de eivolle zaal in luid schaterlachen deed uitbarsten.
5o Kinderfeest op Zondag 3 Maart 1901. Het eerste