Skiplinks

  • Tekst
  • Verantwoording en downloads
  • Doorverwijzing en noten
Logo DBNL Ga naar de homepage
Logo DBNL

Hoofdmenu

  • Literatuur & taal
    • Auteurs
    • Beschikbare titels
    • Literatuur
    • Taalkunde
    • Collectie Limburg
    • Collectie Friesland
    • Collectie Suriname
    • Collectie Zuid-Afrika
  • Selecties
    • Collectie jeugdliteratuur
    • Basisbibliotheek
    • Tijdschriften/jaarboeken
    • Naslagwerken
    • Collectie e-books
    • Collectie publiek domein
    • Calendarium
    • Atlas
  • Periode
    • Middeleeuwen
    • Periode 1550-1700
    • Achttiende eeuw
    • Negentiende eeuw
    • Twintigste eeuw
    • Eenentwintigste eeuw
West-Vlaanderen. Jaargang 1 (1952)

Informatie terzijde

Titelpagina van West-Vlaanderen. Jaargang 1
Afbeelding van West-Vlaanderen. Jaargang 1Toon afbeelding van titelpagina van West-Vlaanderen. Jaargang 1

  • Verantwoording
  • Inhoudsopgave

Downloads

PDF van tekst (22.09 MB)

Scans (157.66 MB)

ebook (26.76 MB)

XML (1.04 MB)

tekstbestand






Genre

non-fictie
sec - letterkunde

Subgenre

tijdschrift / jaarboek
non-fictie/kunstgeschiedenis
non-fictie/muziek-ballet-toneel-film-tv


In samenwerking met:

(opent in nieuw venster)

© zie Auteursrecht en gebruiksvoorwaarden.

West-Vlaanderen. Jaargang 1

(1952)– [tijdschrift] Vlaanderen. Kunsttijdschrift–rechtenstatus Gedeeltelijk auteursrechtelijk beschermd

Vorige Volgende

Personalia over aangesloten kunstenaars.

WIJ brengen ter kennis van alle kunstenaars, leden van het C.V. K.V., dat Westvlaanderen onder deze rubriek alle individuele en collectieve prestaties van de periode, die het verschijnen van elk nummer onmiddellijk voorafgaat, zal opnemen en vermelden. Het is evenwel voor de redactie onmogelijk zelf alle gegevens te bezitten; wij verontschuldigen ons dus voor alle vergetelheden en onvolledigheden. Men gelieve de redactie persoonlijk op de hoogte te stellen van alle uitgaven, uitvoeringen, huldigingen, bekroningen, tentoonstellingen, retrospectieven, enz. Deze kroniek betreft de periode September-December 1951 maar is nog onvolledig; zij zal dus in het volgend nummer worden aangevuld.

 

*Een nieuw werk van F.R. Boschvogel verscheen bij Lannoo te Tielt, onder de titel Vlaenderen, die Leu! het is een evocatie van de Slag der Gulden Sporen ten gerieve van de jeugd. (330 blz., ing. 58fr.; geb. 82 fr.). Van deze schrijver verschenen ook bij dezelfde uitgever de laatste delen der reeks Boschvogel vertelt, nl. deel 5 Een boek vol vreemde Sagen en deel 6 Een boek vol Avonturen. (182 blz., 56 fr. per deel). Van zijn werk Niet wanhopen, Maria-Christina verscheen zo pas een Duitse vertaling bij het Pattloch-Verlag te Aschaffenburg onder de titel: Nicht verzweiflen, Maria-Christina.
*Grafica te Oostende gaf een reeks Kerst- en Nieuwjaarskaarten uit van Boudens, Brys, Van Damme en Verstraete. (25 fr. per map van 8).
*Op 23 November overleed kunstschilder Jules Boudry uit Poperinge, in de ouderdom van 63 jaar.
*Op de leeftijd van 61 jaar overleed te Brugge op 28 November kunstschilder Leopold Boussery, die jaren-
[pagina V]
[p. V]
lang de tentoonstellingszaal San Salvador heeft uitgebaat, aan de voet van de Brugse kathedraal.
*In October ll. werd te Antwerpen in het huis van de V.T.B. de tweede tentoonstelling ingericht door de vereniging ‘Kunstenaars voor de Jeugd’. Verschillende Westvlaamse schrijvers en grafische kunstenaars hebben er werken ten toon gesteld o.a. Arno Brys, F.R. Boschvogel, André Demedts, Jan Soens, Louis Sourie en Staf Weyts.
*Pater J.B. Coomans, O. Cap. stelde in het laatste collectief salon van de Westvlaamse Kunstkring, een aantal portretten ten toon.
*Felix Dalle pr. gaf een roman uit bestemd voor de rijpere jeugd en betiteld Luister naar die stem (L. Sterkens, Haachtse stw. 8, Brussel, 25 fr.).
*In de boekenreeks De Clauwaert 1952 verschijnt een nieuw werk Moerduivels van de jonge romancier uit Nieuwpoort Fred Germonprez.
*Tot slot van het Benoit-jaar werd op 16 December te Brussel het oratorio De Oorlog uitgevoerd. Twee Westvlaamse koren verleenden hun medewerking: Singhet ende weset vro uit Kortrijk (leiding: Maurits Denaux) en Cantores uit Brugge (leiding Aimé de Haene).
*Het studententijdschrift Hernieuwen heeft naar aanleiding van Kerstmis en Nieuwjaar een reeks postkaarten uitgegeven. Zij zijn het ontwerp o.a. van de jonge sierkunstenaar Paul de Bruyne uit St Kruis en werden uitgevoerd in tweekleurendruk. (10 fr. voor de 5 kaarten, Leenstraat, 50 Roeselare).
*Naar aanleiding van zijn vereremerking met de gouden Palmen van de Kroonorde werd kunstschilder Emiel Devos, lid van de Kunstkring en gewezen leraar aan de Stedelijke Academie van Roeselare, op Zaterdag 10 November gehuldigd; het woord werd gevoerd door Hr J. Seaux, Mr Roger Fieuw, Senator R. De Man en Burgemeester Joz. Denolf. Een Retrospectieve bracht een groot aantal werken van de kunstschilder samen in de bovenzaal van het Stadhuis. Daarna werd Emiel Devos aangesteld tot Deken van de Kunstkring.
Emiel Devos stelt ten toon van 16 tot 28 December in het Belfort te Aalst en van 12 tot 21 Januari in het Stadsmuseum te St Niklaas.
*Van de Roeselaarse folklorist en schrijver Willem De Hazelt (Willem Denys) verscheen Peegie II, Zijn triem door het Leven. (Uitgeverij Sansen, Poperinge, 231 blz., 92 fr.). Het eerste deel Peegie in zijn Apejaren beleefde dezer dagen ook zijn tweede druk bij denzelfden uitgever, nadat de eerste uitgave op zeer korte tijd was uitverkocht.
*Ter huldiging van Z.E.H. English, archivaris en ceremoniemeester van het Bisdom Brugge, verschijnt dezer dagen bij de uitgeverij De Tempel te Brugge een lijvig werk, getiteld Studies over de kerkelijke en kunstgeschiedenis van Westvlaanderen. Onder de redactie van Kan. Dr A. Hodüm, Dom N. Huyghebaert O.S.B., en Prof. Mr Eg. Strubbe zullen een aantal studiebijdragen worden gebundeld. (368 blz., 285 fr., Tempelhof 37, Brugge).
*Op 18 November werd een vraaggesprek afgenomen van Br. Ildefons in Radio-Kortrijk; zijn nieuwe tweestemmige Ste Caecilia-mis werd daarna uitgezonden.
*Bij de uitgeverij De Sikkel te Antwerpen verscheen als eerste deel in de reeks Les Primitifs Flamands een groot werk met meer dan tweehonderd illustraties over Le Musée communal de Bruges. De begeleidende tekst is van de hand van A. Janssens de Bisthoven en R.A. Parmentier. (Ing. 420 fr.; geb. 480 fr.).
*De Kortrijkse beeldhouwer J. Noreilde wordt in de maand Januari gehuldigd bij zijn 80ste verjaring. Ter dier gelegenheid wordt een retrospectieve van zijn werk gehouden in de stedelijke schouwburg van 27 Januari tot 11 Februari.
*In de Regenboogserie uitgegeven door P. Vink te Antwerpen verschijnt binnenkort een nieuw werk van Jean du Parc, Paula van Berkenrode, Begin 1952 brengt dezelfde schrijver een ander werk De Schaduw van mijn man in de Boekenclub Felix Timmermans bij dezelfde uitgever. De Duitse vertaling van zijn Christine Lafontaine verscheen en hetzelfde werk wordt onder leiding van Jolivet te Parijs verfilmd; het is aan zijn derde Vlaamse uitgave.
*Kunstschilder Rudi Pillen van Moen exposeerde in Oogst 1951 in de zaal Duthoit, Markt, Kortrijk.
*Van de Brugse beeldhouwer Michel Poppe werd een bronzen Heilig Hartbeeld geplaatst en ingehuldigd op het marktplein te Wingene.
*Door Milac, de nationale organisatie die de belangen van de soldaten behartigt, werd een prijskamp uitgeschreven voor de beste affiche. Het motto voor de affiche was ‘Wij slaan de brug!’. De eerste prijs werd weggekaapt door Albert Setola uit St Andries-Brugge.
*Kunstschilder Charles Vandevelde uit Oostende, heeft zijn jongste tentoonstelling gehouden te Kortrijk in de zaal ‘Ons huis’ van 15 tot 28 October l.l.
*Beeldhouwer Koos van der Kaaij hield een tentoonstelling van zijn laatste werken van 9 tot 18 December in de Bovenzaal van het Stadhuis te Roeselare.
*G. Van Poucke, die tevens kunstschilder is, debuteerde in de literatuur met een historisch spel in drie delen Grimmertinge, uitgegeven bij Vonksteen te Langemark (85 blz., 50 fr.)
*Luc Verbeke gaf een eerste dichtbundel uit Gezangen in de Deemstering. De bundel is te verkrijgen bij de auteur Rooseveltlaan, 29, te Waregem.
*Nand Vercnocke, die in de laatste tijd een paar dichtbundels uitgaf, Het Eiland Antilia (Lannoo, Tielt) en De Gouden helm (Vonksteen, Langemark) schreef een gedicht Aan zee, dat hij opdroeg aan ons tijdschrift West-vlaanderen. Het verschijnt in ons derde nummer, dat onder het motief werd gesteld De zee en de kunst.
*Met de steun van de Provinciale Culturele Dienst, van de Kamer van Ambachten en Neringen en van het Stadsbestuur van 15 tot 23 December te Roeselare: tentoonstelling van Sierkunst en Kunstambachten.


Vorige Volgende

Footer navigatie

Logo DBNL Logo DBNL

Over DBNL

  • Wat is DBNL?
  • Over ons
  • Selectie- en editieverantwoording

Voor gebruikers

  • Gebruiksvoorwaarden/Terms of Use
  • Informatie voor rechthebbenden
  • Disclaimer
  • Privacy
  • Toegankelijkheid

Contact

  • Contactformulier
  • Veelgestelde vragen
  • Vacatures
Logo DBNL

Partners

Ga naar kb.nl logo KB
Ga naar taalunie.org logo TaalUnie
Ga naar vlaamse-erfgoedbibliotheken.be logo Vlaamse Erfgoedbibliotheken