Skiplinks

  • Tekst
  • Verantwoording en downloads
  • Doorverwijzing en noten
Logo DBNL Ga naar de homepage
Logo DBNL

Hoofdmenu

  • Literatuur & taal
    • Auteurs
    • Beschikbare titels
    • Literatuur
    • Taalkunde
    • Collectie Limburg
    • Collectie Friesland
    • Collectie Suriname
    • Collectie Zuid-Afrika
  • Selecties
    • Collectie jeugdliteratuur
    • Basisbibliotheek
    • Tijdschriften/jaarboeken
    • Naslagwerken
    • Collectie e-books
    • Collectie publiek domein
    • Calendarium
    • Atlas
  • Periode
    • Middeleeuwen
    • Periode 1550-1700
    • Achttiende eeuw
    • Negentiende eeuw
    • Twintigste eeuw
    • Eenentwintigste eeuw
Onze volkstaal (1882-1890)

Informatie terzijde

Titelpagina van Onze volkstaal
Afbeelding van Onze volkstaalToon afbeelding van titelpagina van Onze volkstaal

  • Verantwoording
  • Inhoudsopgave

Downloads

PDF van tekst (3.77 MB)

XML (2.65 MB)

tekstbestand






Genre

sec - taalkunde

Subgenre

tijdschrift / jaarboek
taalkunde/algemeen


© zie Auteursrecht en gebruiksvoorwaarden.

Onze volkstaal

(1882-1890)–Taco H. de Beer–rechtenstatus Auteursrechtvrij

Vorige
[pagina 256]
[p. 256]

[Naschrift]

Wij blijven vertrouwen op de toekomst en rekenen er op, dat we niet verstoken zullen blijven van een Idiotikon zoowel n.l. van eene volledige opgave onzer dialectische woorden, als van alle woorden, die op het tooneel, in de fabrieken, in de gevangenis, in de achterbuurten onzer groote steden in gebruik zijn, en die in het Woordenboek van prof. de Vries onmogelijk eene plaats kunnen vinden.

Het zou toch al te treurig zijn, dat wij bij alle andere volken moesten achter staan.

Voorloopig zal ik doen wat mogelijk is, en trachten òf hier te lande, òf in Duitschland monografien te laten verschijnen van de verschillende dialecten. Het groote woordenboek van ten Doornkaat had echter heel wat beter uitkomst dan dat van Molema.

In Zweden zoowel als in Engeland heeft eene kloeke maatschappij de zaak in handen genomen; dewijl het hier geen Naamlooze Vennootschap geldt, is er weinig kans van slagen; want met minder dan f 1000 's jaars zou van gereedmaking der handschriften voor 't groote werk niets komen.

Wat welwillende steun, levendige belangstelling bij hen, die het werk deden, belangelooze arbeid en geldelijke opoffering voor de studie der dialecten konden doen, is gedaan - reden tot klagen hebben dus deze allen alleen over al de anderen, die wellicht bij verschillende gelegenheden mooie toasten hebben geslagen en klinkende redevoeringen gehouden, maar verder geen f 4 per jaar voor een abonnement, geen enkele gift tot steun over hadden.... immers 't leverde geen winst op, 't bracht geen stemmen aan en 't was niet eens goed voor eenig examen!

Moge elders de belangstelling beneden 't vriespunt blijven, waar 't de taal des vaderlands en hare belangen geldt blijft de mijne bloedwarm.

 

TACO H. DE BEER.


Vorige

Footer navigatie

Logo DBNL Logo DBNL

Over DBNL

  • Wat is DBNL?
  • Over ons
  • Selectie- en editieverantwoording

Voor gebruikers

  • Gebruiksvoorwaarden/Terms of Use
  • Informatie voor rechthebbenden
  • Disclaimer
  • Privacy
  • Toegankelijkheid

Contact

  • Contactformulier
  • Veelgestelde vragen
  • Vacatures
Logo DBNL

Partners

Ga naar kb.nl logo KB
Ga naar taalunie.org logo TaalUnie
Ga naar vlaamse-erfgoedbibliotheken.be logo Vlaamse Erfgoedbibliotheken