Skiplinks

  • Tekst
  • Verantwoording en downloads
  • Doorverwijzing en noten
Logo DBNL Ga naar de homepage
Logo DBNL

Hoofdmenu

  • Literatuur & taal
    • Auteurs
    • Beschikbare titels
    • Literatuur
    • Taalkunde
    • Collectie Limburg
    • Collectie Friesland
    • Collectie Suriname
    • Collectie Zuid-Afrika
  • Selecties
    • Collectie jeugdliteratuur
    • Basisbibliotheek
    • Tijdschriften/jaarboeken
    • Naslagwerken
    • Collectie e-books
    • Collectie publiek domein
    • Calendarium
    • Atlas
  • Periode
    • Middeleeuwen
    • Periode 1550-1700
    • Achttiende eeuw
    • Negentiende eeuw
    • Twintigste eeuw
    • Eenentwintigste eeuw
Briefwisseling en aantekeningen. Deel 2 (1976)

Informatie terzijde

Titelpagina van Briefwisseling en aantekeningen. Deel 2
Afbeelding van Briefwisseling en aantekeningen. Deel 2Toon afbeelding van titelpagina van Briefwisseling en aantekeningen. Deel 2

  • Verantwoording
  • Inhoudsopgave

Downloads

PDF van tekst (3.58 MB)

XML (1.75 MB)

tekstbestand






Editeurs

P. Geyl

Geerten Gossaert



Genre

non-fictie

Subgenre

non-fictie/brieven


In samenwerking met:

(opent in nieuw venster)

© zie Auteursrecht en gebruiksvoorwaarden.

Briefwisseling en aantekeningen. Deel 2

(1976)–Willem Bentinck–rechtenstatus Auteursrechtelijk beschermd

Vorige Volgende
[pagina 510]
[p. 510]

687
A.R. Titsingh-Weerkamp aan Willem BentinckGa naar voetnoot1)

[B.M., Eg. 1746]

Den Haag, 15 maart 1751

Met diepe eerbiedigheid betuijge ik met groot leedweezen vernoome te hebben, dat U.W.Ed. heer met een toevalGa naar voetnoot2) geincommodeert zijt. Ik wenschen van herte, dat U.H.Ed. heer haast moogt hersteld zijn. Hoope, dat U.W.Ed. mij deeze vrijheid zult verschoonen, want ik mij verpligt vond U.W.Ed. kennisse te geeven, alsdat mijn heer De Back tot nog toe het gewenste niet geteekend heeft. Neeme derhalve mijn toevlugt tot U.H.Ed. heer, als tot een vader, want ik niets buijte U.W.Eds. ordres zoude willen onderneemen.

Mijn beede is in deeze om U.W.Ed. te smeeke, dat ik zoo veel gunst van U.H.Ed. mogt verwerven, dat mijn waarde man de vrijheid mogt genieten van onder U.W.Eds. bescherming zijn beroep waar te neemen, want het reeds nu over de vijf maanden geleeden is, dat mijn man in huijs heeft moete zitten, tot groot hertzeer der noodlijdenden. U.H.Ed. heer kunt wel vermoede hoe smertelijk het is voor burgerluijden, die een swaar huijshouden met kinderen hebben, zoo een lange tijd op swaare onkosten te zijn en niet te winnen; hoe hard dit eerlijken menschen valle moet.

Derhalve keere ik mij nogmaals tot U.H.Ed. heer betuijgende, dat ik niet gaarne aan mijn heer De Back zoude willen verzoeke om expeditie, tenzij dat U.W.Ed. het mij ordonneerde, want ik geloof, dat er wel menschen zijn, die zulks verlangen en dan zoude zeggen: ‘Ziet, op het laast heeft zij tog nog bij mijn heer De Back moete komen’, dat mijn zeer tegens de borst is strijdende, want wij aan niemand naast God onze behoudenis als aan U.H.Ed. heer alleen verschuldigd zijn.

[pagina 511]
[p. 511]

Ik wensche, dat den Almagtigen God U.H.Ed. en dierbaare familie met menigvuldige zeegeningen wil bekroonen hier tijdelijk en namaals eeuwig.

voetnoot1)
De briefschrijfster is de echtgenote van Abraham Titsingh, alias ‘Malle Bram, de liedjeszanger’, chirurgijn te Amsterdam. Vroeger had hij anti-oranjegezinde gedichten gemaakt en zelfs nog in 1750 een lofdicht op de in 1748 afgezette Amsterdamse burgemeester Jan Six. In 1750 droeg hij een boek Diana van Efeesen aan de Prins op. In najaar 1750 gearresteerd, zat hij in oktober 1751 nog steeds in arrest. Zie Archives IV, I, p. 518, noot; Dichtk. Praal-Tooneel II, p. 40 vlg. en III, p. 163; Krämer, p. 387.

voetnoot2)
Blijkens zijn brieven d.d. 8-19 maart 1751 aan de gravin van Portland (B.M., Eg. 1714, fo 292-300) had Bentinck een operatie ondergaan.

Vorige Volgende

Footer navigatie

Logo DBNL Logo DBNL

Over DBNL

  • Wat is DBNL?
  • Over ons
  • Selectie- en editieverantwoording

Voor gebruikers

  • Gebruiksvoorwaarden/Terms of Use
  • Informatie voor rechthebbenden
  • Disclaimer
  • Privacy
  • Toegankelijkheid

Contact

  • Contactformulier
  • Veelgestelde vragen
  • Vacatures
Logo DBNL

Partners

Ga naar kb.nl logo KB
Ga naar taalunie.org logo TaalUnie
Ga naar vlaamse-erfgoedbibliotheken.be logo Vlaamse Erfgoedbibliotheken

Over het gehele werk

titels

  • Briefwisseling en aantekeningen


auteurs

  • Geerten Gossaert

  • P. Geyl

  • over Frederik Hendrik van Wassenaer

  • over Charles J. Bentinck

  • over Hendr. Fagel

  • over A.A. Iddekinge

  • over Charles J. Bentinck


landen

  • over Groot-Brittannië (en Noord-Ierland)


Over dit hoofdstuk/artikel

datums

  • 15 maart 1751