Skiplinks

  • Tekst
  • Verantwoording en downloads
  • Doorverwijzing en noten
Logo DBNL Ga naar de homepage
Logo DBNL

Hoofdmenu

  • Literatuur & taal
    • Auteurs
    • Beschikbare titels
    • Literatuur
    • Taalkunde
    • Collectie Limburg
    • Collectie Friesland
    • Collectie Suriname
    • Collectie Zuid-Afrika
  • Selecties
    • Collectie jeugdliteratuur
    • Basisbibliotheek
    • Tijdschriften/jaarboeken
    • Naslagwerken
    • Collectie e-books
    • Collectie publiek domein
    • Calendarium
    • Atlas
  • Periode
    • Middeleeuwen
    • Periode 1550-1700
    • Achttiende eeuw
    • Negentiende eeuw
    • Twintigste eeuw
    • Eenentwintigste eeuw
Verzameld werk. Deel 1 (1974)

Informatie terzijde

Titelpagina van Verzameld werk. Deel 1
Afbeelding van Verzameld werk. Deel 1Toon afbeelding van titelpagina van Verzameld werk. Deel 1

  • Verantwoording
  • Inhoudsopgave

Downloads

PDF van tekst (5.46 MB)

Scans (429.77 MB)

ebook (3.96 MB)

XML (2.40 MB)

tekstbestand






Editeurs

A. van Elslander

Anne Marie Musschoot



Genre

proza

Subgenre

verzameld werk


© zie Auteursrecht en gebruiksvoorwaarden.

Verzameld werk. Deel 1

(1974)–Cyriel Buysse–rechtenstatus Auteursrechtelijk beschermd

Vorige Volgende
[pagina 1108]
[p. 1108]

VII

- Ga je weer mee naar 't eilandje? vroeg hij haar 's namiddags, toen de zon oranjekleurig gloeiend in het westen begon te dalen.

Zij had een korte aarzeling.

- Neen, blijf nu maar liever hier, twee keer per dag is te veel, je zou je vervelen, sprak hij.

- Denk je?

- Ik geloof het wel. Kom liever morgen weer mee. Il ne faut pas abuser des bonnes choses.

En hij vertrok alleen, opgetogen en gelukkig, trillend van bijna koortsachtig verlangen om nu ook de mooie schets met avondlicht te maken.

- Heb je de tijd? riep zij hem nog even na. - Ik zal drie maal laten bellen voor 't diner. Tracht het te horen.

- Best! riep hij, zich omkerend. Hij zond haar een kus met de hand, en met gehaaste schreden verdween hij in de beukenlaan.

Toen hij met de invallende duisternis op het gegalm van de bel terugkwam, was hij als een kind van uitgelaten verrukking.

- Oh! ma chère, tu n'as pas idée d'une telle splendeur! juichte hij. - 't Is een droom, een betovering! En weet je wat nog meer: ik ga er twee schilderijen van maken: een bij ochtendverlichting en een bij avondlicht. 't Is misschien wel wat vervelend, omdat het zo dikwijls gedaan is dat het aan 't banale grenst, maar, tant pis, 't is te mooi, je n'y résiste pas. 't Kan me niet schelen als het banaal en romantisch gevonden wordt. 't Is de schuld van de Natuur zelf. Zij is soms zo: romantisch. Ja, waarachtig. Denk maar niet dat de romantiekers enkel een vervalste, gemaniëreerde Natuur hebben weergegeven. Ze zijn soms, in de keus van hun

[pagina 1109]
[p. 1109]

onderwerpen, en daargelaten hun manier van uitvoeren, heel trouw realistisch geweest. Werpt het heerlijk zonnelicht dan niet, op één en zelfde landschap, de ideale frisheid van een morgen en de purperen glorie van een avond?

- Comme tu t'animes, chéri! glimlachte zij.

- O! 'k ben als een gek! riep hij. - Ik ben verrukt van mijn twee schilderijen! Maar jij zelf, viel hij eensklaps zachter in, - hoe heb jij de middag doorgebracht?

- Wel, ik heb mijn huishouden gedaan, en ook nog 'n beetje gelezen.

- Haha, je hebt gelezen! Ach, je bent goed, goed, zo goed en lief als je mooi bent! streelde hij vertederd. - O, liefste, voel je niet dat we hier gelukkig zullen zijn, ideaal gelukkig?


Vorige Volgende

Footer navigatie

Logo DBNL Logo DBNL

Over DBNL

  • Wat is DBNL?
  • Over ons
  • Selectie- en editieverantwoording

Voor gebruikers

  • Gebruiksvoorwaarden/Terms of Use
  • Informatie voor rechthebbenden
  • Disclaimer
  • Privacy
  • Toegankelijkheid

Contact

  • Contactformulier
  • Veelgestelde vragen
  • Vacatures
Logo DBNL

Partners

Ga naar kb.nl logo KB
Ga naar taalunie.org logo TaalUnie
Ga naar vlaamse-erfgoedbibliotheken.be logo Vlaamse Erfgoedbibliotheken