Skiplinks

  • Tekst
  • Verantwoording en downloads
  • Doorverwijzing en noten
Logo DBNL Ga naar de homepage
Logo DBNL

Hoofdmenu

  • Literatuur & taal
    • Auteurs
    • Beschikbare titels
    • Literatuur
    • Taalkunde
    • Collectie Limburg
    • Collectie Friesland
    • Collectie Suriname
    • Collectie Zuid-Afrika
  • Selecties
    • Collectie jeugdliteratuur
    • Basisbibliotheek
    • Tijdschriften/jaarboeken
    • Naslagwerken
    • Collectie e-books
    • Collectie publiek domein
    • Calendarium
    • Atlas
  • Periode
    • Middeleeuwen
    • Periode 1550-1700
    • Achttiende eeuw
    • Negentiende eeuw
    • Twintigste eeuw
    • Eenentwintigste eeuw
Meneer Frits en andere verhalen uit de vijftiger jaren (1974)

Informatie terzijde

Titelpagina van Meneer Frits en andere verhalen uit de vijftiger jaren
Afbeelding van Meneer Frits en andere verhalen uit de vijftiger jarenToon afbeelding van titelpagina van Meneer Frits en andere verhalen uit de vijftiger jaren

  • Verantwoording
  • Inhoudsopgave

Downloads

PDF van tekst (0.66 MB)

XML (0.06 MB)

tekstbestand






Genre

proza

Subgenre

verhalen


© zie Auteursrecht en gebruiksvoorwaarden.

Meneer Frits en andere verhalen uit de vijftiger jaren

(1974)–Marga Minco–rechtenstatus Auteursrechtelijk beschermd

Vorige
[pagina 61]
[p. 61]

Verantwoording

Het plan om een klein deel van mijn vroegste produktie alsnog te bundelen is ontstaan door ervaringen die ik opdeed tijdens lezingen. Het is de gewoonte dat je op zulke avonden iets laat horen uit eigen werk en bij mij was dat altijd een verhaal over oorlog en bezetting. Vorig jaar begon ik van die regel af te wijken. Ik las af en toe, bij wijze van proef, een verhaaltje voor uit een vergeeld nummer van Mandril, het nu bijna legendarisch geworden ‘maandblad voor mensen’. Tot mijn verrassing bleek het genre nogal aan te slaan. Men scheen er van op te kijken dat ik ook dingen geschreven had waar wat bij te lachen viel. En voor mij was dat lachen een verkwikkende ondervinding.

De verhalen in dit boekje dateren van het begin van de vijftiger jaren toen ik, met een regelmaat die mij achteraf verwondert, behalve aan Mandril bijdragen leverde aan het Haarlems Dagblad en nog een paar periodieken. Uit de meer dan twintig short stories die ik tussen '50 en '54 publiceerde koos ik er zeven. Van die zeven is Een voetbad, eerder opgenomen in de door Simon Carmiggelt samenge-

[pagina 62]
[p. 62]

stelde bloemlezing Hard gelach [1952], hier in enigszins gewijzigde vorm herdrukt. De overige, waaronder het in Vandaag I [1954] verschenen titelverhaal, heb ik voor deze uitgave geheel herschreven.

 

Amsterdam, juni 1974
Marga Minco



illustratie


Vorige

Footer navigatie

Logo DBNL Logo DBNL

Over DBNL

  • Wat is DBNL?
  • Over ons
  • Selectie- en editieverantwoording

Voor gebruikers

  • Gebruiksvoorwaarden/Terms of Use
  • Informatie voor rechthebbenden
  • Disclaimer
  • Privacy
  • Toegankelijkheid

Contact

  • Contactformulier
  • Veelgestelde vragen
  • Vacatures
Logo DBNL

Partners

Ga naar kb.nl logo KB
Ga naar taalunie.org logo TaalUnie
Ga naar vlaamse-erfgoedbibliotheken.be logo Vlaamse Erfgoedbibliotheken