Skiplinks

  • Tekst
  • Verantwoording en downloads
  • Doorverwijzing en noten
Logo DBNL Ga naar de homepage
Logo DBNL

Hoofdmenu

  • Literatuur & taal
    • Auteurs
    • Beschikbare titels
    • Literatuur
    • Taalkunde
    • Collectie Limburg
    • Collectie Friesland
    • Collectie Suriname
    • Collectie Zuid-Afrika
  • Selecties
    • Collectie jeugdliteratuur
    • Basisbibliotheek
    • Tijdschriften/jaarboeken
    • Naslagwerken
    • Collectie e-books
    • Collectie publiek domein
    • Calendarium
    • Atlas
  • Periode
    • Middeleeuwen
    • Periode 1550-1700
    • Achttiende eeuw
    • Negentiende eeuw
    • Twintigste eeuw
    • Eenentwintigste eeuw
'Belering en verhulling? Enkele 17de-eeuwse teksten over de schilderkunst en de iconologische benadering van Noordnederlandse schilderijen uit deze periode' (1988)

Informatie terzijde

  • Verantwoording
  • Inhoudsopgave

Downloads

PDF van tekst (0.35 MB)

XML (0.11 MB)

tekstbestand






Genre

sec - letterkunde

Subgenre

artikel
100 artikelen/Gouden Eeuw


© zie Auteursrecht en gebruiksvoorwaarden.

'Belering en verhulling? Enkele 17de-eeuwse teksten over de schilderkunst en de iconologische benadering van Noordnederlandse schilderijen uit deze periode'

(1988)–Eric J. Sluijter–rechtenstatus Auteursrechtelijk beschermd

Vorige Volgende
bron

Eric J. Sluijter, ‘Belering en verhulling? Enkele 17de-eeuwse teksten over de schilderkunst en de iconologische benadering van Noordnederlandse schilderijen uit deze periode.’ In: De zeventiende eeuw 4 (1988), p. 3-28.

codering

DBNL-TEI 1
dbnl-nr slui007bele01_01
logboek

- 2001-04-12 IH colofon toegevoegd

- 2007-07-03 SK conversie van het bestand naar teixlite

verantwoording

gebruikt exemplaar

exemplaar universiteitsbibliotheek Leiden, signatuur: S. NED. 51 9504

 

algemene opmerkingen

Dit bestand geeft, met een aantal hierna te noemen aanpassingen, een diplomatische weergave van ‘Belering en verhulling? Enkele 17de-eeuwse teksten over de schilderkunst en de iconologische benadering van Noordnederlandse schilderijen uit deze periode.’ door Eric J. Sluijter, verschenen in De zeventiende eeuw 4 (1988), p. 3-28.

De eindnoten op p. 17-28 zijn opgenomen als ‘noten’ bij de betreffende tekstgedeelten, en niet als tekst op de genoemde pagina's.

 

redactionele ingrepen

Emendaties van de bureauredactie:

p. 4: waarmee een voordracht,die hij in het jaar daarvoor -> waarmee een voordracht, die hij in het jaar daarvoor

p. 4: had gehouden,in druk werd gebracht. -> had gehouden, in druk werd gebracht.

p. 6: wanner hij zijn handelswaar in een schipbreuk verliest. -> wanneer hij zijn handelswaar in een schipbreuk verliest.

noot 22: (als men tenminste onder dat woord het profijt van stoffelijke winst vertstaat) -> (als men tenminste onder dat woord het profijt van stoffelijke winst verstaat)

noot 22: Zie over het financiele voordeel ook hieronder noot 27. -> Zie over het financiële voordeel ook hieronder noot 27.

noot 26: Angel selecteerde enkele voorbeelden van schilders uit de oudheid uit van Mander, -> Angel selecteerde enkele voorbeelden van schilders uit de oudheid uit Van Mander,

p. 7: die zij door de geschiedenis heen genoten bij hoogeplaatste lieden, -> die zij door de geschiedenis heen genoten bij hooggeplaatste lieden,

noot 46: met dientmeisjes, modieuze jonge vrouwen, drinkers etc. -> met dienstmeisjes, modieuze jonge vrouwen, drinkers etc.

noot 47: een respectabele Leides schilders-traditie lijkt te willen creeren. -> een respectabele Leidse schilders-traditie lijkt te willen creëren.

p. 12: (en ook van Mander hanteert zulke denkbeelden -> (en ook Van Mander hanteert zulke denkbeelden

noot 72: Voorrede bij Het Leven der oude antijcke doorlchtige schilders. -> Voorrede bij Het Leven der oude antijcke doorluchtige schilders.

p. 13: voor een groot deel van de Hollandse schilderkunt -> voor een groot deel van de Hollandse schilderkunst

p. 15: de middelen die voor deze oncijfering werden gebruikt, -> de middelen die voor deze ontcijfering werden gebruikt,

 


Vorige Volgende

Footer navigatie

Logo DBNL Logo DBNL

Over DBNL

  • Wat is DBNL?
  • Over ons
  • Selectie- en editieverantwoording

Voor gebruikers

  • Gebruiksvoorwaarden/Terms of Use
  • Informatie voor rechthebbenden
  • Disclaimer
  • Privacy
  • Toegankelijkheid

Contact

  • Contactformulier
  • Veelgestelde vragen
  • Vacatures
Logo DBNL

Partners

Ga naar kb.nl logo KB
Ga naar taalunie.org logo TaalUnie
Ga naar vlaamse-erfgoedbibliotheken.be logo Vlaamse Erfgoedbibliotheken

Over het gehele werk

titels

  • over Lof der schilder-konst

  • over Het schilder-boeck

  • over Trouringh


auteurs

  • over Philips Angel

  • over Jacob Cats

  • over Johan de Brune (de Jonge)

  • over Karel van Mander

  • over Samuel van Hoogstraten

  • over Dirk Rafaelsz. Camphuysen