Skiplinks

  • Tekst
  • Verantwoording en downloads
  • Doorverwijzing en noten
Logo DBNL Ga naar de homepage
Logo DBNL

Hoofdmenu

  • Literatuur & taal
    • Auteurs
    • Beschikbare titels
    • Literatuur
    • Taalkunde
    • Collectie Limburg
    • Collectie Friesland
    • Collectie Suriname
    • Collectie Zuid-Afrika
  • Selecties
    • Collectie jeugdliteratuur
    • Basisbibliotheek
    • Tijdschriften/jaarboeken
    • Naslagwerken
    • Collectie e-books
    • Collectie publiek domein
    • Calendarium
    • Atlas
  • Periode
    • Middeleeuwen
    • Periode 1550-1700
    • Achttiende eeuw
    • Negentiende eeuw
    • Twintigste eeuw
    • Eenentwintigste eeuw
Encyclopedie van op het nippertje geredde kennis (en andere stukjes om te lezen) (2014)

Informatie terzijde

Titelpagina van Encyclopedie van op het nippertje geredde kennis (en andere stukjes om te lezen)
Afbeelding van Encyclopedie van op het nippertje geredde kennis (en andere stukjes om te lezen)Toon afbeelding van titelpagina van Encyclopedie van op het nippertje geredde kennis (en andere stukjes om te lezen)

  • Verantwoording
  • Inhoudsopgave

Downloads

PDF van tekst (0.83 MB)

Scans (1.17 MB)

ebook (3.17 MB)

XML (0.15 MB)

tekstbestand






Genre

proza

Subgenre

column(s) / cursiefjes


© zie Auteursrecht en gebruiksvoorwaarden.

Encyclopedie van op het nippertje geredde kennis (en andere stukjes om te lezen)

(2014)–Hans Vervoort–rechtenstatus Auteursrechtelijk beschermd

Vorige Volgende
[pagina 114]
[p. 114]

Snipper 21

Tikkel genant (5)

Ik mocht graag 's avonds nog een paar uur notities schrijven voor het werk van de volgende dag en dronk dan een paar flessen Piedboeuf 3% bier. Grote flessen van 0.7 liter. Tafelbier noemden de Belgen het, hun kinderen dronken het ook. Eén keer per week ging ik met de lege flessen naar Albert Heijn om ze te vervangen door volle. Zo'n 20 flessen gingen er per week wel doorheen, het was dus stevig sjouwen. Ook als de flessen leeg waren. Die ene zaterdag merkte ik, toen ik ze wilde inleveren bij de flessenautomaat achter in de winkel dat er nog 5 volle Piedboeufs tussen de lege zaten. Meevallertje dacht ik in eerste instantie. Tot ik besefte dat ik aan niemand van Albert Heijn geloofwaardig kon uitleggen dat ik per ongeluk 5 volle flessen Piedboeuf de winkel had binnengebracht. Zeker een kwartier heb ik lopen piekeren of er een oplossing was, zuinige Hollander immers. Maar er zat niets anders op dan even later dezelfde flessen voor de tweede keer af te rekenen bij de kassa.

Alhoewel niemand wist wat er aan de hand was heb ik me nooit zo stupide gevoeld. Maar toen enkele maanden later de verkoop van Piedboeuf werd gestopt moet ergens in het hoofdkantoor van Albert Heijn iemand zich bij de eindafrekening achter de oren gekrabd hebben. Hoe was het mogelijk dat er 5 flessen Piedboeuf méér verkocht waren dan er aan AH Gelderlandplein in Amsterdam-Buitenveldert ooit geleverd waren?


Vorige Volgende

Footer navigatie

Logo DBNL Logo DBNL

Over DBNL

  • Wat is DBNL?
  • Over ons
  • Selectie- en editieverantwoording

Voor gebruikers

  • Gebruiksvoorwaarden/Terms of Use
  • Informatie voor rechthebbenden
  • Disclaimer
  • Privacy
  • Toegankelijkheid

Contact

  • Contactformulier
  • Veelgestelde vragen
  • Vacatures
Logo DBNL

Partners

Ga naar kb.nl logo KB
Ga naar taalunie.org logo TaalUnie
Ga naar vlaamse-erfgoedbibliotheken.be logo Vlaamse Erfgoedbibliotheken