De Nederlandse en Vlaamse auteurs


auteur: G.J. van Bork en P.J. Verkruijsse


bron: G.J. van Bork & P.J. Verkruijsse (red.), De Nederlandse en Vlaamse auteurs van middeleeuwen tot heden met inbegrip van de Friese auteurs. De Haan, Weesp 1985


verantwoording

inhoudsopgave

doorzoek de hele tekst


downloads



DBNL vignet

[p. 127]

C

Caillieu, Colijn

Zuidnederlands dichter (gest. Brussel 1484?). Als stadsdichter van Brussel (1474-1484) schreef hij tal van gelegenheidsstukken in rederijkerstrant, die merendeels verloren zijn gegaan. Bewaard bleven zijn verdietsing van Amé de Montgesoie's Le pas de la mort, in 1528 uitgegeven als Tdal sonder wederkeeren oft Tpas der doot, en een spel naar aanleiding van de geboorte van Margaretha van Oostenrijk (1480).

Uitgaven:

P. de Keyser (ed.), C.C.'s Dal sonder wederkeeren of Pas der doot (1936); E. de Bock (ed.), `Een presentspel van C.C.', in Spiegel der Lett., 6 (1963).

Literatuur:

L. Michels, `Aantekeningen bij C.'s Dal sonder wederkeeren', in Tijdschr. Nederl. Taal- en Letterk., 72 (1954) en in Filologische opstellen, dl. 1 (1957); W. van Eeghem, in Brusselse dichters. Vierde reeks (1963); W. Hummelen, Repertorium van het rederijkersdrama (1968); L.C. Lemaire en A. Rouzet, `Over Tdal sonder wederkeeren', in P. Cockshaw, C. Lemaire en A. Rouzet, Karel de Stoute (1977).

 

[J.J. Mak en D. Coigneau]