Visies op Vondel na 300 jaar


auteur: E.K. Grootes en S.F. Witstein


bron: E.K. Grootes en S.F. Witstein (red.), Visies op Vondel na 300 jaar. Martinus Nijhoff, Den Haag 1979  


verantwoording

inhoudsopgave

doorzoek de hele tekst


downloads



DBNL vignet

Visies op Vondel na 300 jaar

redactie E.K. Grootes en S.F. Witstein

bron

E.K. Grootes en S.F. Witstein (red.), Visies op Vondel na 300 jaar. Martinus Nijhoff, Den Haag 1979

codering DBNL-TEI 1
dbnl-nr groo028visi01_01
logboek

- 2008-09-01 DH colofon toegevoegd

verantwoording

gebruikt exemplaar

eigen exemplaar dbnl

 

algemene opmerkingen

Dit bestand biedt, behoudens een aantal hierna te noemen ingrepen, een diplomatische weergave van Visies op Vondel na 300 jaar onder redactie van E.K. Grootes en S.F. Witstein uit 1979.

 

redactionele ingrepen

p. 23-25, 55-59, 84-87, 103, 118, 148-152, 164, 205-217, 235, 245, 246, 265-269, 305, 317, 318 en 327: de eindnoten op deze pagina's zijn in de lopende tekst doorgevoerd. De betreffende pagina's zijn daardoor komen te vervallen.

p. 28: noot ‘11’ heeft in de lopende tekst geen bijbehorend nootnummer. In deze digitale editie is de noot alsnog geplaatst.

p. 124: op verzoek van de auteur van dit betreffende gedeelte is een klein deel van de tekst aangepast.

p. 261-262: noot ‘60’ en ‘61’ hebben in de lopende tekst geen bijbehorend nootnummer. In deze digitale editie zijn deze twee noten aan het eind van de eerste alinea op pagina 262 geplaatst.

p. 299: noot ‘11’ heeft in de lopende tekst geen bijbehorend nootnummer. In deze digitale editie is de noot aan het eind van de pagina geplaatst.

p. 304: nootnummer ‘20’ moet zijn ‘21’. Dit is in deze digitale editie aangepast.

p. 308 noot ‘12’ heeft in de lopende tekst geen bijbehorend nootnummer. In deze digitale editie is de noot alsnog geplaatst.

p. 323: noot ‘4’ heeft in de lopende tekst geen bijbehorend nootnummer. In deze digitale editie is de noot alsnog geplaatst.

 

Bij de omzetting van de gebruikte bron naar deze publicatie in de dbnl is een aantal delen van de tekst niet overgenomen. Hieronder volgen de tekstgedeelten die wel in het origineel voorkomen maar hier uit de lopende tekst zijn weggelaten. Ook de blanco pagina (p. 328) is niet opgenomen in de lopende tekst.

 

[pagina 1]

VISIES OP VONDEL

NA 300 JAAR

 

[pagina 2]

DEZE UITGAVE IS TOT STAND GEKOMEN MEDE DANKZIJ EEN SUBSIDIE VAN HET PRINS BERNHARDFONDS

 

[pagina 3]

VISIES OP VONDEL NA 300 JAAR

EEN BUNDEL ARTIKELEN VERZAMELD DOOR S.F. WITSTEIN † EN E.K. GROOTES TER GELEGENHEID VAN DE DRIEHONDERDSTE STERFDAG VAN JOOST VAN DEN VONDEL

 

[vignet]

2187 3

MARTINUS NIJHOFF TJEENK WILLINK NOORDUIJN

DEN HAAG, 1979

 

[pagina 4]

© 1979 UITGEVERIJ MARTINUS NIJHOFF B.V., LANGE VOORHOUT 9, 'S-GRAVENHAGE

ISBN 90 247 2187 3

Niets uit deze uitgave mag worden verveelvoudigd en/of openbaar gemaakt door middel van druk, fotokopie, microfilm of op welke andere wijze ook, zonder voorafgaande schriftelijke toestemming van de uitgever.

No part of this book may be reproduced in any form, by print, photoprint, microfilm or any other means without written permission from the publisher.

 

[pagina 5]

INHOUDSOPGAVE

 

Maria A. Schenkeveld-van der Dussen
Christus, Hymenaeus, of de ‘Teelzucht’
Pagina 11
K. Porteman
‘D'een klapt, t'geen d'ander heelde’ Kijken en lezen in en rond Den Gulden Winckel (1613)
Pagina 26
A. Keersmaekers
De Christelijcke Ridder Gedichten van Vondel en Bredero
Pagina 60
Patricia Lammens-Pikhaus
Vondels Brvyloftbed voor het huwelijk van Pieter Cornelisz. Hooft en Leonora Hellemans, bezien tegen de achtergrond van het genre der tafel- en bruiloftsspelen in de xviide eeuw
Pagina 72
G. van Eemeren
Nogmaals over schuld in Gysbreght
Pagina 88
Arie-Jan Gelderblom
Dichter bij een droogmakerij
Pagina 104

 

[pagina 6]

P.E.L. Verkuyl
Vondel en de ‘loci astronomici’ van Vergilius
Pagina 119
L. Strengholt
De opbouw van de Aenleidinge
Pagina 155
Marijke Spies
Het stadhuis staat op de Dam Een onderzoek naar de argumentele opbouw van Vondels Inwydinge van het Stadthuis t'Amsterdam (1655)
Pagina 165
Peter King
Vondels Lucifer Een mislukt theologisch toneelstuk
Pagina 218
E.K. Grootes
Het Berecht voor Jeptha en de Prolegomena van Grotius' Phoenissae-vertaling
Pagina 236
Mieke B. Smits-Veldt
Vondel en de schouwburg van Jacob van Campen
Pagina 247
Lieven Rens
Prolegomena bij een psychoanalytische interpretatie van Vondels drama
Pagina 270
K. Langvik Johannessen
Het huwelijk in Vondels drama
Pagina 289
Peter A.W. van Zonneveld
Vondel en de antithese klassiek - romantisch Een aspect van de receptiegeschiedenis in de eerste helft van de negentiende eeuw
Pagina 306
Pierre Brachin
Vondel in het Franse pak
Pagina 319